Connect with Us

Horoskopi i ditës, 4 nëntor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 4 nëntor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Do jeni shume sharmante sot ju te dashuruarit dhe partneri do ju dashuroje me më shume pasion se me pare. Ne çdo moment marrëdhënia ne çift do jete e ngrohte. Beqaret do kenë një dite me shume fat dhe do realizojnë takimet e shume ëndërruara. Sektori financiar do ketë disa përmirësime te vogla qe do iu bëjnë te ndiheni goxha mire kur te shpenzoni.

DEMI 21. prill – 21. maj

Sot do jeni shume tolerante me partnerin dhe do bëni te pamundurën qe marrëdhënia ne çift te jete sa me e begate. Ne mbrëmje do kaloni momente vërtet mbresëlënëse. Beqaret nuk do dine si te sillen me personat qe do i joshin dhe ka rrezik te humbasin mundësi te shkëlqyera. Ne planin financiar do i bëni te gjitha përpjekjet për t’u treguar sa me te arsyeshëm dhe sa me te matur me shpenzimet.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Rrethanat do ju mundësojnë përmirësimin e jetës tuaj ne çift gjate kësaj dite. Do jeni shume me te hapur me partnerin dhe nga ana tjetër edhe me tolerante me te prandaj gjithçka do ju ece për mrekulli. Beqaret kane për te pasur një dite mbresëlënëse kur do ndodhin edhe ndryshimet e shumëpritura. Ne planin financiar duhet te bëni me shume përpjekje qe gjendja te ketë disa përmirësime.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Mire është te mos ndërmerrni prekni tema delikate sot ju te dashuruarit sepse mund te keni konflikte te forta dhe do ndiheni vërtet keq. Beqaret nuk duhet kurrsesi te tentojnë te fillojnë një lidhje sepse me siguri qe do përballen me zhgënjime. Ne planin financiar fati do jete ne anën e tyre dhe gjendka do përmirësohet akoma me shume nga sa e kishit menduar.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Do keni divergjenca te njëpasnjëshme me partnerin tuaj gjate gjithë kësaj dite dhe ne shume momente do ndiheni vërtet keq. Nëse vazhdoni te tregoheni te pakujdesshëm dhe te pamatur mund te arrini shpejt edhe ne ndarje. Beqaret duhet te bëjnë pak me shume durim sepse sot nuk do ju dalin rastet me te mira për takime. Me shpenzimet bëni sa me shume kujdes qe te mundësi.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Dëshira juaj e papërmbajtshme për liri do nxite debatet te forta me partnerin gjate kësaj dite. Për asgjë nuk do merreni vesh me atë qe keni ne krah dhe mosmarrëveshjet do jene te njëpasnjëshme. Beqaret nga ana tjetër do realizojnë takime shume te këndshme dhe do ndihen mire. Ne planin financiar duhet te merrni sa me pare masa ne mënyrë qe situata te mbetet e mire.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Dite shume e kënaqshme ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Me partnerin nuk do keni as problemin me te vogël dhe buzëqeshja do mbizotërojë gjithë kohës. Beqaret ka mundësi qe te realizojnë disa nga takimet me te bukura dhe mund ta ndryshojnë edhe statusin. Ne planin financiar do jeni shume me te logjikshëm dhe do arrini ta mbani situatën nen kontroll.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Shume planetë do ndikojnë ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe do e bëjnë çdo moment shume te veçante. Do dashuroheni pa dorashka me atë qe keni ne krah dhe kënaqësitë do jene me te forta nga sa mendonit. Beqaret ka rrezik te hedhin hapa pa reflektuar mire dhe kjo do sjelle goxha probleme me vone. Buxheti do ketë here pas here disa tronditje te vogla.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Do jeni shume impulsive sot ju te dashuruarit dhe do i thoni fjale te gabuara atij qe keni ne krah. Marrëdhënia mes jush do përkeqësohet me shume nga sa mund ta kishit menduar ndonjëherë. Beqaret duhet te ndjekin instinktin e tyre sepse ai do i çojë ne rrugën e duhur. Sektorin e financave do arrini ta mbani me shume nen kontroll dhe nuk do keni asnjë lloj tronditjeje.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Marrëdhënia juaj me partnerin nuk do jete shume e ngrohte sot. Duke iu përkushtuar me shume miqve dhe te afërmve ka rrezik ta lini pas dore partnerin dhe do vuani për këtë gjë. Beqaret duhet t’i marrin seriozisht ftesat qe do iu bëhen dhe te hedhin edhe hapa. Ne planin financiar do gjendeni ne vështirësi here pas here, por familjaret nuk do ju lënë asnjë moment ne balte.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Ka mundësi te tregoheni xheloze për parterin tuaj gjate kësaj dite dhe te mundoheni ta kontrolloni atë. Marrëdhënia ne çift mund te ketë disa tronditje te vogla, por jo problematike. Beqaret nuk duhet kurrsesi te ndërmarrin shume rreziqe vetëm për ta ndryshuar statusin sepse do vije qe dite qe do pendohen. Buxheti do ekuilibrohet ndjeshëm dhe do mund te kryeni disa shpenzime me tepër.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Përmirësimi qe ka filluar se fundmi ne jetën tuaj ne çift do vazhdoje edhe gjate kësaj dite. Ne çdo moment do ndiheni mire pranë atij qe dashuroni dhe zemra do ju rrahe akoma me fort. Beqaret gjithashtu do jene me shume fat ne dashuri dhe do mund te fillojnë një lidhje te jashtëzakonshme. Sektori i financave do jete shume me i mire nga me pare, por ende jo ne gjendjen e duhur.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Rikthehen fuqishëm studentët/ Kur fillojnë protestat madhështore

Publikuar

-

Nga

Lëvizja për Universitetin ka njoftuar se në datën 4 dhjetor studentët do i rikthehen protëstave.
Sipas njoftimit të Lëvizjes për Universitetin, studentët do të nisin protestat madheshtore kundër ligjit të arsimit të lartë.

“Më 4 dhjetor, në njëvjetorin e nisjes së protestave madhështore të studentëve, mblidhemi sërish me mijëra në protestë:
Kundër
• Ligjit të arsimit të lartë
• Financimit të universiteteve private me paratë tona
• Abuzimit me të drejtat e studentëve”, thuhet në njoftim.

Postimi i plotë:

ME MIJËRA NË PROTESTË!
Më 4 dhjetor, në njëvjetorin e nisjes së protestave madhështore të studentëve, mblidhemi sërish me mijëra në protestë:
KUNDËR
• Ligjit të arsimit të lartë
• Financimit të universiteteve private me paratë tona
• Abuzimit me të drejtat e studentëve
PËR
• Arsim cilësor
• Dyfishimin e buxhetit të arsimit të lartë
• Përgjysmimin e të gjitha tarifave
• Votë të barabartë studentë-pedagogë
• Kushte dinjitoze studimi dhe jetese
• Perspektivë punësimi profesional
NE DO TË FITOJMË!
BASHKË ME STUDENTËT, E GJITHË SHOQËRIA!/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Nis investimi për realizimin e transplantit të parë të palcës së kuqe në QSUT

Publikuar

-

Nga

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Shemben dy banesa të tjera në Astir/ IKMT publikon pamjet e aksionit

Publikuar

-

Nga

Inspektorati Kombëtar i Mjedisit dhe Territorit ka shembur mëngjesin e sotëm dy banesa të tjera në zonën e Astirit, që preken nga projekti i Unazës së Re.

Aksioni ka nisur orët e para të mëngjesit, ndërsa zona është blinduar nga policia.

Punonjësit e IKMT kanë arritur të shembin dy banesa dy katëshe, ndërsa kanë publikuar edhe pamjet e aksionit.
“IKMT ka prishur sot dy objekte dy kateshe ne zonen e “Astir”, thuhet në njoftimin e IKMT./CNA.al

LEXO TE PLOTE