Connect with Us

“Ka hapur thesin sa herë ka pasur zgjedhje”/ Klodiana Lala: Politika ka amnistuar krimin

Kronika

“Ka hapur thesin sa herë ka pasur zgjedhje”/ Klodiana Lala: Politika ka amnistuar krimin

Publikuar

-

Gazetarja investigative e  kronikës së zezë, Klodiana Lala, në një bisedë në studion e “Real Story” është shprehur se një ndër personat e përfshirë në atentatin e bërë ndaj prokurorit Arjan Ndoj, Aleksandër Laho është një person i cili pavarësisht shkeljeve ligjore pafund, është mbështetur nga politika, qofshin ata të majtë apo të djathë.

“Krimi ndryshon ngjyrë. Për ‘Rrumin’, që sot nuk flet, pasi ka marrë plumb në nofull, unë kam informacione. Ky zotëri, Aleksandër Laho, nuk është një person i panjohur për policinë. Ai darkonte me zyrtarë të lartë të policisë, të përgjimeve, ka pastruar dosjet, i janë fshirë sot.

Ai bënte 3 rrugë në Holandë dhe 1 në Itali. Kishte pasuri të pajustifikueshme. Kishte marrë në mënyrë të paligjshme toka në bregdet, ka 30 përqind të tokave në bregdet. Po ashtu, kishte të hapura procese gjyqsore të hapura pa fund. Ishte i dyshuar për një vrasje diku nga viti 2007 dhe nuk ka asgjë të zbardhur për këtë.

LEXO EDHE:  Dosja “Babalja”/ Klodiana Lala debat me avokatin e Agron Xhafajt: Kjo histori ka shumë pikëpyetje

Dhe e gjitha kjo ishte se politika e ka amnistuar pa fund për të marrë vota dhe këtu nuk shohim për të majtë dhe të djathtë. Të gjitha qeveritë e kanë bërë këtë. Ky njeriu nuk ka dalë nga hici. Ka hapur thesin sa herë ka pasur zgjedhje. Ka rënë shteti! Që në një moment që ka lidhje me policin, një prokuror e një kriminel, ka rënë shtetit. Ka pasur vëllain nënkryetar të komunës së Sukthit, ka vëllain drejtor poste, ka pasur babanë tek komisioni i ndarjes së pronave. Kanë marrë kanë rrahur dhe masakruar njerëz dhe nuk janë zbardhur asnjëherë ato krime”, është shprehur ndër të tjera gazetarja Klodiana Lala./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E rëndë në Tiranë/ Makina tenton të shtypë nënën me fëmijën

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku një makinë ka tentuar që të shtypë një nënë me fëmijë teksa po dilte nga kursi i kërcimit.

Ngjarja ka ndodhur tek bulevardi i ri i në Yzberisht, dhe sipas asaj që raporton Abc News ka qenë një kalimtar i rastësishëm që ka mbrojtur nënën me fëmijën duke dalë para makinës.

LEXO EDHE:  Klodiana Lala zbulon lidhjen/ “Vëllai i Kastriot Reçit shofer i një zyrtari policie”

LEXO EDHE:  Dosja "339"/ Lala: Prokuroria nuk po heton shitblerjen e votës

Kalimtari, një djalë i ri, ka mbetur i plagosur si pasojë e përplasjes dhe është transportuar me urgjencë në spital .

Ndërkaq, autori ka braktisur makinën dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Delvinë/ Punonjësi i bashkisë humb jetën sapo del nga puna

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Delvinë ku mësohet se një punonjës i bashkisë ka humbur jetën sapo ka dalë nga puna.

Vuktima është Sopot Kamberi, 50 vjeç, përgjegjësi i Gjendjes Civile.

50-vjeçari dyshohet se ka pësuar një atak kardiak duke mos i mbijetuar dot sulmit në zemër.

Ngjarja e rëndë ndodhi pak çaste pasi Kamberi la punën dhe ishte drejtuar rrugës për në shtëpi.

LEXO TE PLOTE

Kronika

U kap me 12 mijë euro në doganë/ Procedohet penalisht 20 vjeçarja nga Tirana

Publikuar

-

Nga

Policia Kufitare e Rinasit parandalon një tjetër rast të transfertës së parave jashtë shtetit, në mënyrë të kundërligjshme.

Shërbimet e Policisë Kufitare të Rinasit, në dalje të RSH-së, si rezultat i masave shtesë qoftë në intervistimin për arsyen e udhëtimit apo edhe për kontrollin fizik dhe të bagazheve, me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, gjatë kontrolleve të ushtruara kanë përzgjedhur për kontroll në vijën e dytë, 20-vjeçaren I. K., banuese në Tiranë.

Gjatë kontrollit të ushtruar, shtetases së lartpërmendur iu gjetën në çantë 12450 euro, të padeklaruara në doganë.

LEXO EDHE:  Vettingu në drejtësi/ Klodiana Lala paralajmëron skandalin

LEXO EDHE:  Gjyqi ndaj Saimir Tahirit/ Klodiana Lala zbardh detajet nga seanca

Në përfundim të veprimeve të para hetimore të kryera nga specialistët e Policisë Kufitare në Rinas, materialet në ngarkim të kësaj shtetaseje i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Mosdeklarim i vlerave monetare në kufi”./CNA.al

LEXO TE PLOTE