Connect with Us

Atentati ndaj Arjan Ndojit/ Paralajmërimi i frikshëm i Artan Hoxhës

Kronika

Atentati ndaj Arjan Ndojit/ Paralajmërimi i frikshëm i Artan Hoxhës

Publikuar

-

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka reaguar pas atentatit ndaj prokurorit të Durrësit, Arjan Ndoi.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Hoxha paralajmëron se shumë shpejt persona të caktuar mund të marrin masa për të fshirë gjurmët e krimit.

“Mediat raportojne se “policia eshte vene ne ndjekje te makines se autoreve te krimit”!!!!

Si “procedure” pas ngjarjeve te tilla duhet njoftuar zherbimi zjarrefikes qe te jete ne gatishmeri te larte se ne zonen rrotull vendngjarjes do te shfaqen shume shpejt flaket e nje zjarri qe do djeg makinen dhe armet e krimit…

Si ishte ajo parrulla e Ndrek Luces te filmi “Detyre e posacme”?!!!!

LEXO EDHE:  Vritet dhe hidhet në det/ Trupi i pajetë bie në rrjetat e peshkimit në Durrës

“Kush ma ka cakmakun”!!!!

Me duket se i ka ardhur koha serish?!!!”, shkruan Artan Hoxha.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E rëndë në Tiranë/ Makina tenton të shtypë nënën me fëmijën

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku një makinë ka tentuar që të shtypë një nënë me fëmijë teksa po dilte nga kursi i kërcimit.

Ngjarja ka ndodhur tek bulevardi i ri i në Yzberisht, dhe sipas asaj që raporton Abc News ka qenë një kalimtar i rastësishëm që ka mbrojtur nënën me fëmijën duke dalë para makinës.

LEXO EDHE:  Skandali në Rrugën Tiranë-Durrës rrezikon jetën e njerëzve/ U ndërtua në kundërshtim të kodit rrugor

LEXO EDHE:  STOP/ Dy karamele, një dëshirë dhe fallxhorja nga Durrësi të bën me fëmijë

Kalimtari, një djalë i ri, ka mbetur i plagosur si pasojë e përplasjes dhe është transportuar me urgjencë në spital .

Ndërkaq, autori ka braktisur makinën dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Delvinë/ Punonjësi i bashkisë humb jetën sapo del nga puna

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Delvinë ku mësohet se një punonjës i bashkisë ka humbur jetën sapo ka dalë nga puna.

Vuktima është Sopot Kamberi, 50 vjeç, përgjegjësi i Gjendjes Civile.

50-vjeçari dyshohet se ka pësuar një atak kardiak duke mos i mbijetuar dot sulmit në zemër.

Ngjarja e rëndë ndodhi pak çaste pasi Kamberi la punën dhe ishte drejtuar rrugës për në shtëpi.

LEXO TE PLOTE

Kronika

U kap me 12 mijë euro në doganë/ Procedohet penalisht 20 vjeçarja nga Tirana

Publikuar

-

Nga

Policia Kufitare e Rinasit parandalon një tjetër rast të transfertës së parave jashtë shtetit, në mënyrë të kundërligjshme.

Shërbimet e Policisë Kufitare të Rinasit, në dalje të RSH-së, si rezultat i masave shtesë qoftë në intervistimin për arsyen e udhëtimit apo edhe për kontrollin fizik dhe të bagazheve, me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, gjatë kontrolleve të ushtruara kanë përzgjedhur për kontroll në vijën e dytë, 20-vjeçaren I. K., banuese në Tiranë.

Gjatë kontrollit të ushtruar, shtetases së lartpërmendur iu gjetën në çantë 12450 euro, të padeklaruara në doganë.

LEXO EDHE:  STOP/ Dy karamele, një dëshirë dhe fallxhorja nga Durrësi të bën me fëmijë

LEXO EDHE:  Julian Deda paralajmëron Bashën/Nuk kapemi kollaj, jemi anëtarë partie jo vegla!

Në përfundim të veprimeve të para hetimore të kryera nga specialistët e Policisë Kufitare në Rinas, materialet në ngarkim të kësaj shtetaseje i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Mosdeklarim i vlerave monetare në kufi”./CNA.al

LEXO TE PLOTE