Connect with Us

Shisnin heroinë dhe kanabis/ Arrestohen 2 persona në Korçë

Kronika

Shisnin heroinë dhe kanabis/ Arrestohen 2 persona në Korçë

Publikuar

-

Policia e Korçës ka finalizuar operacionin antidrogë i koduar “Kamuflimi” si rezultat i të cilit arrestuan dy persona dhe filloi procedimi penal ndaj 5 tjerëve.

Në pranga u vunë shtetasit R. S., 39 vjeç dhe Zh. G., 34 vjeçe, banues në Korçë.

Si edhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë ndaj 5 shtetasve: A. K., 39 vjeç, E. M., 34 vjeç, K. Gj., 24 vjeç, J.M, 37 vjeç, banues në Korçë dhe V. M., 30 vjeç, banues në fshatin Rëmbec, Maliq.

Gjatë zhvillimit të fazave të këtij operacioni, u dokumentua me prova ligjore aktiviteti kriminal i shtetasit R. S. dhe shtetases Zh. G., të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin shpërndanin sasi me lëndë të dyshuar narkotike të llojit heroinë dhe kanabis, kundrejt pagesës, në qytetin e Korçës.

Ndërsa 5 shtetasit e tjerë, janë kapur në flagrancë nga shërbimet e Policisë, me doza me lëndë të dyshuar narkotike heroinë dhe kanabis, të cilat i kishin blerë tek shtetasit e lartpërmedur.

LEXO EDHE:  Një protestë kundër Lulit në Korçë

Gjatë këtij operacioni, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale:
98 doza dhe një sasi prej 309 gr. me lënde të dyshuar narkotike heroinë, një sasi me lëndë të dyshuar narkotike kanabis, pesë kokrra metadon, 365 000 lekë, 60 euro, dy automjete dhe 6 aparate celulare.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Itali/ Shqiptari në rrezik për jetën pas dhunës brutale nga afrikani

Publikuar

-

Nga

Itali/ Shqiptari në rrezik për jetën pas dhunës brutale nga afrikani

Hetuesit në Treviso të Italisë kanë ngritur akuzën e tentativës së vrasjes, ndaj 23-vjeçarit senegalez, Sileymane Pam, i cili shtriu përtokë dhe goditi me shqelm shqiptarin Erikson Kotarja të enjtën e kaluar.

Në fotot e dala nga mediat italiane, afrikani godet me grusht shqiptarin duke e rrëzuar në tokë, pastaj e godet fuqishëm me shqelm, duke i shkaktuar dëmtime serioze.Në momentin e sherrit, afrikani dhe shqiptari ishin rrethuar nga një grup të rinjsh, të cilët u larguan menjëherë sapo erdhi policia. Falë dëshmitarëve në vendngjarje dhe kamerave të sigurisë, hetuesin zbuluan autorin e sulmit ndaj shqiptarit dhe bashkëpunëtorëve të tij, ndaj të cilëve nuk është marrë edne asnjë masë sigurie.

LEXO EDHE:  Një protestë kundër Lulit në Korçë

LEXO EDHE:  Një protestë kundër Lulit në Korçë

Karabinierët e gjetën shqiptarin në shtrirë në tokë dhe nga veshi e goja i ridhte gjak. përpara se të humbte ndjenjat, ai arriti që të shqiptonte emrin e agresorit. Sipas mediave italiane, përpara konfrontimit fizik, dy të rinjtë kishin shkëmbyer ofendime.  Erikson Kotarja punonte në një firmë në Conegliano dhe jetonte me familjen në Spresiano. Aktualisht ai ndodhet në spitalin e Coneglianos, duke luftuar për jetën. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Erë xhepane bie kudo që të shkosh”/ Artan Hoxha tregon çfarë fshihet pas vrasjes së Elbasanit: Aty ka AK-47…

Publikuar

-

Nga

“Erë xhepane bie kudo që të shkosh”/ Artan Hoxha tregon çfarë fshihet pas vrasjes së Elbasanit: Aty ka AK-47…

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka reagua lidhur me ngjarjen që tronditi pasditen e sotme Elbasanin ku Emiljano Ramazani, 39 vjeç, u ekzekutua me armë zjarri në makinën e tij.

Ngjarja ndodhi në lagjen “28 nëntori” të qytetit ku persona të paidentifikuar janë afruar në mjetin ku po qëndronte Ramazani, që njihet ndryshe si “Rramami”, dhe e kanë qëlluar atë me breshëri, nga një tjetër mjet në ecje.

39-vjeçari që u ekzekutua ishte person me precedent penal.

Përveç arrestimin në vitin 2017, ku ishte kapur me 10 doza kokainë dhe 50 mijë Lekë të rinj, Ramazani është arrestuar dhe në 2011 për “Prodhimit dhe shitjes së narkotikëve”, i kryer në bashkëpunim, parashikuar nga neni 283/2 i K.Penal, por në datën 16 korrik 2012 ai është lënë i lirë.

Lidhur me ngjarjen Hoxha shkruan “Lufta për kontroll të territorit dhe tregun e “të bardhës”, po korr me sukses, viktimat e veta.“Si ka qene ajo loja, qe luanim kur ishim te vegjel?!
Agoj, loje filloj, 5 minuta sa te fshihem…
“Leviz, leviz, ky qerrata qytet.
Ere xhepane bie, kudo qe te shkosh”- thane pleqte e Ibrahim Kovaçit, te “I teti ne bronz”…
Me ne fund, pasI moren disa goditje te forta rresht, nga “djemte e Dubait”, mbase “ata” te “Tarzanit”, u bene te gjalle…
Lufta per kontroll te territorit dhe tregun e “te bardhes”, po korr me sukses, viktimat e veta.
Ekspertet e policise, vazhdojne te mbledhin gezhojat ne vendin e ngjarjes.
Ndersa sherbimi zjarrefikes, mbetet ne gatishmeri te plote per te shuar zjarrin e makines se autoreve te atentatit…
“Reforma per drejtesi”, ne boten e krimit, eshte ne vijim e siper.
Aty nuk ka veting falls me lista partie!!!
Aty ka AK-47, pa te drejte apelimi…
Kampionati vazhdon…“/CNA.al

 

LEXO EDHE:  Arrestohen 11 anëtar të një bande kriminale në Greqi/ Mes tyre 5 shqiptar

LEXO EDHE:  Prezantohet projekti për TEC me gaz në Korçë/ Investim privat 500 milionë euro

 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

5 plumba e lanë të vdekur në vend/ Kush është “Rramani” i Elbasanit dhe lidhjet e tij në trafikun e drogës

Publikuar

-

Nga

5 plumba e lanë të vdekur në vend/ Kush është "Rramani" i Elbasanit dhe lidhjet e tij në trafikun e drogës

Një atentat me armë zjarri ndodhi pasditen e së hënës në orën 16:30 pranë “Rrethrrotullimit të Lules” në Elbasan, ku si pasojë mbeti i vdekur pasi u qëllua me pesë plumba 39-vjeçari Emiljano Ramazani, siç raportoi edhe CNA.al.

I riu njihej ndryshe edhe me emrin “Rramani” apo “Rrahman Zeqa” dhe njihej si person me precedentë të mëparshëm penalë kryesisht në fushën e narkotikëve.

LEXO EDHE:  Sekuestrohen 125 kg drogë/ Pranga dy grekëve

LEXO EDHE:  "Fiks fare"në Korçë/ Policia nuk njeh ligjin, i heq pa të drejtë lejen e qarkullimit subjektit

Gjatë vitit 2017 Emiljano Ramazani, “Rramani” së bashku me shtetasin Marenglen Kamami u arrestuan nga policia e Elbasanit pasi u kapën në flagrancë me 10 doza kokaine. Gjithashtu policia gjatë kapjes i sekuestroi në makinë edhe 14 aparate celularë dhe 50.000 lekë.

Emiljano Ramazani 

Po ashtu edhe gjatë vitit 2012, Emiljano Ramazani “Rramani” u dënua për veprën penale “Prodhim dhe shitje të lëndësh narkotike”.

Sipas grupit hetimor në vendin e ngjarjes, atentati i pasdites së sotme ku mbeti i vrarë me pesë plumba Emiljano Ramazani, rezulton që të jetë i mirëmenduar dhe nga qitës që kanë pasur eksperiencë.Skena e krimit tregon për persona profesionistë të cilët kanë arritur ta qëllojnë 39-vjeçarin brenda makinës së tij tip “Ford” teksa ky i fundit ka qenë në lëvizje.

Aktualisht Policia ka shoqëruar shumë persona në komisariat, dëshmitarë në ngjarje. CNA.al

 

Makina me të cilin po udhëtonte 39-vjeçari

https://www.cna.al/2020/07/20/atentat-ne-elbasan-ekzekutohet-me-5-plumba-i-riu-arratisen-autoret/

LEXO TE PLOTE