Connect with Us

Atentati ndaj Prokurorit/ Klodian Tomorri: Sistemi është infektuar në çdo qelizë

Opinione

Atentati ndaj Prokurorit/ Klodian Tomorri: Sistemi është infektuar në çdo qelizë

Publikuar

-

Nëpërmjet një postimi në faqen e vet në rrjetet sociale, gazetari, Klodian Tomorri, ka marrë shkas nga atentati i ndodhur mbrëmken e sotme në Mbikalimin e Shkozetit, për të shprehur indinjatën ndaj gjëndjes së pasigurisë që sundon vendin.

Duke dalë nga korniza e atentatit ndaj prokurorit të Durrësit, Arjan Ndoj, Tomorri përgjithëson se:”Krimi më i madh që i kanë bërë Shqipërisë është se i kanë hequr dallimin mes të mirës dhe të keqes…”.

“Fundi nuk paska fund, Qeveria sulmon publikisht prokurorin. Pastaj prokurorit i behet atentat. Pastaj rezulton se ka qene i shoqeruar me persona me precedent.

Krimi me i madh qe i kane bere Shqiperise eshte se i kane hequr dallimin mes te mires dhe te keqes. Sistemi eshte infektuar ne cdo qelize dhe i ka hequr publikut mundesine e reagimit. Italia filloi t’i thyeje brinjet mafies kur mafia ekzekutoi Falconen me Borsellinon sepse populli doli ne shesh. Por cfare duhet te beje nje qytetar normal ne Shqiperi? Vendi ka prekur fundin sepse nuk ka asnje model frymezimi. Del Xhisela dhe kur ti frymezohesh te reagosh, rezulton se nuk ishte dhunuar por bente lojra vet. Sulmohet prokurori i lincuar nga qeveria, dhe kur ti frymezohesh te reagosh rezulton se ka qene i shoqeruar me njerez me precedent. Do Zoti, qe te plagosurit e sotem t’ja hedhin sa me lehte dhe te kene jeten e gjate. Por Shqiperia e shkrete eshte plagosur pa asnje shprese. Kush e ka mallkuar kaq keq kete vend!/ Shkruan gazetari Klodian Tomorri./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Opinione

I madh ishte krimi i Konferencës së Londrës, më 1913…

Publikuar

-

Nga

Hetimet filluan të heqin “mbeturinat”!

Nga Prof. Pëllump G. Pilinçi

S’ka shqiptar qe te mos e kete te rrenjosur thelle ne shpirt e ne zemer emrin e bukur te Çamerise.. S’ka shqiptar qe te mos e dije e te mos e kete mesuar. Me qindra fshatra te djegura, me mijera Njerez te masakruar, gra te turperuara, femije te shpuar nga bajonetat e ushtrive greke te Zograf- osit ( “O Qëveria e partive për 29 vjet, vjedhur dhe shitur pronë kombëtare”…

Çameria krahina jone….jane vellezerit tane fatzinj, te cilet nga roberia otomane kaluan nen zgjedhen Barbare te fqinjve shoviniste… Te gjitheve na dhemb zemra nga renkimet dhe gulcimet e nje kombi, per krahinen te bukura, qe na i grabiten pikerisht ne çastin kur prisnim te na qeshte buza, Pas shekujsh te tere S’ ka RRUGE, S’ka lagje, s’ka shesh, s’ka hotel, s’ka klub qe populli te mos e Kete pagezura me emrin e bukur te Çamerise,vetem e vetem per te mbajtur gjalle kujtimine saj dhe Shpresen e kthimit ne gjirin e Memedheut. I madh ishte krimi i Konferences se Londres, me 1913, Qe, pa marre parasysh ngjarjet historike, pa marre parasysh te drejtat etnografike, pa marre parasysh shqiptaresine e pakontestueshme te Çamerise, ia dorezoi padrejtesisht Greqise kete krahine te bukur te Shqiperise.

Akoma me i madh dhe me i hidhur ishte krimi i Konferences se Parisit, me 1920, qe, duke mbyllur syte perpara kasaphanes greke te 1913-1914, vertetoi vendimin Arbitrar te Konferences se Londeres per Çamerine dhe viset e tjera te Shqiperise se Jugut. Kan Kaluar 107 vjet qe nga dita fatale, kur Konferenca e Londres ia kaloi Çamerine e martirizuar fqinjes se Jugut. Kaluar 107 vjet qe nga ngjarjet e hidhura te asaj kohe, nje tmerr i papare dhe i pathene u mboll qe nga Çameria deri ne Vlore prej ushtrive greke te Zografosit. ( Te gjitha keto i vertetojne dekumentet zyrtare te komisionit Nderkombetar te Kontrollit, O qevritar te 29 viteve)

I kemi te gjalla karvanet pa mbarim te muhaxhireve te Toskerise, qe, per t’u shpetuar masakrave Shtazore te gjiritllinjve, braktisen çdo gje, deri edhe foshnjat ne djep, per te gjetur mbrojtje dhe strehe ne fushat dhe ne ullinjte e Vlores… Kaluan 107 vjet, O partite e Ramiz Alis . Por ne sternipat e Skenderbeut, e niperit e Myslym Gjolekes se Laberis, nuk mund te harrojme qe popullsia çame vuan nen despotizing grek, duke pritur me padurim diten qe te triufoje LIRIA dhe Drejtesia….

Fqinjet tane duhet ta kene te qarte se padrejtesia historike nuk mund te shkoje aq larg.(Aq sa shkoj renia e Murit te Berlinit se fameshem.) Partia “SHPRESA DEMOKRATE” nuk do te reshte KURRE punen per t’i bere shqiptaret te ndjehen e te jetojne si komb unik, ashtu si na ka krijuar Vete natyra, ne trojet e STERGJYSHERVE tane, me te lasht…Nuk do te reshte KURRE se punuari per ta bere REALITET aspiraten, per te cilen derdhen GJAKUN dhe na e lane AMANET te paret Tane: “ Bashkimin e Kombit Shqiptar brenda KUFIJVE NATYROR”…

Ne shqiptaret ne Amerike dime se çebejme, gjysherit tane kane punuare per Ameriken, dhe Ne jemi dikushi, ATY KU DUHET…. Ne ua kujtojme atyre qe s’duan ta dine se Çameri quhet vazhdimi i Tokes sone, qe shtrihet nga Kepi i Stilosit kundrejt Kanalit te Korfuzit, gjate Bregdetit te Jonit e deri ne Gjirin e Artes. Theksojme se Çameri quhet krahina, qe perfshin ne gjirin e saj qytetet e mirefillta shqiptare: Konice, Pogon, Margellec, Filat, Paramithis, Preveze, Janine, etj. Jetojne me qindra emijera njerez te mbetur prej asaj kohe, te cilet, me gjithe perpjekjet e grekeve per t’i shkombetarizuar, ruajne gjuhen, zakonet dhe veshjet ( ARBERORE)…..

Mjafton t’i kujtojme Maqedonve-Grekove,Serbve dhe agjenteve te tipave “Pardesyte e bardha’’ e shume te te tjerve, qe t’i hethe nje veshtrim hartes gjeografike, per te konstatuar lehte se, si nga pikepamja topografike ashtu edhe nga pikepamja gjeopolitike, krahina e çamerise eshte pjesa e pandare e trungut shqiptar. (*)

Ne vitin 1442, kur Shqiperia ndodhej ne lufte me Turqine, Ne Kalane e Janines shqiptaret luftuan ne emer te kombit tone…( b) Kur Kongresi i Berlinit, me 1878, ia dha Epirin Greqise deri ne lumin Kalama, shqiptaret e mbrojten me gjak vendin e tyre, aq sa Greqia mundi te pushtoje vetem nje fare te vogel te kesaj krahine. (c) Ne vitin 1880, si pasoje e protestave te rrepta te Lidhjes se Prizrenit ndaj kerkesave te padrejta greke si dhe nga kryengritjet e shqiptareve, te lidhur me besa-besen per te mos leshuar asnje pellembe te Atdheut te tyre, Evropa arriti ta njihte Janinen si qytet shqiptar. (d) Ne vitin 1897, ne Luften Greko-Turke, kur milicia te shkelte Shqiperine e Jugut, forcat vullnetare Shqiptare i sprapsen dhe i munden ne menyre te turpshme….LEXO EDHE:  Nga Klodian Tomorri/ Aleksandri, pirati dhe KÇK-ja

Po ne kete kohe, kur 500 greke, te udhehequr nga vullnetari Italian Milanez Conte Conturbia, zbarkuan ne Lekures, afer Sarandes, Duke pasur si qellim ngritjen e popullsise epirote per aneksimin e epirit greqise, asnje i krishtere Shqiptar nuk u bashkua me greket, por i famshmi Myslym Gjoleka, me nje grusht vullnetaresh nga Laberia trime, e shtypi lehtesisht kete ndermarrje qesharake.

LEXO EDHE:  Verbëria që po shkatërron bizneset shqiptare

Ç’nevoje eshte te gjurmojme poshte e Lart per te hetuar se Ç’thone bota, se ç’thone Janullatos-Gage-Bollano, se çthone spiuni I rrugve te Hollandes Lulezim Basha…, Shqiperine e vertete, kur proven me te qarte, me te plote dhe te pamohuar te shqiptaresise se Çamerise e ka dhene vete greqia me masakrat e ushtruara ndaj shqiptareve dhe shkretimet e vitit 1913-1914, vetem e vetem per ta fshire Shqiperine e vertete dhe per ta cunguar trungun e memedheut tone.

Si eshte e mundur qe qeveria e Edi Rames dhe parlamenti i Gramos Ruçit hesht perpara te gjitha masakrave te historise, si eshte e mundur qe nuk proteston ndaj pretendimeve te (Bollanos-Dules) duke i shkaktuar keshtu nje dem te pamohueshem çeshtjes sone Kombetare, Ky parlament i Z.Ruçi qe mundet te merret me gjithcka tjeter, por vetem perpara ceshtjeve madhore te Kombit hesht, hesht…

Partia Shpresa Demokrate; eshte parti e djathte; Se shpejti do te beje te mundur 100% listat e hapura…. Qeveria me Shqiptaret te ( Mirefillte ) Qeveria e re do kete te njejtin ligje si ne Amerike. Antishqiptaret (Tradhetaret) kudo qe te jeni; ne banken (e te Akuzuarve) nuk do te kete (SHPETIM); as nje as nje… as Janullatos-Bollano-Dulja keta do jene ne banken (e te akuzuarve). Nuk do te lejohen, si deri me sot, ambasadoreve te huaj, pervec Amerikes dhe Gjermanise… te nderhyjne ne veprimtarine e organeve te Shtetit shqiptar, te kryejne veprimtarin ne dem te interesave te kombit, duke implikuar struktura Te pushtetit e duke rekrutuar nepunes. Do te mbahet qendrim,do te penalizohen.

BIEN KAMBANAT NE TE GJITHE SHQIPERINE! PartiaShpresaDemokrate.com Bashkohuni me ne, motra dhe velezer! Shqiptare te mirefillte, Veri, Jug, Lindje dhe Perendim! Jemi te nje race, te nje gjaku, te nje gjuhe e te nje kombi! Jemi vellezer! Sjemi myslimane Turke-Arabik, jemi Myslimane Shqiptare! Sjemi Krishtere-orthodoks serbemaqedongrekocigane, jemi Shqiptare ! Sjemi katolik Italan, jemi Shqiptare !

Memedheu na therret ! Le t’i japim besen njeri-tjetrit per permbushjen e amanetit te te pareve tane, per realizimin e interesave dhe te aspiratave te kombit, per te punuar e per te luftuar,qe femijeve tane t’u krijojme nje AMERIKE te vogel e t’u leme parajsen, krenarine kombetare,dinjitetin e nje kombi te bashkuar, Shqiperine e lire e te siguruar Brenda Kufijve te saj Natyrore!….

Ka ardhur koha! NGREU, për të pastruar mbeturinat e njohurive të spiunëve të djeshmë… …. sot ata të serbo-rusit të grekut…. mos fle gjumë, ke amerikën me vete…. Amerika me shqiptarët dhe jo jo me partitë e Ramis Alis… : mos prisni lirinë nga katër partitë e Ramiz Alia…., puna dhe qevëria e tyre për 29 vjet duke vjedhur shqiptarët, duke shitur pronë kombëtare dhe duke lëne 97% shqiptarë bukë me lista….

Ata që nëvitet ‘90 Prone e tyre ishte dhurata e Ramiz Alis, veshjen, veshur Pardesytë e bardha (misionarë te 12 dhjetorit 1990)…, ata sot para, tokë, vila, pallate, telivizione, gazeta, te shumta media, portalet perkatese etj., etj.,…. Ata Pa punuar kurrë… shtëpinë e tyre të përjeçmë është burg Reç… PartiaShpresaDemokrate.com Zoti, e bekoftë rrugën tone! Zoti e bekoftë kombin shqiptar!.. Zoti e bekoftë kombin Amerikan.

LEXO TE PLOTE

Opinione

Nga Artan Fuga/ Në pritje të vaksinës anti Covid-19

Publikuar

-

Nga

Nga Artan Fuga/ Në pritje të vaksinës anti Covid-19

Në këto kohë të vështira për njerëzimin dhe si për të gjithë kombet, edhe për ne si shqiptarë, kohë pandemie shumë të rëndë, mendja shkon te tre horizonte që në fakt janë një i vetëm i përbashkët. Kur do të gjendet vaksina, a do të gjendet ndonjë medikament shërues për Covid 19, si do të bëhet që ky virus të largohet nga rruga dhe ta lejë njerëzimin në rrugën e tij të përballjes me ekzistencën?

Sapo doli lajmi që rusët kanë gjetur vaksinën, e kanë prodhuar dhe testuar, një re e madhe propagandistike nuk mungoi ta anatemojë, ta dyshojë, ta minimizojë, madje edhe ta shpalli edhe të dëmshme!

Unë si edhe ju, madje si e gjithë bota, nuk di ndonjë gjë të madhe për këtë sekret që veç anëve të mëdha gjeopolitike dhe luftarake, për sundimin e botës, ka edhe pasoja financiare që sot mund të matet me qindra e mijra miliarda euro a dollarë në muaj.

Kush është ai gazetar apo ekspert që ka zotësi të penetrojë sot në këtë aferë për të na thënë nëse është një flluckë propagandistike, një zhantazh apo një arritje e vërtetë!

Kush është ai që e di se cilat janë efektet sekondare të kësaj vaksine ruse veç ndonjë të marri që ende rrugëve të Tiranës si bartës i shkencës për të gjitha hallet tona? Kush e di se kush volli, kush pati temperaturë, kush pati dhimbje koke, kur këto testime me siguri ruhen me po aq kujdes sa edhe patentat e teknologjive të energjisë bërthamore?

Ku e di unë? Mundet, nuk përjashtoj asgjë që të jetë një gënjeshtër, ose një vaksinë e patestuar si duhet!!! E pastaj?

Pse pak gënjeshtra na japin të hamë çdo ditë o njerëz? Ne nuk dimë se sa është numri real i të infektuarve sot, a i të vdekurve nga Covidi19, duam të dimë sot se çfarë pasojash të vërteta paska vaksina ruse!

Ja është gënjeshtër! E çfarë humbasim ne si qytetarë gjyhnaqarë shqiptarë që nuk dimë se çfarë na qendron varur mbi kokë?

Ka shumë mundësi që vaksina ruse të jetë bërë me shpejtësi sputniku !!! dhe të jetë testuar pa mbajtur parasysh të gjitha të drejtat e njeriut, të pacientit, të individit që provon mbi trupin e tij vaksinën!!!

E pastaj!

Duhet të dimë historinë e vaksinave dhe të të gjitha arritjeve të mëdha që njerëzimi ka bërë gjatë rrugëtimit të tij. Provat, operacionet, vaksinat, medikamentet e reja janë provuar në fillim mbi hallexhinjtë jo mbi aristokratët, mbi atë që në rrezik jete nuk ka pasur çfarë të humbasë, jo mbi të shëndoshin, mbi ushtarin në front, jo mbi gjeneralin në shtatmadhori, mbi leprozin, jo mbi zonjushën aristokrate, mbi të dënuarit, jo mbi gjyqtarët!

E hidhur, revoltuese moralisht, por e vërtetë cinike e pakundërshtueshme.

Duhet ta njohim pak sociologjinë e evoluimit të mjeksisë jo të flasim kot! Ka libra të mrekullueshëm historie të vërtetë, jo propagandë, që flet për atë si sillet njeriu në kohë epidemish!Duhet ta dimë që të drejtat tona na mbrojnë, i kemi shumë të shtrenjta, aspak gati t’i sakrifikojmë, por duhet të dimë gjithashtu se zbulimet e mjeksisë në shekuj janë provuar mbi njerëzit me pak të drejta jo te ata me shumë të drejta!

LEXO EDHE:  Nga Klodian Tomorri/ Taksa antikushtetuese që qeveria po vendos mbi naftën

LEXO EDHE:  Ekonomia kërkon rotacion/ Ja sinjalet e para

Nëse një rus, një kinez, një meksikan, një çek, një italian, një shqiptar a ku e di unë provon mbi kurrizin e tij vaksinën për të cilën njerëzimi ka nevoja urgjente sot, atëhere secili nga ata është një hero!

Eshtë heroi i sotëm po aq legjendar sa edhe ai që vinte dorën mbi zjarr për të vërtetuar se ishte i pafajshëm, po aq sa Lui Pastër që provonte vaksinën e tij mbi trupin e vet, po aq sa ai që pranon të mbajë për disa javë një zemër artificiale dhe vdes.

Pas shekujsh emrat e tyre shkruhen me gërma të arta!

Unë nuk e di se çfarë po bëhet me vaksinën. Askush nga ne nuk e di! Por, dihet që sinjalet e ardhura nga Italia, Shtetet e Bashkuara, nga Kina, nga Rusia, a nga kudo kanë gjithmonë një të mirë. Në garën për të shpëtuar njerëzimin, a në garën për të fituar miliarda, monopoli mbi vaksinën pas lajmit rus është çarë. Kjo do të përshpejtojë që të kemi në më pak kohë një vaksinë gjithmonë e më të avancuar.

Vaksina ruse nuk prodhoka aq shumë sa duhet antitrupa? Po, kush na ka thënë se një zbulim që në fillim është perfekt? Kush mund të na thotë se vaksina perëndimore nesër bazuar në arritje më të mira ndoshta nuk do të jetë më e perfeksionuar? Kur duam më të mirën atë që për paragjykim i japim një reputacion më të mirë, pse të mos mendojmë se kundër covid19 bota duhet të eci me përpjekje të përbashkëta?

Përse ai që bën lavatriçe, televizora, mulli kafeje më të mirë, duhet patjetër të ishte i pari edhe që të lajmëronte se e ka vaksinën?

Ka elemente konkurrenciale dhe propagandistike midis fuqive botërore? E pastaj? Cfarë gjëje sot nuk e ka këtë vulë?

Pse të mos kujtojmë që ndërsa kemi mit me të drejtë kur Amstrongu bëri hapin e tij të vogël në hënë, si hap i madh i njerëzimit, në orbitë kishte dalë ashtu me kushte lufte më parë Gagarini, dhe madje para njeriut kishta dalë qeni Lajka!!!

Gënjeshtër apo e vërtetë, në këtë botë gënjeshtare, perfekte ose jo, në këtë botë joperfekte, një gjë është e sigurt!

Ata mbi të cilët provohet vaksina kundër covid19 sot janë për njerëzimin heronjtë e vet!

Po aq sa mjekët, infermierët, i gjithë personeli hospitalor kudo në botë, edhe te ne edhe më shumë kur dihen kushtet si punojnë, po aq mendimi shkon te ata që marrin mbi supe përgjegjësi epokale duke menduar për të gjithë ata miliona të sëmurë, dhjetra mijë humbur jetën, e që janë si ti, si unë, si ai!

E gjithë mirënjohja jonë shkon te heronjtë që provojnë mbi trupin e tyre vaksinën kudo ku janë, te zbuluesit, te mjekët dhe personeli mjeksor kudo edhe te në vendin tonë në radhë të parë, si edhe te urimi për të sëmurët të shërohen sa më shpejt, duke ngushëlluar me zemër e trishtim ata që kanë humbur të dashurit dhe të afërmit e tyre!

LEXO TE PLOTE

Opinione

Nga Erion Dasho/ COVID-19, politikë apo mjekësi?!

Publikuar

-

Nga

Nga Erion Dasho/ COVID-19, politikë apo mjekësi?!

Në javët e para të muajit Mars kur vlerësoja si pozitive masat e karantinës, disa miq të faqes që i kundërshtonin këto masa, më kritikonin se po bëja politikë në favor të qeverisë dhe OBSH-së.

Shumë prej tyre akoma m’i përmendin statuset e muajit Mars, duke më kujtuar një film të kohës së komunizmit kur personazhit i zbulojnë në biografi një të afërm që e kishte nisur luftën si ballist për t’a përfunduar si partizan.

Ndërkohë nga fundi i muajit Mars e në vijim kam mbajtur një qëndrim gjithmonë e më kritik ndaj asaj që është duke (mos) bërë Ministria dhe Komiteti. Sërish më kritikojnë se jam duke bërë politikë me COVID-in, por kësaj here në favor të opozitës.

A ËSHTË KJO QË PO BËJ UNË DHE KOLEGËT POLITIKË ME COVID-IN?

Në Shqipëri çdo çështje herët a vonë politizohet dhe COVID-i nuk mund të bëjë përjashtim. Nga njëra anë, qeveria promovon suksese dhe arritje, kurse nga ana tjetër opozita konstaton dështime. Në pamje të parë, debati mbi COVID-in duket sikur i nënshtrohet “rregullit të përgjithshëm”, sepse debate të polarizuara në ekstrem bëhen edhe për ekonominë, drejtësinë, zgjedhjet, arsimin, integrimin dhe pothuajse çdo temë që hidhet për diskutim.

SIPAS MENDIMIT TIM, NDRYSHIMI KËSAJ HERE QËNDRON NË TË PAKTËN DY PIKA TË FORTA:

SË PARI, KUR FLITET PËR COVID-IN KANË ZË EDHE EKSPERTËT DHE JO VETËM GJITHOLOGËT QË JEMI MËSUAR T’I SHOHIM TË DISKUTOJNË PËR GJITHÇKA (SIGURISHT EDHE PËR COVID-IN).

SË DYTI, NË RASTIN E COVID-IT EKZISTOJNË DISA FAKTE KOKËFORTË QË JANË SHIFRAT.

Të përshkruash gjendjen katastrofike të masave kundër COVID-it në Shqipëri nuk është politikë boshe, sepse për këtë gjendje flasin faktet dhe jo fjalët!– Kur thua se Shqipëria ka numrin më të ulët të testeve për banor në Europë, ky është fakt!

LEXO EDHE:  Nga Klodian Tomorri/ Si po vidhet Shqipëria përmes kapitalizmit të katastrofës

LEXO EDHE:  Nga Klodian Tomorri/ Taksa antikushtetuese që qeveria po vendos mbi naftën

– Kur thua se prej fundit të Majit, kemi rritje të pandalshme të numrit të rasteve dhe të vdekjeve, ky është fakt!

– Kur thua se ka disa javë që Shqipëria qëndron në 5 vendet e para në Europë për numrin e vdekjeve për 1 milion banorë, ky është fakt!

– Kur thua se ka disa javë që Shqipëria qëndron në 10 vendet e para në Europë për numrin e rasteve të reja për 1 milion banorë, ky është fakt!

– Kur thua se spitalet COVID-1 dhe 2 kanë arritur kapacitetin e tyre, jo vetëm me 114 pacientët e diagnostikuar, por edhe me dhjetëra pacientë të tjerë të dyshuar si të prekur nga COVID, ky përsëri është fakt!

Kur rendit këto fakte, nuk bën politikë dhe nuk mbështet këtë apo atë parti opozitare!

Thjesht i thua Ministrisë dhe komitetit se përgjigja e tyre ndaj covid ka dështuar dhe ose duhet të ndryshojnë kurs urgjentisht, ose duhet të largohen duke u kërkuar falje shqiptarëve që po u rrezikojnë çdo ditë shëndetin dhe jetën, po u shkatërrojnë ekonominë dhe jetën sociale dhe po i izolojnë sërish nga bota e qytetëruar duke i bërë “ortakë” të vetëm me bjellorusinë e lukashenkos.

Kritikëve (dhe sidomos kritikëve që kanë shitur lëkurën tek pushteti) u thua se ky vend nuk ka vetëm politikanë, gjysmagjelë dhe lapanjozë, por ka edhe ekspertë! në se jemi ekspertë të zotë apo të pazotë na gjykon tregu i punës në vendet ku punojmë dhe ku nuk pijnë ujë teserat e partive. Sidoqoftë, këshillat që kemi gjashtë muaj që japim, bëjnë mirë të dëgjohen. Jo për hir të egos sonë, por për hir të shëndetit dhe jetës së shqiptarëve…

LEXO TE PLOTE