Connect with Us

FOTO- Gjysmë nudo/ Biznesmeni gay i jep mesazhin Bashës, Ramës, Metës dhe Kryemadhit

Politikë

FOTO- Gjysmë nudo/ Biznesmeni gay i jep mesazhin Bashës, Ramës, Metës dhe Kryemadhit

Publikuar

-

FOTO- Gjysmë nudo/ Biznesmeni gay i jep mesazhin Bashës, Ramës, Metës dhe Kryemadhit

Biznesmeni gay, Elton Ilrijani vazhdon me provokimet e tij ndaj figurave të njohura politike. Pas deputetit Kujtim Gjuzi, tashmë nën shënjestrën e tij është kryetari i Partisë Demokratike,Lulzim Basha, kryeministri Rama, Presidenti Meta dhe kryetarja e LSI Kryemadhi.

Ditën e sotme, biznesmeni gay është shfaqur gjysmë nudo, duke pozuar në pozicione të ndryshme dhe krahas këtyre fotove provokative ka përmendur emrat më aktualë të politikës.

“Për ata që e katandisën Shqipërinë kështu”, shkruan biznesmeni gay krahas fotove duke u dhënë dhe një mesazh thumbues politikanëve. Kujtojmë se më parë Elton Ilirjani ka treguar dhe simpatinë e tij të madhe për Fatos Nanon duke thënë se nëse ai do të kishte orientim seksual të njëjtë me të, nuk do kishte hezituar pa e bërë për vete.

Për më tepër shihni galerinë e mësipërme./CNA.al

 

 

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Paralajmërimi i Avokatit/ Ngjela: Ilir Meta po shkon drejt burgut

Publikuar

-

Nga

Takimi Meta-Berisha paraditen e sotme është në fokus të temës së emisionit “Real Story” ku i ftuar është dhe avokat-politikani Spartak Ngjela.

Duke folur lidhur me gjëndjen në të cilën ndodhet presidenti Meta, pas dekretimit të Marsida Xhaferllarit si anëtare të Gjykatës Kushtetuese dhe padisë ndaj kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi(KED), avokat Ngjela vlerësoi nulitetin e veprimeve të Ilir Metës.

“Ilir Meta po shkon drejt penalitetit. Emërimi i Xhaferllarit i’a ka thelluar shkeljen, me dekretimin e saj ka bërë shkelje të rendë. Tek shkelja e parë nuk i dilte konflikti i interesit tek kjo e Xhaferllarit i del konflikti i interesit pasi e ka bërë për vete, se do shkojë në Gjykatën Kushtetuese dhe i duhen gjyqtarët pro tij”, ka vlerësuar Ngjela.

LEXO EDHE:  Deklarata “bombë”/ Zbulohet çfarë fshihet pas shembjes së banesave te Unaza e re

I cili padinë e Presidentit ndaj kryetarit të KED, Adrian Dvorani, e quan “nul” pasi e përjashton përgjegjësinë personale të Dvoranit.

“Vendimet e KED janë kolegjale, nuk janë personale. Kështu që Dvorani nuk ka asnjë përgjegjësi për gjithsa pretendon Meta, i cili po shkon drejt burgut”, deklaroi avokat Spartak Ngjela./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Monopartitizmi projekt i tyre që nga fillimi”/ Strazimiri akuza të forta qeverisë

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri ka reagur në lidhje me vijimësinë e punimeve për Reformën në Drejtësi. Në një intervistë për Ora News Strazimiri është shprehur se monopartitizmi ndërkohë që bëjnë Reformë në Drejtësi është e gjitha një projekt.

“Kur vendos të bësh absolutizëm sigurisht që asnjëinstitucion qoftë edhe ai i Presidentit të Republikës nuk mund të të qëndrojë përballë”, është shprehur Strazimiri, duke shtuar se “këta po shkelin cdo ditë ligjet që kanë bërë vetë, Kushtetutën që kanë bërë vetë kundër opinioneve të Komisionit të Venecias, kundër paralajmërimeve të opozitës dhe të gjithë faktorëve ndërkombëtar.”

“Është hera e 3 që po përpiqen të bëjnë Reformë në Drejtësi. Hera e parë është ajo e vitit 44-45 dhe ende po i vuajmë financiarisht dëmet e asaj reforme.

Hera e dytë është bërë në vitin 97-98 dhe kjo drejtësi është produkt i saj i Fatmir Xhafës, i Dvoranit apo edhe Vasilika Hysit dhe të gjithë atyre që kanë qenë në atë kohë ekspertët e pavarur të reformës. Nuk është produkt i Sali Berishës, as i Partisë Demokratike.

LEXO EDHE:  E PLOTË/Përgjigjia që Lulzim Basha i dha Johannes Hahn

Dhe kjo është hera e tretë që po përpiqen të bëjnë të njëjtën gjë që kanë bërë në ‘45 dhe po ashtu në ‘98-tën.  Ky është monopartitizëm, dhe nuk është aksidentalisht i tillë. Ky ka qenë projekt i tyre dhe atë po përpiqeshin të bënin që prej fillimit.

Kur vendos të bësh absolutizëm sigurisht që asnjë institucion qoftë edhe ai i Presidentit të Republikës nuk mund të të qëndrojë përballë.

Këta po shkelin cdo ditë ligjet që kanë bërë vetë, Kushtetutën që kanë bërë vetë kundër opinioneve të Komisionit të Venecias, kundër paralajmërimeve të opozitës dhe të gjithë faktorëve ndërkombëtar dhe kjo nuk mo iu mjafton.

Kaq e rëndë është situata dhe ne të gjithë duhet të bëhemi bashkë gazetar, shoqëri civile dhe politikan për ti thënë jo, ndal kësaj situate”, është shprehur Strazimiri./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Shkarkimi i Metës?”/ Strazmiri i kthehet qeverisë: As nuk nxihen dhe as nuk skuqen

Publikuar

-

Nga

“Këta mund të bëjnë gjithka”, kështu është shprehur ish deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri, i pyetur për një shkarkim të mundshëm të presidentit Meta.

Në një intervistë për Ora Neës, referuar deklaratave të Taulant Ballës ditën e sotme, ish deputeti ka thënë se: “Kur bota thotë jeni në krizë, zgjidhni krizën, i vetmi që nuk e vë ujin në zjarr dhe thotë që gjithçka është në rregull, po ecim përpara, është Rama me këtë syfetin.”

“Këta mund të bëjnë gjithka. Për sa kohë këta nuk as nuk nxihen dhe as nuk skuqen kur gjithë bota thotë jeni në krizë, zgjidhni krizën, i vetmi që nuk e vë ujin në zjarr është kryeministri me këtë syfetin (Taulant Balla) duke thënë që vetëm krizë nuk ka, gjithçka është në rregull, po ecim përpara.

LEXO EDHE:  Kriza politike/Takimi Rama-Basha vazhdon

Prej tyre cka nuk pret. Skandal më të madh sesa të kesh një parlament të gjymtuar ashtu sikurse është ky parlament nuk ka. Ai parlament mund të bëjë gjithçka. Këta e kanë nisur me 2 duar për t’i ngrënë kokën të gjithë Shqipërisë. Nuk duhen lejuar”, është shprehur Strazmiri./CNA.al

LEXO TE PLOTE