Connect with Us

Horoskopi i ditës, 2 nëntor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 2 nëntor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Ju çiftet mos ngurroni t’i shprehni pafundësisht ndjenjat tuaja sepse vetëm kështu do e mbani pranë partnerin. Për beqaret do kenë plot mundësi për takime interesante dhe për aventura te këndshme. Do jete ne dorën e tyre nëse do përfitojnë menjëherë apo do presin edhe pak kohe. Për financat ka për te qene një dite goxha delikate. Mos u tregoni te paduruar sepse do humbisni shume.

DEMI 21. prill – 21. maj

Sot qëllimi juaj i vetëm do jete te ruani harmoninë dhe ekuilibrin ne çift. Asgjë e keqe nuk ka për t’iu ndodhur ne fakt sepse do jeni te sinqerte e dhe te dashur. Beqaret duhet te mos hapen shume me personat qe do njohin sepse nuk i dihet çfarë mund te bëjnë ata. Ka edhe nga ata qe mundohet përherë te përfitojnë. Ne planin financiar do jeni mjaft te matur dhe nuk do ndërmerrni rreziqe.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Gjate kësaj dite do ndiheni shume me te plotësuar ne krahët e partnerit tuaj dhe do filloni te mendoni edhe për një te ardhme se bashku. Beqaret do konfliktohen për gjera koti me disa persona, por shume me shpejt nga sa mendojnë mund te ndiejnë diçka për ta. Për financat ka për te qene një dite goxha e vështirë. Kujdes me çdo shpenzim sado i vogël qofte.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Gjate kësaj dite do keni nevoje te pashtershme për te bere diçka ndryshe nga zakonisht. Flisni hapur me partnerin dhe ai mundet t’ua plotësojë dëshirat qe keni. Beqaret do i shtojnë flirtet dhe do ndihen mire. Zemra e tyre do filloje te rrahe akoma me fort. Buxheti nuk do jete i shkëlqyer, megjithatë as nuk duhet te ankoheni. Nuk do keni aspak probleme për te kryer shpenzimet e nevojshme.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Gjate kësaj dite do keni me shume nevoje për siguri dhe besnikëri ne jetën tuaj ne çift. Jupiteri do ju qëndrojë pranë dhe do ju ndihmoje pafundësisht. Beqaret do dashurohen koke e këmbë me një person qe me pare nuk ia kane hedhur sytë fare pavarësisht se e kane pasur pranë. Ne planin financiar duhet te mendoheni gjate para se te veproni ne mënyrë qe te mos bëni aspak gabime.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Dita e sotme do jete shume e qete për ju qe keni një lidhje. Do dini ta mbani pas vetes partnerin dhe do ndiheni me se miri pranë njeri-tjetrit. Beqaret do kenë shume ëndrra, por sot nuk do realizojnë ndonjë prej tyre. Nuk ka ardhur ende koha qe ata te bëjnë ndryshime te statusit. Për financat është momenti ideal për ta riorganizuar situatën dhe për te vene çdo gjë nen kontroll.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Sot do merrni vendime shume te rëndësishme ju te dashuruarit te cilat do ua ndryshojnë përgjithmonë jetën. Te dyja palët do kënaqeni dhe do ndiheni me te përmbushur. Beqaret nuk do kenë asnjë mundësi për ta gjetur princin e tyre te kaltër kështu qe me mire te mos lodhen duke e kërkuar atë. Ne planin financiar do mbizotërojë qëndrueshmëria dhe nuk d gjendeni për asnjë moment ne vështirësi.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Ka rrezik te mos i qëndroni besnike partnerit tuaj sot dhe kjo do sjelle edhe fundin e lidhjes te krijuar prej kohesh. Ja qe një gabim i vetëm mund te shkatërrojë gjithçka. Beqaret duhet t’i bëjnë mire planet para se te mendojnë te hedhin hapa. Po u nxituan nuk do ja arrijnë qëllimit. Buxheti nuk do jete fantastik, por me pak me shume përkujdes dhe maturi mund ta mbani te ekuilibruar.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Jupiteri do jete planeti qe do ua mbroje gjate gjithë kohës jetën tuaj ne çift sot dhe do ju nxite te mendoni edhe për ndonjë surprize. Pasditja dhe mbrëmja kane për te qene edhe me emocionuese. Beqaret do kenë një dite te ndërlikuar, te mbushur me vështirësi dhe nuk do kenë kohe te kërkojnë dashurinë. Ne planin financiar do jeni me shume fat kështu qe gjithçka do ju ece mire.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Kjo dite do jete shume e qete për ata qe kane një lidhje. Do përkujdesen me se miri për njeri-tjetrin dhe nuk do lindin aspak debate. Beqaret do e kenë shume te lehte ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë sepse do i kenë te gjitha mjetet e nevojshme. Gjendja financiare do jete goxha e mire kështu qe duhet te përfitoni për te hequr disa para mënjanë e për te siguruar edhe te ardhmen.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Sot asnjë planet nuk do e trazoje jetën tuaj ne çift dhe ne tërësi gjithçka do ju ece mire. Si ju ashtu edhe partneri do i përmbushni detyrat. Beqaret do kenë vetëm disa njohje, asgjë me shume sesa aq. Do ende pak kohe qe te ndodhin gjera te rëndësishme për ta. Financat do jene delikate dhe mezi do shlyeni detyrimet qe keni. Pa mbështetjen e te afërmve nuk kishit për t’ia dale dot.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Dite goxha e tensionuar ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Për shume gjera nuk do dini çfarë te bëni dhe do ndiheni keq edhe kur te thoni fjale te gabuara ndaj atij qe keni ne krah. Beqaret jo vetëm qe do kenë takime impresionuese, por mund te fillojnë edhe lidhje pasionante. Gjendja financiare ka për te qene shume here me e qëndrueshme n me pare kështu qe mos u shqetësoni për asgjë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Donatorët zbulojnë ndihmat në Bruksel/ Tërmeti shkund sërish Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Teksa në Bruksel është mbledhur Konferenca e donatorëve për Shqipërinë, një tërmet me magnitudë 3.1 ballë të shkallës Rihter është ndjerë pak momente më parë në jugperëndim të vendit.

Sipas Qendrës Europiane të Regjistrimit të Tërmeteve raportohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në Lezhë.

Ndërkohë, që thellësia e tërmetit raportohet të ketë qenë 2 km.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi javor, nga 17 shkurt deri në 23 shkurt 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Jeta juaj ne çift do marre një kthese shume me te mire këtë jave. Do jeni me te logjikshëm dhe shume me tolerante me atë qe keni ne krah. Beqaret do i marrin gjerat shtruar, por ne fakt ditën e mërkurë do ju ndodhe diçka e bukur qe nuk e kishin imagjinuar me pare. Çdo gjë ka për te ndryshuar rrënjësisht për mire. Financat do mundoheni t’i mbani gjithë kohës nen kontroll, por me vështirësi do mund t’iu dilni. Mos u druani te kërkoni ndihme nga te afërmit. Shëndeti here pas here mund te ketë edhe ndonjë shqetësim. Pakësojeni kafen, duhanin, pijet alkoolike, likeret dhe salcat pikante. Ne pune duhet t’i mendoni disa here gjerat para se te hidhni hapa sepse vetëm kështu nuk do gaboni. Jeta familjare do jete gjithë kohës e ngrohte.

DEMI 21. prill – 21. maj

Do luftoni gjithë kohës me monotoninë ne çift gjate kësaj jave dhe te gjitha përpjekjet tuaja do japin rezultat. Pas te mërkurës dielli do ngrohe akoma me shume. Beqaret nuk do e mbajnë mendjen tek krijimi i një lidhjeje, por do ju ndodhin disa gjera te bukura e te paparashikuara. Kënaqësitë do jene te pafundme. Me financat tregohuni te arsyeshëm dhe keni për ta para qe situata do ketë vetëm përmirësime. Rezistenca fizike dhe ajo morale do jete e shkëlqyer. Nuk do keni asgjë për çfarë te qaheni ne sektorin shëndetësor. Ne pune, projektet do fillojnë te marrin formën e duhur. Do ndiheni edhe me shume krenare për veten tuaj. Me familjaret çdo gjë do ece me se miri.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Dëshira për te bere shume gjera njëherësh do beje qe ta lini disi pas dore partnerin tuaj gjate kësaj jave. Kjo do sjelle goxha debate dhe nëse nuk merrni masa, çdo gjë e bukur do shkatërrohet. Për beqaret do jete një periudhe interesante, me njohje te reja dhe ndodhi fantastike. Marsi do ndikoje pozitivisht tek financat kështu qe ju duhet te përfitoni sa me shume për te rregulluar problemet me urgjente. Dhëniet e huave duhet t’i shmangni me çdo kusht. Shëndeti pas ditës se mërkurë do jete i shkëlqyer dhe ju do e rigjeni formën tuaj olimpike. Ne pune do jeni plot gjallëri dhe do keni arritjet qe keni ëndërruar gjithë kohës. Jeta familjare ka për te qene goxha e qete.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Do i jepni prioritet absolut jetës tuaj ne çift gjate kësaj jave, madje duke lënë edhe punën pas dore. Partneri do e vlerësojë tej mase preokupimin tuaj dhe do ua shpërbleje me dashurinë e tij. Për beqaret pritet te ketë dashuri me shikim te pare. Çdo gjë për ta do te lulëzojë. Financat do jene ne tërësi te mbrojtura, megjithatë nuk do bëni keq t’i kufizoni disi shpenzimet për gjera te panevojshme. Shëndeti mund te ketë disa shqetësime te vogla nga lodhja, por nuk duhet te merakoseni aspak. Hidratojuni me shume dhe çlodhuni. Ne pune mbështetuni tek koleget e besuar sepse vete nuk do mund t’ia dilni dot mbanë. Jeta familjare ka për te qene e begate dhe e mbushur me emocion.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Dëgjojeni me vëmendje partnerin tuaj këtë jave dhe mundohuni t’ia plotësoni atij dëshirat. Nëse ju propozon diçka ekstravagante pranojeni sepse keni për te përjetuar emocione si kurrë ndonjëherë. Beqaret duhet te qëndrojnë larg personave shume te mëdhenj ne moshe sepse me vone do lëndohen. Ne planin financiar keni për te pasur me shume fat se me pare, kështu qe mund t’i lejoni vetes edhe ndonjë investim me te madh. Shëndetin do dini si ta mbani nen kontroll. Ushqimi dhe aktiviteti fizik janë pikat kyçe. Ne pune do i keni idetë shume me te qarta dhe do hidhni hapat e duhura. Ne fundjave mund t’iu behet edhe një propozim te cilin nuk duhet ta neglizhoni. Jeta familjare do ketë ndryshime pozitive.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Jeta juaj ne çift do konsolidohet këtë jave edhe pse asgjë nuk do jete e lehte. Te dy palëve do ju duhet durim, qetësi dhe tolerance. Sido qe te jete, te gjitha sakrificat qe do bëni do japin rezultatet e pritura. Beqaret duhet te jene shume te kujdesshëm sepse ka rrezik qe disa persona problematike te mundohen t’i joshin. Gjendja e financave do mbetet e qëndrueshme për aq kohe sa ju te bëni llogarite para se te shpenzoni. Shëndeti here pas here do ketë probleme. Do keni dhimbje barku, dhembesh dhe koke. Ne pune perspektivat duken goxha te mira. Koleget do jene një mbështetje e forte dhe ju duhet t’ua dini për nder. Jeta familjare do ketë disa probleme te vogla dhe do nevojitet mbështetja juaj.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Jeta juaj ne çift nuk do jete shume e mire gjate kësaj jave. Shpesh do keni edhe debate te zjarrta me partnerin për gjera pa ndonjë rendësi jetike. Kokëfortësia nga te dy palët do jete pika me e dobët. Beqaret do realizojnë disa takime, por pjesa me e madhe e personave do preferojnë aventurat kalimtare. Do jete ne dorën e tyre nëse do përfitojnë apo jo. Financat do jene te paqëndrueshme. Ne disa momente do keni vështirësi edhe për te kryer nevojat me elementare. Shëndeti ka për te qene i shkëlqyer. Nuk do keni me as shqetësimet e vogla tek shpina apo tek barku. Ne pune do orientoheni atje ku duhet dhe do keni me shume sukses nga sa mendonit. Familjes përkushtojuni pak me tepër.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Për sa i përket jetës ne çift gjate kësaj jave mund te prisni çdo gjë qe keni ëndërruar. Planetët do kujdesen edhe për detajet me te vogla. Çdo gjë e pamundur mund te realizohet ne momentin qe nuk e keni pritur. Beqaret duhet thjesht te dalin sa me shume sepse vetëm ashtu do mund ta gjejnë shpirtin e tyre binjak. Sektori i financave do jete gjithashtu me fat. Gjendja do përmirësohet aq shume saqë edhe vete do ju duket çudi për ndryshimet e menjëhershme. Shëndeti nuk do jete perfekt, por ne tërësi i kënaqshëm e pa probleme serioze. Kujdesuni pak me tepër për ushqimin dhe mos abuzoni me qetësuesit. Ne pune do jeni te organizuar dhe këmbëngulës prandaj do arrini majat. familja do jete mbështetje e forte.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Jave pozitive ka për te qene kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do i mendoni gjerat shume me seriozisht nga me pare dhe nuk do lini pa zgjidhur asnjë mosmarrëveshje qe ju ka dale me herët. Pas te enjtes klima do jete shume me e ngrohte. Beqaret do kenë ndjenja te thella për një person me te cilin shume shpejt do mund te fillojnë edhe një lidhje. Çdo gjë për ta ka për te marre drejtimin e duhur. Ne planin financiar gjendja do jete aq e mire saqë mund te kryeni pa frike edhe disa transaksione. Gjendja shëndetësore do jete tej mase delikate. Nuk do keni mbrojtje te mire imunitare dhe mund te prekeni edhe nga ndonjë virus i stinës. Ne pune do jete dielli ai qe do iu ndihmoje te arrini atje ku keni ëndërruar gjithmonë. Jeta familjare do jete e qete nëse nuk prekni tema delikate.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Jave shume e mire do jete kjo për ata qe janë ne një lidhje. Bashkëpunimi ne çift do jete o forte ne çdo moment dhe dialogu do mbizotërojë. Do preferoni te qëndroni me tepër kohe pranë njeri-tjetrit. Beqaret do jene mjaft joshës dhe do bëjnë për vete persona te shumte. Midis tyre mund te jete edhe ai qe do iu ofroje një jete te qete dhe me momente te lumtura. Financat për fat te mire nuk do jene te këqija, kështu qe mund t’ia lejoni vetes edhe ndonjë shpenzim me shume. Shëndeti nuk duhet neglizhuar për asnjë moment sepse pasojat do jene te renda. Ne pune do jeni kreative dhe te gatshëm për te bere edhe sakrifica vetëm për te arritur atje ku doni. Disa kolege do ju ndihmojnë. Ne familje duhet te toleroni me tepër qe t’ia kaloni mire.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Këtë jave do doni vetëm te përjetoni emocione te forta ju te dashuruarit. Do preferoni me shume te ndërmerrni rreziqe dhe me pas te ndiheni mire sesa te qëndroni ne qetësi dhe mos rrezikoni. Çdo dite do jete ndryshe nga tjetra. Beqaret nuk duhet te pranojnë me sy mbyllur çdo lloj ftese qe do ju behet sepse kane për t’u penduar rende. Financat nuk do jene te mira ditët e para. Mund te ndiheni shpeshherë ne vështirësi dhe do ju duhet te kërkoni ndihme. Shëndeti gjithashtu do kërkojë me tepër përkujdes nga ju. Mos prisni te keni probleme serioze për te marre masa pas shqetësimeve qe keni pasur. Për punën do jete një periudhe pozitive dhe e mbushur me arritje. Edhe jeta familjare do jete e qete.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Këtë jave do i beni te gjitha përpjekjet e mundshme ju te dashuruarit ne mënyrë qe ta përmirësoni sa te mundeni jetën ne çift.. Me pak mundim dhe sakrifica do ja dilni mbanë. Beqaret nuk do e kërkojnë me ngulm fillimin e një lidhjeje, përkundrazi do ja lënë gjithçka kohës. Financat do përmirësohen tej mase, por kjo nuk do te thotë qe brenda javës ju t’i boshatisni serish xhepat duke shpenzuar kuturu. Gjendja shëndetësore do lere disi për te dëshiruar. Me shume kujdes duhet te bëjnë ata qe vuajnë nga sëmundjet kronike. Ne pune do jeni te guximshëm, këmbëngulës dhe largpamës. Do arrini çdo gjë qe do dëshironi. Jeta familjare do vazhdoje te mbetet e mire./ Përshtatur nga CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Kapriçot e motit/ Çfarë pritet për ditët në vijim, ja kur rikthehen reshjet

Publikuar

-

Nga

Për ditët e sotme dhe nesër, moti do të vijojë të jetë i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare; ditë të bukura me diell por mengjese të freskëta.

Përgjatë ditës së Mërkurë kemi ndryshim gradual të situatës meteorologjike pasi duke nisur nga orët e mesditës fillon shtimi gradual i vranësirave mesatare deri të dendura.

Sipas SHMU, përgjatë orëve të pasdites dhe kryesisht ato të mbrëmjes të ditës së Mërkurë nisin reshjet e shiut me itensitet të ulët në të gjithë territorin. Dita e Enjte do të karakterizohet nga moti i vranët shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me itensitet të ulët dhe mesatar në formë shtrëngatash.

Në relievet malore reshje dëbore në lartësitë mbi 300 metër, por ato zbresin deri dhe në lartësitë kodrinore 500-600 metër.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 6 qershor 2018

LEXO EDHE:   Horoskopi i ditës, 11 prill 2018

Ditën e Premte rikthehet moti i kthjellët në të gjithë vendin por temperaurat mendohen të zbresin ndjeshëm në vlerat minimale (vlera negative në një pjesë të madhe të vendit).

LEXO TE PLOTE