Connect with Us

Mos e merrni seriozisht Spiropalin/ Çlirim Gjata injoron ministren e Ramës

Politikë

Mos e merrni seriozisht Spiropalin/ Çlirim Gjata injoron ministren e Ramës

Publikuar

-

“Mos e merrni seriozisht Spiropalin, ajo edhe për problemet më madhore, thotë duhen bërë film”. Kështu u shpreh sekretari  për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata i ftuar në “Mbrëmja në ABC”.

Ky reagim i Gjatës, vjen pas deklaratës së Spiropalit e cila më herët, teksa komentoi ratin e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, u shpreh se “kushedi se çdo të gjenim, po të sillte PD kandidatët e vet.”

“Parlamenti i lejon vetes të bëjë çfarë të dojë. Nuk egziston më ndarje pushtetesh, egziston vetëm një Parlament që bën ç’të dojë. Egziston e një organ Presdenti por i ka kompetencat shumë të kufizuara, sccan kokën njëri, madje kanë nisur dhe procedurar për të shkarkuar.

Zonja Spiropali, nuk duhet marrë seriozisht . Ajo edhe për ngjarjet më të rënda thotë duhen bërë filma. Po muhabete janë këto!  Kush e futi krimin në Parlament? Rama dhe Rilindja futi njerëzit e inkriminuar në Parlament, në administratë në bashki, gjtihandej.

LEXO EDHE:  Tradhëtia e Bashës/ Zyrtari i PD-së e pranon hapur

Rama nuk bën dot pa përkrahjen e të inkriminuarve. Mjafton të hapësh pak perden e hall pa dalë 4 a 5 është e pamundur “, theksoi Gjata./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

880 milion euro kredi/ Kryemadhi: Do paguhen nga shqiptarët, duhet një institucion i pavarur monitorimi

Publikuar

-

Nga

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas konferencës së djeshme të donatorëve.

Në një deklaratë për mediat, Kryemadhi u shpreh falenderuese ndaj vendeve që kanë ndihmuar Shqipërinë, ndërsa shtoi se ky është një mesazh i qartë se nuk ka asnjë paragjykim ndaj shqiprarëve.

“Konferenca e djeshme do t’iu japë shqiptarëve kurajon për të vazhduar betejën e tyre. Ajo tregoi mbështetjen nga BE për shqiptarët. Takimi i djeshëm tregoi qartë se nuk ka asnjë lloj paragjykimi ndaj shqiptarëve, përkundrazi ndiejnë detyrimin për t’i ndihmuar ata”-tha Kryemadhi.

Më tej, ajo i drejtoi një mesazh të fortë qeverisë, ndërsa tha se “Ajo që dua të theksoj është se tani duhet të fillojë përgjegjësia dhe përgjegjshmëria e qeverisë. Buzëqeshja e kryeministrit ishte e madhe, sepse prej vitësh kërkon kredi.”

LEXO EDHE:  2018 do jetë viti i super filmave!

LEXO EDHE:  Policia “blindon” Teatrin Kombëtar/ Përplasje fizike me artistët, tërhiqet zvarrë regjisori

Më tej, ajo theksoi se “Shuma 880 milion euro, është hua, borxh që do paguhet nga taksat e shqiptarëve prandaj është shumë e rëndësishme për të pasur një institucion monitorimi të pavarur, që do të bëjnë monitorimin e të gjithë këtij projekti. Besimi tek kjo qeveri ka humbur.”

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Po shkoni si delet drejt thertores”/ Avokati i njohur bën paralajmërimin e frikshëm

Publikuar

-

Nga

Avokati i njohur Altin Goxhaj ka reaguar në lidhje me konferencën e donatorëve për Shqipërinë, e cila u zhvilluar një ditë më parë në Bruksel.

Në një postim në rrjetet sociale, Goxhaj shkruan se 880 milionë € kredi, në emër të qeverisë shqiptare, që sipas tij është njëlloj si “t’i hapësh varrin vetes”.

“Të të miratojnë 880 milionë € kredi në emrin tënd pa të pyet hiç (thuhet që është akoma dhe më shumë por duhet të presim konfirmimin) kur je zhytur me 13 miliardë € në total, do të thotë që ke marrë lopatën dhe po hap varrin tënd ekonomik.. ose po bën gati valixhet për t’ja mbathur për të mos paguar për dekada interesa për një kredi që e ka marrë Qeveria në emrin tënd pa të pyet e pa të pjerdh hiç (në fakt mendo se muaj ka Edi me 40 hajdutët e vet që bisedojnë mçeftas me këto banka)..”-shkruan Goxhaj.

Më tej, Goxhaj bën edhe një paralajmërin të frikshëm, ndërsa shkruan se “Veç ajo gjëja që s’kuptoj unë:

LEXO EDHE:  Dorëzohet kërkesa/ Mandati i Agim Kajmakut në “dorën” e katër anëtarëve socialistë në KQZ

LEXO EDHE:  “Kjo është gjëja më e tmerrshme dhe më e turpshme”/ Arian Çani i nxjerr “bojën” Ramës, ja si reagon Spiropali  

Po pse janë kaq të gëzuar xhanëm.. sidomos këta me shkollë?!? Si ato delet që shkojnë me qejf t’u këndu e tu lodru drejt thertores!”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Përplasi fugonin e burgjeve me të dënuar brenda/ Arrestohet shoferi

Publikuar

-

Nga

Policia ka arrestuar shoferin e drejtorisë së Burgjeve që u aksidentua paraditen e djeshme në vendin e quajtur Qesarat.

Në pranga është vënë 56-vjeçari me inicialet H.H.

Sipas policisë, 56 vjeçari duke drejtuar furgonin tip “Hyunday” në pronësi të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, me të cilën punonjësit e policisë së burgjeve po kryenin transportimin e dy të paraburgosurve nga Tirana për në Sarandë u përplas me një makinë tip “Benz”, që drejtohej nga 60-vjeçari me inicialet S. Sh. Për ngjarjen u arrestua 56-vjeçari, ndërkohë që u referuan materialet në Prokurori për 60-vjeçarin nga Memaliaj që drejtonte ‘Benz’-in.

LEXO EDHE:  Malltezi publikon mesazhin e kolegut socialist/ Si na ngritën kurth Veliaj dhe Spiropali

LEXO EDHE:  Foto/ Filmat vizatimorë që u ndryshuan nga vendet e ndryshme të botës

Në furgon ndodheshin shoferi, gjashtë efektivë shoqërues edhe dy të paraburgosurit./CNA.al

LEXO TE PLOTE