Connect with Us

105 kg drogë dhe 600 mijë euro/ Arrestohen dy shqiptarë në Greqi, dalin pamjet

Kronika

105 kg drogë dhe 600 mijë euro/ Arrestohen dy shqiptarë në Greqi, dalin pamjet

Publikuar

-

Policia greke ka arrestuar dy shtetas shqiptarë dhe një kroat pasi u kapën me 105 kg konainë.

Mësohet se trafikantët e kishin fshehur drogën brenda një furre dhe një ene. Gjithashtu u konfiskuan nga agjentët anti-drogë edhe 600 mijë euro.

Sipas policisë greke, rrjeti i trafikut të kokainës është më i gjerë.

Autoritetet greke kanë publikuar edhe pamje të aksionit policor në një apartament në Athinë ku u gjet e fshehur kokaina./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shisnin droga të forta/ Arrestohen babë e bir në Durrës

Publikuar

-

Nga

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, si dhe pas hetimit njëmujor me metoda proaktive, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasve:
I. Ç., 57 vjeç dhe B. Ç., 29 vjeç (babë e bir), banues në Durrës.

Shërbimet e Policisë, gjatë operacionit, kanë kapur në flagrancë shtetasin B. Ç, në lagjen Nr. 1, Durrës dhe në cilësinë e provës materiale kanë sekuestruar disa doza me kokainë.
Pas kontrollit në banesën e shtetasit I. Ç. u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale: 2 automjete të tipit “Benz Ml” dhe “Volkswagen”, të cilat përdoreshin në funksion të aktivitetit, 2 peshore elektronike, 1 krehër automatiku me 17 fishekë, radio policie, 2 palë targa, si dhe një shumë parash të përfituara nga shitja e lëndës narkotike.

LEXO EDHE:  Nuk dha plotfuqishmërinë/ Meta: Hamendësime të medieve, unë…

LEXO EDHE:  Rama bisedë telefonike me Tsipras/ Nacionalizmi minon marrëdhëniet mes dy vendeve

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Mbajtja pa leje e municioneve luftarake”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Mashtroi tre persona se do i çonte në Gjermani kundrejt pagesës/ Arrestohet i riu në Sarandë

Publikuar

-

Nga

Policia e Sarandës ka arrestuar pasi akuzoget se ka mashtruar tre persona dhe iu ka marrë paratë.

Sipas të dhënave zyrtare është arrestuar shtetasi i shpallur në kërkim A.S., 25 vjeç, banues në Ksamil, Sarandë për veprën penale “Mashtrimi”.

Ndalimi i tij u bë pasi ky shtetas ishte shpallur në kërkim për arsye se kishte mashtruar 3 shtetas të tjerë kundrejt pagesës me qëllim për t’i çuar në shtetin Gjerman.

LEXO EDHE:  Publikohet videoja/Si u kapën pas 5 orësh ndjekje dy vlonjatët me 2.5 ton drogë

LEXO EDHE:  Droga shqiptare "pushton" BE-në/Bllokohet mbi gjysmë ton hashash në Greqi

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Në kërkim për trafik droge dhe organizatë kriminale/ Prangoset 27-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Policia e Kurbinit ka vënë në pranga një të kërkuar, për veprat penale “Kultivimi i narkotikëve”, Kryerja e veprave penale nga organizatë kriminale” dhe “Grup i strukturuar kriminal”.

Mësohet se i arrestuari është shtetasi, Bajram Hidri, 27 vjeç, banues në Vinjollë, Kurbin.

Sipas uniformave blu, ky shtetas ishte i shpallur në kërkim në qershor të vitit 2018, pasi Gjykata e Krimeve të Rënda Tiranë,e ka dënuar 4 vite burg për veprën penale “Kultivimi i narkotikëve “,”Kryerja e veprave penale nga organizatë kriminale dhe “Grup i struktuar kriminal”.

LEXO EDHE:  Plas droga në Durrës/Sekuestrohen 65 kilogramë Cannabis Sativa

LEXO EDHE:  Publikohet videoja/Si u kapën pas 5 orësh ndjekje dy vlonjatët me 2.5 ton drogë

Materialet procedurale u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE