Connect with Us

Akuza për falsifikim dokumentash/ Agim Kajmaku prej dy ditësh nuk shkon në zyrë

Politikë

Akuza për falsifikim dokumentash/ Agim Kajmaku prej dy ditësh nuk shkon në zyrë

Publikuar

-

Kohët e fundit kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku ka qenë në qendër të mediave pas akuzave të PD për falsifikim të dokumenteve zyrtare.

Sipas A2, prej dy ditësh Kajmaku nuk është paraqitur në zyrën e tij ndërkohë që pret të marrë vesh vendimin e KQZ për shkarkimin ose jo nga detyra.

Kajmaku akuzohet për falsifikim të formularit të dekriminalizimit dhe pritet që të premten, bashkë me kërkesën për masën e sigurisë, ai të njihet edhe me vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për shkarkimin e tij si Kryebashkiak.

LEXO EDHE:  Operacioni “Galeria e mbyllur”/ Sekuestrohet 12.5 ton lëndë minerale në Elbasan

Sipas Kodit Penal, vepra për të cilën akuzohet Agim Kajmaku parashikon gjobë deri në 4 vite burgim./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ervin Minarolli sekretari i qafirit/ Mohoi dorëheqjen nga gjiri i Lalzit

Publikuar

-

Nga

Dje në CNA.al u raportua lajmi se dy sekretarë të PD, ai i burimeve njerëzore dhe sekretari organizativ ishin dorëhequr. Një akt qytetar ky për tu vlerësuar pas atij rezultati katastrofik në 25 prill.

Por ashtu siç CNA.al kishte paralajmëruar “Pas këtij lajmi pritet që zyra e shtypit në PD të përgënjeshtrojë me justifikimin se janë fakenews të orkestruara nga Rama për të fshehur të vërtetën.
Në fakt fakenews i vetëm është që “Basha ka fituar zgjedhjet dhe që askush nuk po dorëhiqet”.

Pati një reagim nga Ervin Minarolli, sekretari i burimeve njerëzore që lajmin tonë e quante fake news. Mesazhi në rrjetet sociale ndoshta është shkruar pas një dite plazh në Gjirin e Lalzit ku Ervin Minarolli kaloi jo vetëm fundjavën, por edhe fushatën elektorale ku nuk u angazhua asnjë ditë për asgjë.

Në faqen e tij në rrjetet sociale maksimumi ka shpërndarë FB-në e Lulit, se vetë mund të nxirrte vetëm foto nga Lalzi kur demokratët ishin në fushatë. U përpoqëm të gjenim ndonjë aktivitet të këtij sekretari që dje pas lajmit për dorëheqjen u mësua se ekzistonte.

Sekretar që nuk shkon në asnjë fushatë, por vazhdon pushimet pa ndalim në vilën e tij në Gjirin e Lalzit, aty nga ku përgënjeshtron ato që bën vetë. Pretendon që bën punë vullnetare kur në fakt nuk bën asnjë punë, nuk është se prish ndonjë punë, por i ka zënë kot vendin dikujt që në fushatë do kishte takuar 5 vetë e do angazhohej diku, nuk do futej në vilën e Lalzit dhe të shtynte kohën duke sharë Lulzim Bashën.

Ervin Minarolli për çudi ka 8 vite sekretar dhe askush në PD nuk e di çfarë bën ai. Asnjë ditë aktivitet elektoral, u tërhoq pasi Lulzim Basha për herë të dytë nuk e kandidoi fare. Kaq shumë vlente si sekretar Minarolli sa Luli nuk e futi fare në listë, kështu bëri edhe me paraardhësin e tij tij, Fatbardh Kadilli. Ndoshta edhe Minarolli pas dorëheqjes do ketë fatin e Kadillit, mund të ketë shpresa të kandidojë si kryetar pasi Lulit të humbë edhe në 2025.

LEXO EDHE:  Fshehu arrestimin e tij në Greqi/ Zbulohet lëvizja e Agim Kajmakut një ditë para shkarkimit nga KQZ

LEXO EDHE:  Faktet që “kryqëzojnë” Lleshajn/ Sa kushton BMW luksoze

Ne e dimë mendimin e Ervinit për Lulin, edhe të miqve të tij që “me Lulin as në hale nuk shkohet dhe PD është marë peng nga mediokrit”. Në rast se do duhet, këto mesazhe, mund t’i bëjmë publike, por për të qenë më konfidentë ja vemë në dispozicion stafit të Bashës kur të ketë ai nevojë. Ndoshta Luli i ka ditur këto që nuk e kandidoi Ervinin dhe ky i fundit u tërbua gjatë fushatës dhe as nuk shkoi një ditë në seli , por reagimi i djeshëm na tregoi se sa pa shtyllë kurizore është një pjesë e atyre individëve që qëndrojnë poshtë hijes së Bashës.

Nuk bëjnë asnjë punë, nuk kanë asnjë votë, por sukses kanë vilat në Lalëz dhe kur bëhen lajm për mirë dhe mbi të vërtetën e tyre reagojnë në shërbim të kryetarit me shpresë se nesër do kenë një kockë.
Në fakt nesër Minarolli s’do jetë më sekretar sepse ka dështuar, s’do jetë më as anëtar kryesie se nuk e voton askush, do jetë një njeri që do mbahet mend në histori se i vetmi akt që bëri në 8 vite u mohua në shërbim të zhdukjes nga poltika, ku lloz hyri e lloz doli./CNA.al

PLAS NË PD/ Dy sekretarë dhe drejtues lokalë japin dorëheqjen

CNA.al e paralajmëroi/ Ervin Minarolli “pendohet” për dorëheqjen si sekretar i PD

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama bëhet nostalgjik/ Rikujton kohën si kryebashkiak dhe nxjerr videon

Publikuar

-

Nga

Humbja e LSI në zgjedhje/ Rama: Nuk është më faktor

Kryeministri Edi Rama është bërën nistalgjik ndërsa është kthyer pas në kohë kur drejtonte bashkinë e kryeqytetit.

Mëngjesin e sotëm Rama ka publikuar një video në një nga rrugët kryesore të Tiranës. Në video shihet gjelbërimi nga pemët, për të cilat Rama thotë, se është kënaqësi t’i shohësh, kur kujton se kur u mbollën ishin pak më të larta se ai edhe pse nuk është i shkurtër.

‘Mirëmëngjesi kënaqësi kur kujtoj se kur i mbollëm ishin pak më të lartë se unë edhe pse i shkurtër nuk isha!’- shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

CNA.al e paralajmëroi/ Ervin Minarolli “pendohet” për dorëheqjen si sekretar i PD

Publikuar

-

Nga

CNA.al e paralajmëroi/ Ervin Minarolli “pendohet” për dorëheqjen si sekretar i PD

Humbja e thellë e Partisë Demokratike ka bërë që shumë demokratë t’i dalin kundër Lulzim Bashës, madje kanë nisur edhe dorëheqjet.

Burime për CNA.al bënë me dije se sekretari organizativ Sahit Dollapi, ka paraqitur dorëheqjen një javë më parë, ndërsa është pasuar me atë të sekretarit të burimeve njerëzore Ervin Minarolli.

Por duket se Minarolli është penduar për këtë vendim dhe është tërhequr nga dorëheqja.

Ervin Minarolli

Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, Ervin Minarolli deklaron se do të vazhdojë të shërbejë për PD-në.

As kam dhënë dhe as kam arsye për të dhënë dorëheqjen! Kam qenë dhe mbetem në krye të detyrës, si Sekretar i Burimeve Njerëzore, në shërbim të demokratëve, dhe me vendosmëri për të çuar përpara betejën për rrëzimin sa më parë të regjimit të Edi Ramës që ka marrë peng Shqipërinë”, shkruan ai ndër të tjera.

Ende nuk dihet se çfarë ka ndodhur që Minarolli është tërhequr nga ky vendim, por duket se pendesa e tij ka ardhur pas lajmit të CNA.al.

Ndërkohë, kujtojmë se CNA.al e paralajmëroi këtë veprim të Minarollit dhe tashmë pritet që dorëheqjen ta përgënjeshtrojë edhe Sahit Dollapi me justifikimin se janë fakeneës të orkestruara nga Rama për të fshehur të vërtetën./ CNA.al

PLAS NË PD/ Dy sekretarë dhe drejtues lokalë japin dorëheqjen

LEXO TE PLOTE