Connect with Us

U plagos në një atentat mafioz/ Zbardhet dëshmia e prokurorit për grupin hetimor

Kronika

U plagos në një atentat mafioz/ Zbardhet dëshmia e prokurorit për grupin hetimor

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë, ku pas një atentati me armë zjarri  mbetën të plagosur prokurori i Durrrësit Arjan Ndoja, shoferi i tij Andi Maloku dhe një person me precedentë të theksuar kriminale Landi Muharremi, i njohur ndryshe si Aleksandër Laho.

Mësohet se para atentatit Ndoja ka qenë duke drekuar me 2 persona të tjerë në një restorant në zonën e plazhit dhe më pas janë larguar nëpërmjet unazës së plazhit dhe kanë rënë në pritë në autorët pikërisht në momentin kur do dilnin në autostradë.

Ndërkohë, sot është zbardhur dhe dëshminë e prokurorit Arjan Ndoj, i cili ndodhet në spital.

“Kam qenë duke drekuar në një restorant. Erdhi Muharremi e një tjetër dhe janë ulur në restorant. Më pas u nisëm drejt Tiranës”, ka deklaruar Ndoja për grupin hetimor të çështjes, ndërsa ka shtuar se nuk ka mundur të shohë ndonjë prej personave që i qëlloi.

LEXO EDHE:  Atentati ndaj prokurorit Ndoji/ Basha: Kur preken interesat e qeverisë, tregohet kallashi

Po ashtu Ndoja ka deklaruar se nuk ishte ai shënjestra e atentatit. “Nëse do të më adresoheshin mua, nuk kishin arsye të më vrisnin në autostradë. Mua mund të më vrisnin në derë të shtëpisë, në prokurori. Nuk ka arsyeje që të më sulmonin në autostradë”, ka deklaruar prokurori.

Ndërkohë mjeti tip ‘Benz’ i gjetur në Ishëm dhe i dyshuar i përdorur nga autorët pritet që ditën e sotme t’i nënshtrohet një ekspertimi për të zbuluar nëse në të ka shenja gishtat apo faktorë të tjerë që mund të çojnë në identifikimin e tyre./ CNA.al

Atentati mafioz ndaj prokurorit/ Zbardhen të tjera detaje, autorët vrasës me pagesë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksidenti tragjik në Itali/ Humb jetën një emigrant shqiptar

Publikuar

-

Nga

Një emigrant shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në një aksident në Itali.

Aksident ndodhi  dje në Moncalvo ku dy automjete, një “Audi” dhe një “Punto”, janë përplasur me njëra-tjetrën në Valle San Giovanni.

Viktimë ka mbetur 53-vjeçarin shqiptar Telo Kurti i cili ka gjetur vdekjen në vend.

Kurti ishte rezident në rrugën “Mazza” në Ottiglio dhe punonte si murator.

LEXO EDHE:  Atentati në Vlorë/Policia zbardh detaje të pazakonta, çfarë fshihet pas viktimës

LEXO EDHE:  Atentati ndaj aktorit/Flet i vëllai: Ja pse donin ta vrisnin

Mediat italiane shkruajnë se ai la pas bashkëshorten Ismete dhe fëmijët Fatima dhe Andi, 27 vjeç, që javën e shkuar kishte marrë nënshtetësinë italiane./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Bota

Grabitje me armë/ Vritet pronari i hotelit, plagoset rëndë djali

Publikuar

-

Nga

Pronari i një hoteli në Buenos Aires, ka mbetur i vrarë gjatë një grabitje me armë ndërsa u plagos rëndë dhe djali i tij.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës lokale 11:00 të shtunë, ku dy burra me motoçikleta, kanë tentuar të vjedhin bagazhet e dy turistëve britanik, para hotelit të 50-vjeçarit.

Nuk dihet nëse turistët ishin viktima të rastit apo ishin ndjekur nga hajdutët që në aeroport. Ndërkaq, policia është vënë në kërkim të autorëve, të cilët u larguan menjëherë nga vendi i ngjarjes.

LEXO EDHE:  Atentati ndaj prokurorit Ndoji/ Basha: Kur preken interesat e qeverisë, tregohet kallashi

LEXO EDHE:  Atentati ndaj prokurorit Ndoji/ Basha: Kur preken interesat e qeverisë, tregohet kallashi

Sulmet nga grabitësit me motoçikleta, të njohur si motochorros, nuk janë të rralla në Buenos Aires./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Qarkullonte me armë zjarri me vete/ Arrestohet 45-vjeçari në Fier

Publikuar

-

Nga

Një person është vënë në pranga në Fier ditën e sotme në sajë të operacionit policor të koduar “Mbrostari”.

Pas informacioneve të marra në rrugë operative se një shtetas qarkullonte me armë zjarri me vete, blutë kanë ushtruar kontroll në automjetin tip “Audi” që drejtohej nga shtetasi D.S. në vendin e quajtur “Ura e Mbrostarit”.

Gjatë kontrollit të automjetit, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë dhe 1 krehër me 12 fishekë.

LEXO EDHE:  Atentati ndaj aktorit/Flet i vëllai: Ja pse donin ta vrisnin

LEXO EDHE:  Emri dhe dëshmia e ukrainases që burgosi shqiptarin/E kërcenonte me vrasje që të punonte si prostitutë

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit D.S., 45 vjeç, banues në Vlorë.

Ndërkaq, materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Armëmbajtje pa leje”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE