Connect with Us

Arrestimi i nipit të deputetit socialist/ Klodiana Lala zbardh lidhjet. Ja për llogari të kujt ka vepruar

Kronika

Arrestimi i nipit të deputetit socialist/ Klodiana Lala zbardh lidhjet. Ja për llogari të kujt ka vepruar

Publikuar

-

Gazetarja Klodiana Lala ka zbardhur fakte të reja lidhur me atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja, ngjarje për të cilën u arrestua si i përfshirë edhe nipi i ish deputetit të PS-së, Rrahman Rrahja.

Sipas Lalës, Redjan Rrahja nuk ka vepruar për llogari të vetat direkte.

“Redjan Rrahja, është një emër i njohur për policinë. Në ngjarjen konkrete ai është shoqëruar që pas momentit të atentatit.

Vetëm një palë syze të harruara në automjetin e përdorur në atentat, kanë lënë shenjat e gishtërinjëve. Gjurmët e gishtave ai i kishte lënë më herët dhe pasi është bërë një kërkim në database shenjat e gishtave kanë rezultuar të njejta.

Ai pretendon se nuk ka asnjë lidhje me ngjarjen, por ka edhe të dhëna të tjera. Janë qelizat e telefonit që përkojnë me vendin e ngjarjes.

LEXO EDHE:  KLSH kallëzon në Prokurori ish-Drejtorin e Qytetit Studenti

Sipas hetuesve, Redjan Rrahja nuk ka vepruar për llogari të tij direkte, por ka vepruar për grupe kriminale në Durrës  që kanë lidhje me cështjen e pronave. Janë grupe kriminale që janë përplasur për të zaptuar toka.”, theksoi Lala./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E rëndë në Tiranë/ Makina tenton të shtypë nënën me fëmijën

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku një makinë ka tentuar që të shtypë një nënë me fëmijë teksa po dilte nga kursi i kërcimit.

Ngjarja ka ndodhur tek bulevardi i ri i në Yzberisht, dhe sipas asaj që raporton Abc News ka qenë një kalimtar i rastësishëm që ka mbrojtur nënën me fëmijën duke dalë para makinës.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha sjell faktet që kompromentojnë prokurorin Ndoja

LEXO EDHE:  Deklarata e fortë e Hajdarmatajt/ “Dako s’duhet thirrur në Prokurori”

Kalimtari, një djalë i ri, ka mbetur i plagosur si pasojë e përplasjes dhe është transportuar me urgjencë në spital .

Ndërkaq, autori ka braktisur makinën dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Delvinë/ Punonjësi i bashkisë humb jetën sapo del nga puna

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Delvinë ku mësohet se një punonjës i bashkisë ka humbur jetën sapo ka dalë nga puna.

Vuktima është Sopot Kamberi, 50 vjeç, përgjegjësi i Gjendjes Civile.

50-vjeçari dyshohet se ka pësuar një atak kardiak duke mos i mbijetuar dot sulmit në zemër.

Ngjarja e rëndë ndodhi pak çaste pasi Kamberi la punën dhe ishte drejtuar rrugës për në shtëpi.

LEXO TE PLOTE

Kronika

U kap me 12 mijë euro në doganë/ Procedohet penalisht 20 vjeçarja nga Tirana

Publikuar

-

Nga

Policia Kufitare e Rinasit parandalon një tjetër rast të transfertës së parave jashtë shtetit, në mënyrë të kundërligjshme.

Shërbimet e Policisë Kufitare të Rinasit, në dalje të RSH-së, si rezultat i masave shtesë qoftë në intervistimin për arsyen e udhëtimit apo edhe për kontrollin fizik dhe të bagazheve, me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, gjatë kontrolleve të ushtruara kanë përzgjedhur për kontroll në vijën e dytë, 20-vjeçaren I. K., banuese në Tiranë.

Gjatë kontrollit të ushtruar, shtetases së lartpërmendur iu gjetën në çantë 12450 euro, të padeklaruara në doganë.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha sjell faktet që kompromentojnë prokurorin Ndoja

LEXO EDHE:  Kontrolli i policisë "fundos" të rinjtë/ Ja çfarë iu gjet në makinë

Në përfundim të veprimeve të para hetimore të kryera nga specialistët e Policisë Kufitare në Rinas, materialet në ngarkim të kësaj shtetaseje i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Mosdeklarim i vlerave monetare në kufi”./CNA.al

LEXO TE PLOTE