Connect with Us

“Step by step do të bien të gjithë”/ Paralajmëron Balliu: Laku po ngushtohet

Politikë

“Step by step do të bien të gjithë”/ Paralajmëron Balliu: Laku po ngushtohet

Publikuar

-

Ish deputtei i PD, Klevis Balliu ka reaguar pas vendimit të KQZ për shkarkimin e kyetarit të Bashkisë Vorë, Agim Kajamku.

Sipas Balliut laku në fytin e Ramës po ngushtohet dhe koha e tij po shkurtohet.

“Ja dhe një tjetër bandit BIE. Step by step do të bien të gjithë banditët e Edvinit. Laku në fytin e Ramës po ngushtohet dhe koha e tij po shkurtohet, pushteti i tij po rrënohet ndërsa forca qytetare rritet çdo ditë e më shumë. Asnjë hap pas”, shkruan Balliu./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Videoskandali i kryebashkiakut/ Reagon PD: Lefter Alla, pasqyra ku të gjithë mund të shohin Edi Ramën e kokainës

Publikuar

-

Nga

Partia Demokratike ka reaguar pas publikimit të videos, ku kryebashkiaku socialist i Bulqizës Lefter Alla shfaqet duke konsumuar lëndë narkotike.

Ne njoftimin për mediat, PD shkruan se Lefter Alla është pasqyra ku të gjithë mund të shohin Edi Ramën.

Kandidimi në 30 Qershor nga Edi Rama i individëve me të shkuar kriminale apo personave të lidhur me krimin e organizuar ka qenë strategji e Edi Ramës për të vazhduar bashkëqeverisjen me krimin.

Video shokuese e kryebashkiakut ilegjitim të emëruar nga Edi Rama në Bulqizë, është modeli që ofron ai në qeverisje. Lefter Alla është pasqyra ku të gjithë mund të shohin Edi Ramën e kokainës.

Ai ka jo vetëm përgjegjësinë politike për përzgjedhjen e këtyre individëve, por edhe përgjegjësinë ligjore për shkarkimin e menjëherëshëm nga detyra të Lefter Allës.

Edi Rama i Bulqizës duhet të ndiqet penalisht për moskallëzim krimi ndaj atyre që i kanë siguruar kokainën.

LEXO EDHE:  Djegia e mandateve/ Çuni i Fahriut: Është sakrificë për qytetarët

LEXO EDHE:  Çuni i Fahriut: Kongresi i PS-së si ndarja e çmimeve “Oskar”

Përdorimi i kokainës në ambiente publike nga Edi Rama i Bulqizës provon, për fat të keq,  degradimin e Partisë Socialiste nga një parti politike në një bandë trafikantësh dhe përdoruesish droge. Është kjo arsyeja pse të rinjtë e mirëshkolluar dhe shqiptarët e ndershëm kanë humbur besimin dhe kërkojnë të largohen nga Shqipëria.

Ndarja e politikës nga krimi është emergjencë kombëtare!

Largimi i trafikantëve dhe përdoruesve të drogës nga politika është hapi kyç për t’i hapur rrugë një qeverisje normale në Shqipëri dhe për të kthyer besimin tek të rinjtë se meritokracia dhe jo lidhja me krimin janë mundësia për të bërë karrierë.

Kjo ndodh vetëm me largimin e Edi Ramës, njeriut të kokainës që promovoi bashkëqeverisjen me krimin dhe qëndron në pushtet me mbështetjen e krimit.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Tjetër paralajmërim i Artan Hoxhës/ Opozita po punon për të shkarkuar 27 kryebashkiakë

Publikuar

-

Nga

zbulon nga i vijne informacionet

Pas publikimit të videos së kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla duke konsumuar kokainë, gazetari investigativ Artan Hoxha ka bërë një tjetër paralajmërim.

Sipas Hoxhës, opozita jashtë parlamentare po punon  dhe po verifikon fakte për shkarkimin e kryebashkiakëve të 27 bashkive që PD ka drejtuar para zgjedhjeve të 30 qershorit.

Sipas Hoxhës, opozita po punon fort për të goditur në nivel lokal të zgjedhurit e mazhorancës në krye të këtyre bashkive.

LEXO EDHE:  Pse Klevis Balliu fsheh diplomën e shkollës së Lartë?

LEXO EDHE:  Çuni i Fahriut jep besën/ “Nuk ulemi në tryezë me Edi Ramën”

“Opozita jashtë parlamentare po punon dhe po verifikon fakte, do mundohet të shkarkojë të zgjedhurit në 27 bashkitë që PD drejtonte para zgjedgjevet te 30 qershorit. Po mundohen të verifikojnë fakte për të goditur në nivel lokal të zgjedhurit e mazhorancës e për t’i çjerrë maskën atij që drejton këtë vend”, u shpreh Hoxha në studion e Abc News./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kryebashkiaku duke thithur kokainë/ Publikohet video skandaloze

Publikuar

-

Nga

Gazetari investigativArtan Hoxha ka publikuar videon e kryebashkiakut të Bulziqës, Lefter Alla i cili është filmuar duke konsumuar kokainë.

Sic shikohet dhe nga pamjet e publikuara nga Hoxha në stduion e Abc News, duket qartë se si kryebashkiaku merr kokainë mbi banakun e lokalit.

Gazetari Hoxha foli pak ditë më parë për ekzistencën e këtyre pamjeve ndërsa tha se ka kohë që është regjistruar por u spostua për shkak të termetit.

Më herët, CNA.al bëri një investigim dhe burimet theksuan se të gjitha dyshimet ishin se bëhej fjalë për kryebashkiakun e Bulqizës, Lefter Alla,  por, pas këtij publikimi, burime zyrtare nga Policia e Shtetit thanë ekskluzivisht për CNA.al se ashtu siç ka vepruar në të gjitha rastet e publikimit të këtyre videove dhe në raste të tilla të ngjashme, uniformat blu në zbatim të ligjit fillojnë hetimet menjëherë në bashkëpunim me prokurorinë, për të zbuluar se kur është bërë video, kush është personi, kur është filmuar , kur ka ndodhur ngjarja e të tjera. Tashmë Partia Socialiste ka marrë në mbrojtje kryebashkiakun e Bulqizës.

LEXO EDHE:  Çuni i Fahriut jep besën/ “Nuk ulemi në tryezë me Edi Ramën”

LEXO EDHE:  Protesta e Astirit/ Nuk përmbahet çuni Fahriut: Dy pyetje për Arta Markun

Burime nga PS thanë për CNA.al se kjo video është montazh dhe është përdorur për shantazh pasi janë kërkuar 100 mijë euro për mospublikimin e saj. Mesa duket se socialistët, pas deklarimit të kryebashkiakut Alla në publik, duket se e kanë ndarë mendjen që ta marrin në mbrojtje./CNA.al

LEXO TE PLOTE