Connect with Us

Qytetarët korçarë i kthejnë “reston” Bashës/ Pse “surprizohet” çdo herë kreu i PD-së

Politikë

Qytetarët korçarë i kthejnë “reston” Bashës/ Pse “surprizohet” çdo herë kreu i PD-së

Publikuar

-

Rreth një vit më parë, në datën 4 nëntor 2019, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka qenë për një fundjavë në Korçë.

Ai ka preferuar të zhvillojë edhe disa takime me fermerë, por edhe me strukturat e PD-së lokale të këtij qyteti.

Por, Lulzim Basha nuk i ka shpëtuar dot surprizave. Në pedonalen e qytetit ishte vendosur një dyshek, i cili mbante mbishkrimin “Dyshek për Lulin. Fli sa të duash artist”.

Por, sot pas një viti, ndërsa Basha do të vizitojë Korçën, ku pritet që të zhvillojë një takim me të rinjtë, një tjetër surprizë i është rezervuar nga qytetarët korçarë, duke i dhënë kështu një leksion të fortë kreut të Republikës së re.

Ditën e sotme një banderolë ironizuese është vendosur në hyrje të Korçës, tek unaza e qytetit.

Një banderolë që shkruan “Ëelcome Luli”, pra që i uron mirëseardhjen, për që në sfond ka një vilë dhe ku më poshtë shkruan “Një vilë për ty në Dardhë”.

LEXO EDHE:  Korcë/ E zë korrenti, humb jetën 33 vjecari

Në sfondin e banderolës në fjalë janë dy vila të Agron Papulit, i cili rreth një vit e gjysëm më parë sulmohej ashoër nga Luli, por që tashmë nuk ia zë emrin në gojë, pasi kreu i Republikës së re është zhvendosur të jetojë pikërisht në vilat e oligarkut që sulmonte dikur.

Lulzim Basha ironizohet keqazi nga qytetarët korçarë, sa herë që viziton Korçën, pasi ai është sjellë turpësisht me ta. Pasi si përfaqësues iu ka sjellë disa kllouna dhe sharlatanë. Ashtu sikundër i ka trajtuar ai qytetarët e Korçës dhe demokratët, duket se ashtu po e tajtojnë edhe ata Lulzim Bashën./ CNA.al

Foto + Video- Surprizë për Bashën në Korçë/ Dyshek me mesazh për Lulin

Shënim/ Një dyshek për Lulin

Foto+video-Basha në Korçë/ Banderolë ironizuese në hyrje të qytetit

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Frikacakët bëjnë sikur….derisa t’u laget….”/ Ish deputeti publikon pamjet nga Minsku, paralajmëron një tjetër “de ja vu” në Tiranë

Publikuar

-

Nga

“Frikacakët bëjnë sikur....derisa t’u laget....”/ Ish deputeti publikon pamjet nga Minsku, paralajmëron një tjetër “de ja vu” në Tiranë

Ish deputeti Tritan Shehu ka publikuar disa pamje nga protestat e dhunshme në kryeqytetin e Bjellorusisë pasi rezultatet e zgjedhjeve të së dielës nxorën sërish fitues presidentin Lukashenko për një mandat të gjashtë.

Shehu paralajmëron se ajo që po ndodh në Minsk, mund të bëhet një tjetër “de ja vu”, por kësaj here në Tiranë.

“Shikoni me vemendje, sot Biellorusi, dje Shqiperi, po neser…?
Pamjet e sotme ne Minsk jane nje “deja vu” e atyre ne Tirane te reth nje viti me pare.
Kujdes, mbas pak pamjet e Minskut mund te behen nje tjeter “deja vu”, por kesaj here per Tiranen!
Zhvillimet e fundit ne Shqiperi, mungesa e institucioneve themeltare per sigurimin e demokracise si Gjykata Kushtetuese, e Larte, Qeverisja lokale moniste, Parlamenti i pupaceve qe me tragjiko komedine e tij guxoi te preke edhe Kushtetuten duke kryer nje Grusht Shteti, po e cojne vendin drejt nje autokracie te rrezikeshme sipas modeleve lindore.
Demokracia “tretet” disa here ngadale e pa u kuptuar, tek ne kjo po ndodh nen driten e diellit e me shpejtesi.
Vetem te “verberit” mund te mos e shikojne, frikacaket bejne sikur….derisa tu laget….
Guximtaret dhe demokratet reagojne e duhet te reagojne sot qe neser mos te thuhet Tirana si Minsku!”/CNA.alLEXO EDHE:  Detajet e takimit tre ditor/ Nga lakrori me dy petë, dhe dëshira e Nikos Kotzias për të punuar si profesor në Korçë

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Listat për deputetë/ Mustafaj del kundër Rulit: Berisha ka dhënë kontribut të çmuar në PD

Publikuar

-

Nga

Listat për deputetë/ Mustafaj del kundër Rulit: Berisha ka dhënë kontribut të çmuar në PD

Pak ditë më parë Genc Ruli kërkoi largimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga listat e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike.

Në një intervistë për mediat, Ruli tha se Berisha duhet ta mbyllë vetë ciklin e tij politik në PD, ndryshe do t’ja mbyllë ai.

Për kandidimin e Berishës është pyetur sot edhe anëtari i Komisionit të Përzgjedhjes së Kandidaturëve për deputet në PD, Besnik Mustafaj.

Ish-ministri i Jashtëm doli kundër Rulit dhe deklaroi në News 24 se Berisha ka dhënë shumë kontribut në PD dhe meriton të jetë deputet.

“Unë jam një nga kritikët e Sali Berishës që më 2007. Por, në kohën që ai është në opozitë, Berisha ka dhënë kontribut të çmuar në opozitarizëm. Berisha denoncoi drogën, denoncoi një sërë skandalesh. Në këtë kuptim, Sali Berisha ka kontribut në Partinë Demokratike. Në cilësinë e Berishës si deputet, ai mund të themi ka kontribut. Unë jam ndër të parët që kam kthyer disa figura sërish në PD. Unë besoj se të zemëruarit e ikur edhe mund të kthehen.

LEXO EDHE:  Vettingu i politikanëve/ Propozimet e Bashës shpëtojnë Tahirin?

LEXO EDHE:  Vettingu i politikanëve/ Propozimet e Bashës shpëtojnë Tahirin?

Jozefina Topalli përshembull ka pasur kritika për PD, por është e lidhur me Partinë Demokratike. Ajo mund të jetë propozuar në Shkodër. Kur bashkëvepron eksperienca me të renë, besoj se bëhet dicka e mirë. Rama ka bashkëpunëtor figura që janë të reja, por janë një lloj klani le ta themi. Shoqëria ka eksperiencën për të gjykuar drejt programin tonë dhe kandidaturat”, theksoi Mustafaj./ CNA.alSikur Luli dhe Ruli të mos kandidonin Berishën?!

Pajtimi me kryetarin dhe rikandidimi i Berishës/ Genc Ruli: Basha m’i dëgjon këshillat

Berisha nuk është objekt i punës së Rulit në Komision

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deputetja socialiste humb vëllain nga koronavirusi/ Prek me dedikimin

Publikuar

-

Nga

Deputetja socialiste humb vëllain nga koronavirusi/ Prek me dedikimin

Deputetja socialiste Vila Bello, ka humbur sot vëllain si shkak i koronavirusit.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë deputetja në një postim në rrjetet sociale, ku ka prekur miqtë virtualë me një dedikim.

Mësohet se Drini Bello ka humbur betejën me virusin e padukshëm në një moshë të re, ndërsa deputetja thotë se e kishte jo vetëm si vëlla por edhe si shok.“Të njoha si djalin e madh të shtëpisë, Drini Bello, po në jetën time me familjen tënde, tonën të madhe, ishe shoku e vëllai im i madh. Unë sot të humba, vëlla! Do na mungosh shumë!
Të qoftë dheu i lehtë, i miri Drin!”, shkruan, ndërsa pak minuta më parë ka bërë një tjetër postim ku njofton se ceremonia funerale do të zhvillohet vetëm nga familjarët.

LEXO EDHE:  Korcë/ E zë korrenti, humb jetën 33 vjecari

LEXO EDHE:  Detajet e takimit tre ditor/ Nga lakrori me dy petë, dhe dëshira e Nikos Kotzias për të punuar si profesor në Korçë

“Hidhërimi dhe dhimbja jonë për humbjen e Drinit, babait, bashkëshortit, birit, vëllait tonë të veçantë janë të pafjala. Duke respektuar gjithë miqësinë e respektin e miqve e familjarëve për Drinin tonë të mirë, si dhe për shkak të situatës, dita sot do jetë familjare.

Nesër nga ora 9:00 – 12:00 do të jemi te shtëpia funerale “Alba”, për t’i dhënë lamtumirën e fundit Drinit të buzëqeshur në shpirt e mendim! Prehu në paqe ti, njeriu ynë i veçantë!”, nënvizon Bello./ CNA.al

LEXO TE PLOTE