Connect with Us

Artan Hoxha sjell faktet që kompromentojnë prokurorin Ndoja

Kronika

Artan Hoxha sjell faktet që kompromentojnë prokurorin Ndoja

Publikuar

-

Gazetari Artan Hoxha i ftuar në “Opinion” ka zbuluar disa fakte të reja që kompromentojnë prokurorin Arjan Ndoja.

Hoxha u shpreh se në makinën e prokurorit  është gjetur një fashikull i vjedhur në Prokurorinë e Durrësit.

“Në makinën e prokurorit është gjetur një fashikull i vjedhur në Prokurorinë e Durrësit. Është pjesë e dosjes “Konomi” , të pronës.

Dokumetet e vjedhura janë gjetur në makinën e prokurorit dhe e gjithë kronologjia e ngjarjeve nuk është pa lidhje.

LEXO EDHE:  Aksident në autostradën Tiranë-Durrës/ Makina përplas këmbësorin

Në maj të 2018 u vodh posta e Prokurorisë, në atë postë ishte ekspertiza e një prone të tjetërsuar në Gjirin e Lalëzit.  Pastaj u vodh serveri. Në 19 korrik është rrahur avokati. Tani të gjitha këto. Edhe materialet që janë gjetur në bagazhin e prokurorit. Megjithëse prokurori thotë i kisha për konsulencë, ata janë dokumente të vjedhura.” u shpreh Hoxha/CNA.al

 

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E rëndë në Tiranë/ Makina tenton të shtypë nënën me fëmijën

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku një makinë ka tentuar që të shtypë një nënë me fëmijë teksa po dilte nga kursi i kërcimit.

Ngjarja ka ndodhur tek bulevardi i ri i në Yzberisht, dhe sipas asaj që raporton Abc News ka qenë një kalimtar i rastësishëm që ka mbrojtur nënën me fëmijën duke dalë para makinës.

LEXO EDHE:  Video/ Ujërat e zeza ‘pushtojnë’ Durrësin

LEXO EDHE:  Video+Foto-Alkool, bikini, shkuma parti/Ja si po “harbohen” të rinjtë në Durrës

Kalimtari, një djalë i ri, ka mbetur i plagosur si pasojë e përplasjes dhe është transportuar me urgjencë në spital .

Ndërkaq, autori ka braktisur makinën dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Delvinë/ Punonjësi i bashkisë humb jetën sapo del nga puna

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Delvinë ku mësohet se një punonjës i bashkisë ka humbur jetën sapo ka dalë nga puna.

Vuktima është Sopot Kamberi, 50 vjeç, përgjegjësi i Gjendjes Civile.

50-vjeçari dyshohet se ka pësuar një atak kardiak duke mos i mbijetuar dot sulmit në zemër.

Ngjarja e rëndë ndodhi pak çaste pasi Kamberi la punën dhe ishte drejtuar rrugës për në shtëpi.

LEXO TE PLOTE

Kronika

U kap me 12 mijë euro në doganë/ Procedohet penalisht 20 vjeçarja nga Tirana

Publikuar

-

Nga

Policia Kufitare e Rinasit parandalon një tjetër rast të transfertës së parave jashtë shtetit, në mënyrë të kundërligjshme.

Shërbimet e Policisë Kufitare të Rinasit, në dalje të RSH-së, si rezultat i masave shtesë qoftë në intervistimin për arsyen e udhëtimit apo edhe për kontrollin fizik dhe të bagazheve, me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, gjatë kontrolleve të ushtruara kanë përzgjedhur për kontroll në vijën e dytë, 20-vjeçaren I. K., banuese në Tiranë.

Gjatë kontrollit të ushtruar, shtetases së lartpërmendur iu gjetën në çantë 12450 euro, të padeklaruara në doganë.

LEXO EDHE:  Ministria e Brendëshme bën bilancin/ Në Durrës do të shemben 22 banesa të dëmtuara

LEXO EDHE:  Video+Foto-Alkool, bikini, shkuma parti/Ja si po “harbohen” të rinjtë në Durrës

Në përfundim të veprimeve të para hetimore të kryera nga specialistët e Policisë Kufitare në Rinas, materialet në ngarkim të kësaj shtetaseje i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Mosdeklarim i vlerave monetare në kufi”./CNA.al

LEXO TE PLOTE