Connect with Us

Video- Policia me “dorë të hekurt”/ Në tre orë u heq patentat 10 shoferëve

Kronika

Video- Policia me “dorë të hekurt”/ Në tre orë u heq patentat 10 shoferëve

Publikuar

-

/

Në vetëm tre orë e 30 minuta policia rrugore ka pezulluar 10 patenta në aksin Sauk -Teg.

Sipas njoftimit të policisë, këto masa janë marrë pasi shoferët lëviznin më shpejtësi nga 157 km/h deri në 200 km/h.

Ndërkohë policia ka bërë apel të gjithë shoferëve që të kenë kujdes pasi shpejtësia të çon drejt aksidentit.

“Policia Rrugore, kontroll me radar për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore gjatë fundjavës. Mos shpejto të arrish aksidentin. 200 km/h.

10 patenta të pezulluara prej orës 21.00 e deri në orën 00.30 për shpejtësi që varion nga 157 km/h deri në 200 km/h në aksin rrugor Sauk-Teg.

Shpejtësi që të vret jetën.

LEXO EDHE:  I dënuar me 24 vite burg/ Kapet në Tiranë 45-vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Mos abuzoni me shpejtësinë dhe alkoolin se në rastin me të mirë ju pret polici në rrugë. ” shkruan policia./CNA.al

 

RADARI 2 NENTOR

Sauk-Teg 🛣🚀✈🏠???🚑Policia Rrugore, kontroll me radar për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore gjatë fundjavës.Mos shpejto të arrish aksidentin.200 km/h. 🙏✈!!!. 🏠??🚑🚔🚓✍ 10 patenta të pezulluara prej orës 21.00 e deri në orën 00.30 për shpejtësi që varion nga 157 km/h deri në 200 km/h në aksin rrugor Sauk-Teg.Shpejtësi ✈që të vret jetën🚑.Mos abuzoni me shpejtësinë dhe alkoolin se në rastin me të mirë ju pret polici në rrugë🚔🚓✍😇 #zbatorregullatudhetoisigurt

Gepostet von Policia e Shtetit am Samstag, 2. November 2019

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Mbyti 64-vjeçaren dhe e hodhi në kanal/ Arrestohet autori i krimit makabër

Publikuar

-

Nga

I akuzuar për pengmarrje/ Kapet më Kosovë 33 vjeçari shqiptarë

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kuçovë, pas marrjes së njoftimit për një shtetase të pajetë në kanal, në fshatin Havaleas, Kuçovë, menjëherë kanë shkuar në vendngjarje, së bashku me grupin hetimor.

Falë veprimeve të shpejta dhe informacioneve të grumbulluara u bë i mundur identifikimi dhe kapja e autorit të dyshuar të kësaj ngjarjeje.LEXO EDHE:  VIDEO/ Pakujdesia që mund të vrasë njerëz! Si po rrezikohet jeta e qytetarëve në mes të Tiranës

Në vijim të veprimeve, nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Kuçovë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit F. M., 58 vjeç, banues në fshatin Havaleas, Kuçovë, i cili dyshohet se për motive të dobëta, e ka mbytur dhe e ka lënë në një kanal shtetasen F.S., 64 vjeçe, banuese në fshatin Havaleas, Kuçovë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

I riu kanos me kallashnikov 39 vjeçarin pasi i dëmtoi makinën/ Arrestohet në flagrancë

Publikuar

-

Nga

Parandalohet një ngjarje e mundshme kriminale Kapet dhe vihet në pranga një shtetas, i dënuar më parë për vjedhje me anë të mashtrimit.

Sekuestrohet arma e zjarrit tip kallashnikov, të cilën e mbante pa leje në banesë.Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, pas marrjes së njoftimit së në lagjen Paskuqan Nr. 2, një shtetas kishte kanosur me armë zjarri shtetasin M. D., 39 vjeç, kanë shkuar menjëherë në adresën e dhënë. Falë veprimeve të shpejta hetimore, u bë e mundur kapja dhe arrestimi i autorit të dyshuar, shtetasit Sh. K., 36 vjeç, banues në Paskuqan 2, duke parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit.

LEXO EDHE:  “Shpërthen” Basha/ Balili u transportua si VIP në Tiranë

LEXO EDHE:  “Shpërthen” Basha/ Balili u transportua si VIP në Tiranë

Ky shtetas, gjatë natës, i ka dëmtuar mjetin dhe më pas ditën e sotme, e ka kanosur me armë zjarri kallashnikov shtetasin M. D., banues në Paskuqan 2. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë zjarri kallashnikov. Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tritol makinës së “të fortit” në Krujë/ Kush është shënjestra e atentatit

Publikuar

-

Nga

Një shpërthim tritoli ka tronditur qytetin e Krujës mbrëmjen e sotme.

Mësohet se lënda plasëse i është vendosur një automjeti në pronësi të shtetasit me inicialet L.T, i cili është djegur pjesërisht.

Pronari i mjetit rezulton person me precedent të mëparshëm penal në fushën e trafikimit të narkotikëve, aktualisht me masë sigurie “Arrest në shtëpi”.Krujë/Informacion paraprak

Rreth orës 19:20, në fshatin Zallë të Krujës, në automjetin në pronësi të shtetasit L. T., që ishte i parkuar pranë banesës së tij është vendosur dhe ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse dhe për pasojë automjeti është dëmtuar pjesërisht.

LEXO EDHE:  Gara formale/Zbulohet lista e kandidatëve të PD për Tiranën, Kamzën, Vorën, Kavajen dhe Rrogozhinën

LEXO EDHE:  “Çmendet” 29-vjeçari në Tiranë/ Dhunon fizikisht hallën

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë, po kryen veprimet për identifikimin e autorëve dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. Sqarojmë se pronari i mjetit, shtetasi L. T., është person me precedent të mëparshëm penal në fushën e trafikimit të narkotikëve, aktualisht me masë sigurie “Arrest në shtëpi”.

LEXO TE PLOTE