Connect with Us

Dy vjet më parë iu grabit biznesi/ Hajdutët “mësyjnë” sërish biznesmenin

Kronika

Dy vjet më parë iu grabit biznesi/ Hajdutët “mësyjnë” sërish biznesmenin

Publikuar

-

Banesa e një biznesmeni në Sarandë ka rënë pre e grabitjes, nga persona ende të paidentifikuar mbrëmjen e djeshme.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 2, ndërsa biznesmeni që ka rënë pre e vjedhjes është SH.A.,

Po ashtu burimet bëjnë të ditur se në momentin që hajdutët kanë hyrë në shtëpi asnjë nga familjarët nuk ndodhej në banesë.

LEXO EDHE:  Kim Kardashian ripërjeton grabitjen e Parisit

Nga informacionet paraprake dyshohet se autorët kanë mundur të marrin vetëm bizhuteri.

Kujtojmë këtu se 2 vjet më parë këtij biznesmeni i ishte vjedhur edhe biznesi, duke kërcënuar punonjësit me armë dhe thikë.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po heton për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E rëndë në Tiranë/ Makina tenton të shtypë nënën me fëmijën

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku një makinë ka tentuar që të shtypë një nënë me fëmijë teksa po dilte nga kursi i kërcimit.

Ngjarja ka ndodhur tek bulevardi i ri i në Yzberisht, dhe sipas asaj që raporton Abc News ka qenë një kalimtar i rastësishëm që ka mbrojtur nënën me fëmijën duke dalë para makinës.

LEXO EDHE:  Ushtria në Rinas/ Mustafaj: Manovër për të larguar vëmendjen nga 10 milionë euro

LEXO EDHE:  Grabitja në Rinas/ Përplasje të forta në Komitetin e Sigurisë

Kalimtari, një djalë i ri, ka mbetur i plagosur si pasojë e përplasjes dhe është transportuar me urgjencë në spital .

Ndërkaq, autori ka braktisur makinën dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Delvinë/ Punonjësi i bashkisë humb jetën sapo del nga puna

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Delvinë ku mësohet se një punonjës i bashkisë ka humbur jetën sapo ka dalë nga puna.

Vuktima është Sopot Kamberi, 50 vjeç, përgjegjësi i Gjendjes Civile.

50-vjeçari dyshohet se ka pësuar një atak kardiak duke mos i mbijetuar dot sulmit në zemër.

Ngjarja e rëndë ndodhi pak çaste pasi Kamberi la punën dhe ishte drejtuar rrugës për në shtëpi.

LEXO TE PLOTE

Kronika

U kap me 12 mijë euro në doganë/ Procedohet penalisht 20 vjeçarja nga Tirana

Publikuar

-

Nga

Policia Kufitare e Rinasit parandalon një tjetër rast të transfertës së parave jashtë shtetit, në mënyrë të kundërligjshme.

Shërbimet e Policisë Kufitare të Rinasit, në dalje të RSH-së, si rezultat i masave shtesë qoftë në intervistimin për arsyen e udhëtimit apo edhe për kontrollin fizik dhe të bagazheve, me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, gjatë kontrolleve të ushtruara kanë përzgjedhur për kontroll në vijën e dytë, 20-vjeçaren I. K., banuese në Tiranë.

Gjatë kontrollit të ushtruar, shtetases së lartpërmendur iu gjetën në çantë 12450 euro, të padeklaruara në doganë.

LEXO EDHE:  Ushtria në Rinas/ Mustafaj: Manovër për të larguar vëmendjen nga 10 milionë euro

LEXO EDHE:  I vuri flakën Range Roverit në Sarandë/ Prangoset 25 vjeçari

Në përfundim të veprimeve të para hetimore të kryera nga specialistët e Policisë Kufitare në Rinas, materialet në ngarkim të kësaj shtetaseje i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Mosdeklarim i vlerave monetare në kufi”./CNA.al

LEXO TE PLOTE