Connect with Us

Humb nipin në moshën 23-vjeçare/ Mesazhi prekës i politikanit të njohur

Kosova & Rajoni

Humb nipin në moshën 23-vjeçare/ Mesazhi prekës i politikanit të njohur

Publikuar

-

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës (PEK), Milaim Zeka ka humbur sot nipin e tij.
Lajmi për humbjen e të riut e ka dhënë vetë Zeka përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”.

Djali i motrës së Milaim Zekës vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë në tru. Ai ndërroi jetë në moshën 23-vjeçare.

“Sot iku për në botën tjetër djali i motrës time, Denis Gezim Gullbovci. Kam humbur njeriun më të dashur të jetës time.Lamtumirë, ëngjëll! Pushoftë në paqe shpirti Yt. Shumë do na mungosh të gjithëve!”-shkruan Milam Zeka./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Shifra të frikshme në shtetin fqinj/ 198 raste të reja në 24 orë

Publikuar

-

Nga

Shifra të frikshme në shtetin fqinj/ 198 raste të reja në 24 orë

Autoritetet në Maqedoninë e Veriut kanë raportuar për 198 raste të reja të infektuarish.

Instituti i Shëndetit Publik në shtetin fqinj deklaron se gjithashtu gjatë 24 orëve të fundit katër pacientë kanë humbur betejën me Covid-19.

Dy viktima janë nga Prilepi, një nga Shkupi dhe një nga Tetova, ndërsa janë shëruar edhe 97 pacientë.

LEXO EDHE:  Dekada e sëmundjeve, depresionit dhe kequshqyerjes për shqiptarët

LEXO EDHE:  Kjo është sëmundja nga e cila rrezikoheni nëse nuk hani mëngjes rregullisht

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë diagnostifikuar 8530 persona me koronavirus, nga të cilët 4565 janë shëruar dhe 393 pacientë kanë humbur betejën me koronavirusin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Shifrat nga Kosova/ Katër viktima dhe 119 raste të reja me COVID-19

Publikuar

-

Nga

Në Kosovë janë regjistruar katër viktima nga koronavirusi dhe 119 raste të reja me COVID-19.Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i viktimave ka shkuar në 112 ndërkaq, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 5237.

Raste aktive, sipas të dhënave të IKSHPK-së janë 2663.

“Situata ka filluar të normalizohet, të jetë më e qetë dhe më nën kontroll”, tha drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani.

LEXO EDHE:  Kjo është sëmundja nga e cila rrezikoheni nëse nuk hani mëngjes rregullisht

LEXO EDHE:  Dobitë e bananes

Ndërkaq, ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar, Valbon Krasniqi tha se në klinikat e QKUK-së dhe në spitalet rajonale po trajtohen 492 raste të konfirmuar apo të dyshuar me sëmundjen COVID-19./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Zgjedhje në kohë pandemie/ Maqedonia e Veriut voton sot

Publikuar

-

Nga

Këtë të mërkurë, qytetarët e Maqedonisë së Veriut i janë drejtuar kutive të votimuit për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre për përbërjen e re të Kuvendit.

Këto janë zgjedhjet e para në kushte të pandemisë me protokolle të veçanta shëndetësore për mbrojtje nga koronavirusi i ri që shkakton sëmundjen COVID-19.
Të drejtë vote kanë 1.814,263 shtetas të cilët do të zgjedhin 120 deputetët e Kuvendit Republikan.

LEXO EDHE:  Një sëmundje infektive po kalon nga kafsha te njeriu/Alarmohen shkodranët, dy të vdekur

LEXO EDHE:  Dobitë e bananes

Procesi i votimit ka nisur në orën 07:00 dhe do të mbyllet në orën 21:00, apo dy orë më shumë se në ciklet e kaluara zgjedhore për shkak se procesi mund të jetë i ngadaltë./CNA.al

LEXO TE PLOTE