Connect with Us

Rikthehen reshjet e shiut/ Ja si do jetë moti në vijim

Sociale

Rikthehen reshjet e shiut/ Ja si do jetë moti në vijim

Publikuar

-

Shqipëria do të karakterizohet nga vranësira të herë pas hershme, kryesisht në Ultësirën Perëndimore.

Reshjet e shiut, parashikohen të herëpashershme me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të territorit.

Në zonën veriperëndimore dhe atë jugperëndimore të vendit, reshjet parashikohen të vazhdueshme, me intensitet mesatar dhe hera herës të lartë, në formën e shtrëngatave me rrufe të përkohshme.

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Mos harroni të merrni çadrat me vete

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 22 °C

në vendet e ulëta: 15 / 24 °C

në vendet malore: 9 / 15 °C

Era pritet të fryjë mesatare deri e forte, sidomos në bregdet./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Moti i keq “paralizon” Llogaranë/ Policia apel shoferëve

Publikuar

-

Nga

Policia e Shtetit i ka bërë thirrje shoferëve të shmangin aksin e Llogarasë pasi është i pakalueshëm.

Sipas njoftimit, Shërbimet e Policisë Rrugore janë prezent dhe në gatishmëri të plotë për t’u ardhur në ndihmë drejtuesve të mjeteve në rast nevoje.

“Për shkak të stuhisë me shi dhe erë të fortë në Vlorë, ju bëjmë me dije se aksi rrugorë në Llogora është i pakalueshëm. Shërbimet e Policisë Rrugore janë prezent dhe në gatishmëri të plotë për t’u ardhur në ndihmë drejtuesve të mjeteve në rast nevoje.
Lutemi që drejtuesit e mjeteve ta shmangin këtë aks nga të dy krahët, derisa të qetësohet situata dhe të bëhet pastrimi i rrugës nga pemët e thyera”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Foto-Përplasje, gaz lotsjellës dhe persona të lënduar/ Policia blindon Astirin, IKMT vijon shembjen e objekteve

Publikuar

-

Nga

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit vijon aksionin për shembjen e 33 objekteve në zonën e “Astirit” për t’i hapur rrugë ndërtimit të aksit të Unazës së Madhe.

Edhe pse orët e para të mëngjesit ka pasur përplasje të forta mes banorëve dhe policisë, IKMT ka vazhduar aksionin.
Fadromat kanë filluar punën për shembjen e objekteve që prej orës 05:00 të mëngjesit të sotëm

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Ndërkohë banorët kanë kundërshtuar me forcë shembjen e banesave të tyre, e për pasojë janë plagosur 12 persona mes tyre 5 efektivë policie.
Një numër i madh policësh kanë rrethuar zonën, ndërsa fadromat vazhdojnë punën.
Në fotot e shkrepura së fundmi tek “Astiri” shihen qartë gërmadhat e mbetura nga shembja e objekteve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Era e fortë rrezon shtyllat e tensionit të lartë/ Rruga e Llogarasë e pakalueshme

Publikuar

-

Nga

Për shkak të motit të keq rruga e Llogorasë është e pakalueshme.

Si pasojë erës së fortë janë rrëzuar shtylla tensioni të lartë si dhe pemë.

Prefekti i Qarkut bën apel qytetarëve të evitojnë qarkullimin në këtë aks si dhe të kontaktojnë policinë për çdo problematikë të mundshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE