Connect with Us

Ecte me shpejtësi skëterrë/ Makina humb kontrollin dhe përmbyset në rrugë

Kronika

Ecte me shpejtësi skëterrë/ Makina humb kontrollin dhe përmbyset në rrugë

Publikuar

-

Një tjetër aksident është regjistruar pasditen e sotme në rrugët e vendit. Mësohet se një automjet ka dalë nga rruga në aksin Librazhd-Përrenjas duke u përpbysur.

Për pasojë kanë mbetur të plagosur shoferi dhe pasagjeri, identiteti i të cilëve nuk dihet.

Ata janë transportuar menjëherë drejt spitalit ndërsa mësohet se ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Nga të dhënat paraprake dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia e mjetit (me targa AA158UN), duke bërë që shoferi të humbasë kontrollin e tij.

LEXO EDHE:  VIDEO- Qarkullon me shpejtësi tej normave/ I hiqet leja e drejtimit

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po heton në lidhje me zbardhjen e shkaqeve të aksidentit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Mashtroi tre persona se do i çonte në Gjermani kundrejt pagesës/ Arrestohet i riu në Sarandë

Publikuar

-

Nga

Policia e Sarandës ka arrestuar pasi akuzoget se ka mashtruar tre persona dhe iu ka marrë paratë.

Sipas të dhënave zyrtare është arrestuar shtetasi i shpallur në kërkim A.S., 25 vjeç, banues në Ksamil, Sarandë për veprën penale “Mashtrimi”.

Ndalimi i tij u bë pasi ky shtetas ishte shpallur në kërkim për arsye se kishte mashtruar 3 shtetas të tjerë kundrejt pagesës me qëllim për t’i çuar në shtetin Gjerman.

LEXO EDHE:  Në Korçë i ndodhi ajo që nuk pritej/ Luli pranon gabimin

LEXO EDHE:  VIDEO- Qarkullon me shpejtësi tej normave/ I hiqet leja e drejtimit

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Në kërkim për trafik droge dhe organizatë kriminale/ Prangoset 27-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Policia e Kurbinit ka vënë në pranga një të kërkuar, për veprat penale “Kultivimi i narkotikëve”, Kryerja e veprave penale nga organizatë kriminale” dhe “Grup i strukturuar kriminal”.

Mësohet se i arrestuari është shtetasi, Bajram Hidri, 27 vjeç, banues në Vinjollë, Kurbin.

Sipas uniformave blu, ky shtetas ishte i shpallur në kërkim në qershor të vitit 2018, pasi Gjykata e Krimeve të Rënda Tiranë,e ka dënuar 4 vite burg për veprën penale “Kultivimi i narkotikëve “,”Kryerja e veprave penale nga organizatë kriminale dhe “Grup i struktuar kriminal”.

LEXO EDHE:  Grabitet banesa/ Autorët marrin para dhe bizhuteri

LEXO EDHE:  Ra në kontakt me energjinë elektrike/ Ndërron jetë i riu

Materialet procedurale u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Autobusi përplaset me makinën e policisë/ Plagosen tre persona

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Laprakë, ku një autobus i linjës “Tirana e re”, është përplasur me makinën e policisë.

Mësohet se si pasojë e përplasjes tre gra, të cilat ishin pasagjere në autobus, kanë mbetur të plagosura.

Sipas uniformave blu, të plagosurat janë F.D 53 vjeçe, S.GJ, 65 vjeçe dhe V.M 48 vjeçe, të cilat ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Makina humb kontrollin/ Plagoset rëndë e moshura

LEXO EDHE:  Grabitet banesa/ Autorët marrin para dhe bizhuteri

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE