Connect with Us

Reshjet e shiut/ Përmbytet Vlora

Kronika

Reshjet e shiut/ Përmbytet Vlora

Publikuar

-

Kanë mjaftuar vetëm disa minuta reshje shiu, që disa lagje në qytetin e Vlorës të përmbyten.

Sipas Report Tv, mësohet se rruga “Albano”, “Romina” dhe zona e Skelës janë përmbytur.

Kjo situatë ka sjellë problem në qarkullim. Ndërkohë që në terren për normalizimin e situatës kanë dalë punonjësit e Ujësjellës Kanalizimeve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

OFL zhvendoset në Berat/ Ultimatum dy të dënuarve në Itali

Publikuar

-

Nga

Operacioni Forca e Ligjit sot është zhvendosur në Berat.

Dy persona të dënuar në Itali për trafik droge janë shënjestra e radhës e OFL.

Në një deklaratë për mediat,agjentja bjonde e OFL tha se i është dërguar formulari i deklarimit të pasurisë shtetasve Gazmend Mahmutaj dhe Edison Çobo.
Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së.

LEXO EDHE:  Iu dogj shtëpia në Vlorë/ Reagon këngëtarja e njohur

LEXO EDHE:  Vendi ka rritje ekonomike? Basha: Rama ka të drejtë/ Ja e vërteta sipas tij

Më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.
Po në përmbushje të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ, OFL vijon veprimet e pandërprera, në bashkëpunim të ngushtë me Drejtoritë Vendore të Policisë në qarqe, duke kryer veprimeve komplekse, për të evidentuar dhe dërguar në SPAK të gjithë personat që janë subjekt i Ligjit Special./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shisnin droga të forta/ Arrestohen babë e bir në Durrës

Publikuar

-

Nga

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, si dhe pas hetimit njëmujor me metoda proaktive, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasve:
I. Ç., 57 vjeç dhe B. Ç., 29 vjeç (babë e bir), banues në Durrës.

Shërbimet e Policisë, gjatë operacionit, kanë kapur në flagrancë shtetasin B. Ç, në lagjen Nr. 1, Durrës dhe në cilësinë e provës materiale kanë sekuestruar disa doza me kokainë.
Pas kontrollit në banesën e shtetasit I. Ç. u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale: 2 automjete të tipit “Benz Ml” dhe “Volkswagen”, të cilat përdoreshin në funksion të aktivitetit, 2 peshore elektronike, 1 krehër automatiku me 17 fishekë, radio policie, 2 palë targa, si dhe një shumë parash të përfituara nga shitja e lëndës narkotike.

LEXO EDHE:  Ngacmonte prej muajsh të renë/ 23 vjeçari e pëson keq

LEXO EDHE:  Tri orë panik/Forcat xheniere japin lajmin e mirë nga Vlora

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Mbajtja pa leje e municioneve luftarake”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Mashtroi tre persona se do i çonte në Gjermani kundrejt pagesës/ Arrestohet i riu në Sarandë

Publikuar

-

Nga

Policia e Sarandës ka arrestuar pasi akuzoget se ka mashtruar tre persona dhe iu ka marrë paratë.

Sipas të dhënave zyrtare është arrestuar shtetasi i shpallur në kërkim A.S., 25 vjeç, banues në Ksamil, Sarandë për veprën penale “Mashtrimi”.

Ndalimi i tij u bë pasi ky shtetas ishte shpallur në kërkim për arsye se kishte mashtruar 3 shtetas të tjerë kundrejt pagesës me qëllim për t’i çuar në shtetin Gjerman.

LEXO EDHE:  Investigimi/ Edi Rama i dha leje ndërtimi vjehrrit të Bashës

LEXO EDHE:  Zbardhen detajet tronditëse të ekzekutimit të “faqedjegurit”/ Kush është “i shpejti” që eliminoi “Il Padrinon”

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE