Connect with Us

Thirrjet për luftë mbi varrin e të birit/ Mbërrin në Gjirokastër dosja për të ëmën e Kacifas

Kronika

Thirrjet për luftë mbi varrin e të birit/ Mbërrin në Gjirokastër dosja për të ëmën e Kacifas

Publikuar

-

Kanë mbërritur ne prokurorinë e Gjirokastrës materialet hetimore në ngarkim të nënës së Kostandinos Kacifas.

Materialet për Vasilia Kacifa u referuan nga sektori i Luftës kundër terrorizmit në Policinë e Shtetit, Tiranë.
Vasilia Kacifa akuzohet për nxitje të dhunës dhe urrejtjes. Akuzat ndaj saj u ngritën pas thirrjeve të saj për luftë mbi varrin e të birit, në 26 tetor 2019, në ceremoninë e 1-vjetorit të vdekjes së Kostandino Kacifa.

Kacifas u vra më 28 tetor të vitit të kaluar pasi hapi zjarr mbi policinë shqiptare./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Mashtroi tre persona se do i çonte në Gjermani kundrejt pagesës/ Arrestohet i riu në Sarandë

Publikuar

-

Nga

Policia e Sarandës ka arrestuar pasi akuzoget se ka mashtruar tre persona dhe iu ka marrë paratë.

Sipas të dhënave zyrtare është arrestuar shtetasi i shpallur në kërkim A.S., 25 vjeç, banues në Ksamil, Sarandë për veprën penale “Mashtrimi”.

Ndalimi i tij u bë pasi ky shtetas ishte shpallur në kërkim për arsye se kishte mashtruar 3 shtetas të tjerë kundrejt pagesës me qëllim për t’i çuar në shtetin Gjerman.

LEXO EDHE:  Shkak i vrasjes në Shkup, flet për herë të parë Adelina Tahiri

LEXO EDHE:  Vrasjet në Shqipëri/ Klodiana Lala kritika Policisë

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Në kërkim për trafik droge dhe organizatë kriminale/ Prangoset 27-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Policia e Kurbinit ka vënë në pranga një të kërkuar, për veprat penale “Kultivimi i narkotikëve”, Kryerja e veprave penale nga organizatë kriminale” dhe “Grup i strukturuar kriminal”.

Mësohet se i arrestuari është shtetasi, Bajram Hidri, 27 vjeç, banues në Vinjollë, Kurbin.

Sipas uniformave blu, ky shtetas ishte i shpallur në kërkim në qershor të vitit 2018, pasi Gjykata e Krimeve të Rënda Tiranë,e ka dënuar 4 vite burg për veprën penale “Kultivimi i narkotikëve “,”Kryerja e veprave penale nga organizatë kriminale dhe “Grup i struktuar kriminal”.

LEXO EDHE:  Gazetari lëshon bombën/ Vrasja e Kacifas çështje shërbimesh, e kanë dërguar për tu vrarë

LEXO EDHE:  Nga Blendi Fevziu/ Vrasesit jemi ne!

Materialet procedurale u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Autobusi përplaset me makinën e policisë/ Plagosen tre persona

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Laprakë, ku një autobus i linjës “Tirana e re”, është përplasur me makinën e policisë.

Mësohet se si pasojë e përplasjes tre gra, të cilat ishin pasagjere në autobus, kanë mbetur të plagosura.

Sipas uniformave blu, të plagosurat janë F.D 53 vjeçe, S.GJ, 65 vjeçe dhe V.M 48 vjeçe, të cilat ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Foto/ Kush është personi që vrau të dashurin e motrës me hekur

LEXO EDHE:  Vrau gruan me armë zjarri/ Zbardhet dëshmia e policit

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE