Connect with Us

Horoskopi i ditës, 5 nëntor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 5 nëntor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Hëna do ketë ndikim pozitiv tej jeta juaj sentimentale sot dhe për këtë sektor nuk do keni ankesa. Partneri madje mund t’iu përgatisë edhe një surprize te këndshme. Beqaret do arrijnë te gjejnë një person serioz me te cilin te fillojnë një marrëdhënia te qëndrueshme. Ne planin financiar çdo gjë ka për te ecur mire. Vërtet nuk do pasuroheni menjëherë, por te paktën gjendja do mbetet e qëndrueshme.

DEMI 21. prill – 21. maj

Planetët do e marrin ne mbrojtje jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Mund te përfitoni nga kjo dite e qete qe do mbizotërojë, për te folur për disa tema qe i keni përzemër. Beqaret do fillojnë pak e nga pak te afrohen me një person qe e pëlqejnë prej kohesh. Sektori i financave do jete delikat dhe nuk duhet kurrsesi te kryeni investime te mëdha. Mendoni edhe për te nesërmen.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Jeta juaj ne çift do jete e mire dhe goxha premtuese gjate kësaj dite. Nuk do keni aspak debate me partnerin dhe do e shihni çdo gjë me largpamësi. Venusi do i beje beqaret edhe me sharmante dhe largpamës. Emocionet qe ata do përjetojnë do jene goxha te forta. Për sektorin e financave gjerat duhet goxha te mira. Jo vetëm qe do keni mundësi te kryeni çdo shpenzim te menduar, por do hiqni edhe disa para mënjanë.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Çiftet nuk do i kenë punët mire. Ata mund te debatojnë ashpër dhe mund te mendojnë menjëherë edhe për një ndarje. Për beqaret kjo do jete një dite si gjithë te tjerat dhe pa ndonjë gjë te jashtëzakonshme. Vështirë se do e gjejnë sot dashurinë e shume ëndërruar. Financat nuk do jene te këqija, megjithatë mire është ta menaxhoni me kujdes situatën qe te mos keni probleme as me vone.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Urani, Neptuni dhe Venusi do kenë ndikim shume te madh tek jeta juaj ne çift gjate kësaj dite. Ata do iu bëjnë me sensuale dhe me bashkëpunues nga me pare. Beqaret nga ana tjetër do kenë shume kërkues dhe nuk do gjejnë një person qe t’iu përshtatet ne çdo aspekt. Gjendja e financave nuk do jete e përkryer kështu qe tregohuni sa me te kujdesshëm me shpenzimet qe do kryeni.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Çiftet do dine si t’i shprehin ndjenjat dhe jeta ka për t’iu ecur me se miri. Mundet te merren edhe vendime me rëndësi te madhe sot. Për ju beqaret mëngjesi nuk do jete i mire, por nja takim pasdite mund te ndryshoje gjithçka. Përgatituni për emocione. Financat do jete goxha te mbrojtura. Ju do e dini mire sa para te shpenzoni dhe sa te hiqni mënjanë.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Dite shume pasioante ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Sot priten vetëm çaste fantastike te cilat do ua ngrenë zemrën peshe. Beqaret do bëjnë mire te dalin dhe te njohin me sa me shume persona pasi vetëm kështu do mund te gjejnë personin përshtatshëm. Buxheti nuk ka për te qene i keq megjithatë duhet te bëni shume kujdes me çdo investim ne mënyrë qe te keni para edhe nesër.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Do jeni shume te përgjegjshëm sot ju te dashuruarit dhe do mundoheni te bëni me te mirën për lidhjen tuaj. Çdo çast do jete pafund emocionues. Beqaret as do e kenë mendjen tek jeta sentimentale, por papritur do ju ndodhe diçka shume e bukur sot. Buxheti ka për te qene i shkëlqyer dhe mund t’ia lejoni vetes edhe disa shpenzime shume me te mëdha nga me pare.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Marrëdhënia juaj me partnerin ka për te qene eksplozive sot. Do keni aq shume nevoje për liri dhe pavarësi saqë shpesh do keni edhe reagime te dhunshme ndaj tij. Beqaret do jene shume kureshtare dhe do kërkojnë te provojnë gjera te reja. Ka mundësi qe te ketë disa ndryshime sot. Për financat do jete një dite delikate, kështu qe nuk duhet kurrsesi te ndërmerrni shume rreziqe.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dielli do ju mundësojë një dite te ngrohtë dhe te mbushur me momente te lumtura sot ju te dashuruarve. Do ndiheni te bekuar nga yjet dhe buzëqeshja do mbizotërojë gjithmonë. Beqareve do ju rrahe zemra edhe me fort pas një takimi vërtet impresionues. Për një menaxhim me te mire te financave duhet te këshilloheni me specialistet e vërtetë te fushës.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Jeta juaj ne çift do jete shume e bukur sot dhe e mbushur me surpriza te njëpasnjëshme. Do ndiheni përherë mire dhe te gëzuar qe keni partnerin pranë. Beqare nuk duhet as t’i hedhin sytë tek dikush qe është tashme ne një lidhje sepse do bëjnë te vuajnë shume persona. Ne planin financiar do keni sukses te garantuar dhe do arrini te bëni lëvizjet e duhura.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Jeta juaj ne çift do konsolidohet edhe me tepër gjate kësaj dite. Do jeni me te hapur me njeri- tjetrin, me bashkëpunues dhe do mendoni për te mirën e te dyja palëve. Beqaret do e kenë serish te vështirë t’ia shprehin ndjenjat atij qe pëlqejnë kështu qe do vazhdojnë te mbeten vetëm. Për fat te mire me financat do keni fat dhe do ndiheni me te qete kur te shpenzoni.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Rikthehen fuqishëm studentët/ Kur fillojnë protestat madhështore

Publikuar

-

Nga

Lëvizja për Universitetin ka njoftuar se në datën 4 dhjetor studentët do i rikthehen protëstave.
Sipas njoftimit të Lëvizjes për Universitetin, studentët do të nisin protestat madheshtore kundër ligjit të arsimit të lartë.

“Më 4 dhjetor, në njëvjetorin e nisjes së protestave madhështore të studentëve, mblidhemi sërish me mijëra në protestë:
Kundër
• Ligjit të arsimit të lartë
• Financimit të universiteteve private me paratë tona
• Abuzimit me të drejtat e studentëve”, thuhet në njoftim.

Postimi i plotë:

ME MIJËRA NË PROTESTË!
Më 4 dhjetor, në njëvjetorin e nisjes së protestave madhështore të studentëve, mblidhemi sërish me mijëra në protestë:
KUNDËR
• Ligjit të arsimit të lartë
• Financimit të universiteteve private me paratë tona
• Abuzimit me të drejtat e studentëve
PËR
• Arsim cilësor
• Dyfishimin e buxhetit të arsimit të lartë
• Përgjysmimin e të gjitha tarifave
• Votë të barabartë studentë-pedagogë
• Kushte dinjitoze studimi dhe jetese
• Perspektivë punësimi profesional
NE DO TË FITOJMË!
BASHKË ME STUDENTËT, E GJITHË SHOQËRIA!/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Nis investimi për realizimin e transplantit të parë të palcës së kuqe në QSUT

Publikuar

-

Nga

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Shemben dy banesa të tjera në Astir/ IKMT publikon pamjet e aksionit

Publikuar

-

Nga

Inspektorati Kombëtar i Mjedisit dhe Territorit ka shembur mëngjesin e sotëm dy banesa të tjera në zonën e Astirit, që preken nga projekti i Unazës së Re.

Aksioni ka nisur orët e para të mëngjesit, ndërsa zona është blinduar nga policia.

Punonjësit e IKMT kanë arritur të shembin dy banesa dy katëshe, ndërsa kanë publikuar edhe pamjet e aksionit.
“IKMT ka prishur sot dy objekte dy kateshe ne zonen e “Astir”, thuhet në njoftimin e IKMT./CNA.al

LEXO TE PLOTE