Connect with Us

 Horoskopi i ditës, 29 tetor 2019

Sociale

 Horoskopi i ditës, 29 tetor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Dite me shume fat ka për te qene kjo e sotmja për ju qe keni një lidhje. Do bashkëpunoni fort me partnerin tuaj dhe marrëdhënia me te do jete me e bukur. Beqaret nga ana tjetër do kenë një dite mjaft euforike. Ata do ndihen me gati për te hedhur edhe hapa me tej. Marsi mund t’iu shtyje te kryeni me shume shpenzime gjate kësaj dite kështu qe duhet te bëni kujdes.

DEMI 21. prill – 21. maj

Jupiteri do ua beje gjerat shume me te thjeshta sot ju te dashuruarve. Do arrini te merreni vesh edhe me sy me partnerin dhe do kaloni momente te ngrohta se bashku. Beqaret nga ana tjetër do marrin disa ftesa nga persona ne dukje shume te qeshur e te ëmbël. Ne planin financiar do mbizotërojë gjithë kohës ekuilibri kështu qe nuk do keni për çfarë te shqetësoheni.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Do jeni tejet impulsive gjate gjithë kësaj dite dhe mund te bëni gabime te pafalshme ndaj atij qe keni ne krah. Mundohuni te mos mendoni vetëm për veten qe gjerat te fillojnë te rregullohen. Beqaret do ndryshojnë shpesh mendim dhe nuk do mund te vendosin dot për asgjë. Ne planin financiar do i keni idetë disi me te qarta dhe do e organizoni me mire situatën.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Dite e mbushur me te papritura te shumta do jete kjo e sotmja për ju qe keni një lidhje. Marrëdhënia me partnerin do jete shpesh e brishte. Beqaret do dine t’i shprehin ndjenjat e tyre dhe mundet te afrohen disi me personat qe pëlqejnë prej kohesh. Me planin financiar Neptuni do arrije ta përmirësojë situatën. Do keni edhe me shume besim tek vetja dhe do i kufizoni shpenzimet.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Merkuri do jete i mire pozicionuar ne qiellin tuaj te dashurisë. Do keni imagjinate me te zhvilluar dhe do e bëni partnerin te ndihet si neper ëndrra. Për beqaret situata do jete paksa me e trazuar, megjithatë nuk duhet te dorëzoheni për te bere për vete atë qe pëlqeni. Buxhetin do arrini ta konsolidoni me tepër. Tashme mund te kryeni edhe ndonjë investim me tepër nga zakonisht.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Gjate kësaj dite ju do mund te zgjoheni si vullkan dhe do e bëni partnerin te ndihet si neper ëndrra. Nuk do mundojnë për asnjë moment surprizat. Beqareve, edhe pse mund t’iu dalin mundësi te kënaqshme, mire është te mos nxitohen aspak. Plani financiar do ndikohet negativisht nga planetët dhe gjendja nuk do jete si do e kishit dashur. Merrni sa me pare masat e nevojshme.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Jeta juaj me atë qe keni ne krah do jete pasionante dhe emocionuese sot. Ne çdo moment do përjetoni kënaqësi te forta dhe ndonjëherë do ju duket sikur jeni ne ëndërr. Beqaret duhet t’i shprehin pëlqimet e tyre sepse përndryshe nuk kane si ta ndryshojnë statusin. Për financat mos e dëgjoni aspak mendimin e njerëzve rreth e rrotull përveçse te specialisteve te fushës.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Dite plot diell ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Pranë partnerit do ndiheni te plotësuar dhe te bekuar njëkohësisht. Beqaret me mire te mos krijojnë iluzione te kota sepse vetëm sa do lëndohen. Për ta nuk ka ardhur ende koha e ndryshimeve te mëdha. Sektori i financave do jete i mire. Gjithë kujdesi i kohëve te fundit do shpërblehet me ne fund.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Dite shume e qëndrueshme ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ndiheni shume me te qete pasi do i zgjidhni një e nga te gjitha problemet qe keni pasur. Për beqaret do ketë plot mundësi për takime, por jo te gjithë do mund te bëjnë zgjedhjen përfundimtare. Ne planin financiar fati do jete gjithë kohës ne jetën tuaj kështu qe mund ta kryeni pa frike edhe ndonjë shpenzim me te madh.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Mundohuni t’i shtoni dozat e imagjinatës sot ne jetën tuaj ne çift dhe ta bëni ambientin ne lidhje sa me te animuar. Vetëm ne këtë mënyrë do ndiheni te lumtur. Beqaret do kenë një dite te mbushur plot e përplot me takime interesante dhe nuk do dine për ke te vendosin. Edhe për financat do jete dite shume e begate. Jo vetëm qe do i shlyeni huat, por do mund te bëni edhe investime.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Dite shume sensuale do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do jeni pozitive dhe te buzëqeshur gjate gjithë kohës. Nga ana tjetër, ne mbrëmje do kaloni edhe çaste romantike. Beqaret do kenë disa takime, por vetëm një qe do realizojnë ne mesdite do ju pëlqejë tej mase. Buxhetin do dini si ta menaxhoni gjithë kohës dhe gjendja ka për te qene shume me e mire nga me pare.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Sot do i zgjidhni te gjitha problemet qe keni pasur me partnerin dhe do ndiheni shume me te qete. Edhe ai do mundohet t’iu beje surpriza dhe do ju mbaje ne pëllëmbe te dorës. Beqaret do e kenë shume te vështirë ta joshin atë qe pëlqejnë dhe ka rrezik te mbeten serish vetëm. Ne planin financiar do keni fat te padiskutuar dhe situata do normalizohet me shpejt nga sa e kishit menduar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

100 vjet Parlament/ Deputetët i lirojnë karriget qytetarëve

Publikuar

-

Nga

Me rastin e 100-vjetorit të parlamentarizmit shqiptar, Kuvendi i Shqipërisë do të hapë dyert për vizitorët.

Me anë të një njoftimi për mediat, bëhet me dije se ditën e nesërme, nga ora 10:00-20:00, dyert e  sallës së seancave plenare të Kuvendit do të jenë të hapura.

Në kuadrin e veprimtarive për festimet është programuar edhe “Dita e Dyerve të Hapura”.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 7 korrik 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 23 shkurt 2018

“Gjatë kësaj dite vizitorët mund të ndjekin dokumentarin “100 Vjet Parlamentarizëm Shqiptar”, të njihen me botimet dhe do të shpërndahen artikuj sensibilizues (çanta, bluza, stiloapsa etj.), të prodhuar enkas për këtë veprimtari”, thuhet në njoftim./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Publikuar

-

Nga

Në vendin tonë, vijon ndikimi i presionit të lartë atmosferik duke kushtëzuar kthjellime në zonat e ulta dhe vranësira të herë pas-herëshme në zonat malore.

Por pasditja do të risjellë kthjellimet në të gjithë shqipërinë. Kushtet e motit të kthjellët do të na shoqërojnë dhe gjatë natës.

Sipas IGJEUM, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 5 / 11 °C
në vendet e ulëta: 2 / 12 °C
në vendet malore: -3 / 3 °C

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 16 qershor 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 18 gusht 2018

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 21 janar 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Ka mundësi te jeni shume xheloze për partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe do mundoheni ta kontrolloni atë ne çdo moment. Kjo gjë do ndeze shpesh debate dhe konflikte te njëpasnjëshme. Beqaret nuk do mendojnë aspak për te krijuar një lidhje sepse edhe ashtu si janë ndihen mire. Me financat do jeni pafundësisht te kujdesshëm dhe nuk do përballeni me surpriza te këqija.

DEMI 21. prill – 21. maj

Jeta juaj ne çift do jete shume e paqëndrueshme sot. Do keni zënka shume te forta ne mëngjes, ne mesdite do qetësoheni dhe do i shprehni ndjenjat, ndërkohë qe ne mbrëmje mund te ketë serish konflikte. Beqaret do kenë njohje te njëpasnjëshme dhe mund te fillojnë edhe një lidhje fiks ashtu si e kishin ëndërruar. Edhe te ardhurat do jene kryesisht te kënaqshme.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Nëse jeni ne një lidhje duhet patjetër te toleroni dhe ta dëgjoni mendimin e tjetrit, pasi ne te kundërt keni për te pasur gjithë kohës debate me te. Beqaret nuk do pranojnë te sakrifikojnë lirinë e tyre për te krijuar një lidhje duke refuzuar disa mundësi qe vijnë vetëm njëherë ne jete. Financat nuk do jene ende ne nivel aq te mire sa për te kryer investime serioze.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Do keni nevoje te papërmbajtshme për pavarësi dhe liri sot kështu qe do debatoni ashpër ne disa raste me atë qe keni ne krah. Nga ana tjetër nuk duhet te mendoni kurrsesi se jeni perfektë dhe ta kritikoni për gjithçka atë qe keni ne krah. Nëse me shpenzimet nuk i vini kufij vetes situata do ju dale shpejt jashtë kontrollit. Mendoni pak edhe për te ardhmen.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Ambient i qete dhe i ngrohte do jete ky i sotmi për te dashuruarit. Do ndiheni gjithë kohës mire pranë te dashurit te zemrës dhe nuk do ankoheni për asgjë. Beqaret do jene pozitive dhe do pranojnë te njihen me personat qe do i ftojnë. Buzëqeshja nuk do ju largohet asnjë moment nga fytyra. Ne planin financiar perspektivat janë te mira, por gjithsesi nuk duhet te shpenzoni si te marre.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Planetët do e mbrojnë gjate gjithë kohës sot jetën tuaj ne çift dhe do ua zbukurojnë akoma me shume atë me momente romantike. Asgjë e keqe nuk do ndodhe mes jush dhe atij qe keni ne krah. Beqaret duhet t’i bëjnë sytë katër ne pune dhe ne ambientet ku do shkojnë sepse kudo mund te shfaqet personi i ëndrrave. Te ardhurat do normalizohen fale perkujdesit tuaj dhe ndihmës se miqve te ngushte.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Do jeni sharmante gjate kësaj dite dhe tejet te përkujdesur për atë qe keni ne krah. Marrëdhënia ne çift do filloje te lulëzojë edhe me shume. Beqaret nuk do bëjnë asgjë për ta ndryshuar statusin e tyre, megjithatë ka mundësi qe një mik i vjetër t’iu shprehe papritur dashurinë. Ne planin financiar do keni disa probleme te vogla, megjithatë asgjë për t’u alarmuar.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Do jeni sharmante gjate kësaj dite dhe tejet te përkujdesur për atë qe keni ne krah. Marrëdhënia ne çift do filloje te lulëzojë edhe me shume. Beqaret nuk do bëjnë asgjë për ta ndryshuar statusin e tyre, megjithatë ka mundësi qe një mik i vjetër t’iu shprehe papritur dashurinë. Ne planin financiar do keni disa probleme te vogla, megjithatë asgjë për t’u alarmuar.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Ata qe janë ne një lidhje duhet t’i mendojnë gjerat shume me seriozisht. Nëse kane pasur mosmarrëveshje mire është qe te flasin hapur për to e t’i zgjidhin sa me pare. Beqaret do mbështeten nga yjet dhe nuk do e ndiejnë për asnjë moment vetminë. Financat do jene goxha me te qëndrueshme nga me pare, megjithatë mire është qe ende te tregoheni te kujdesshëm me çdo shpenzim.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Asgjë e veçante nuk do ndodhe sot për ju te dashuruarit sikundër nuk priten as probleme apo debate. Emocionet do jene shume normale gjithë kohës. Beqaret do rifitojnë besimin tek vetja dhe do e gjejnë mënyrën për ta bere për vete personin qe do i vene syrin. Me financat çdo gjë do shkoje mire nëse dini sa te shpenzoni dhe sa te kurseni për te nesërmen.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Ne tërësi dita e sotme do jete e mire edhe pse ne momente te caktuara mund te keni edhe grindje te vogla me partnerin. Beqaret do jene me te interesuar te joshin dhe te kalojnë aventura sesa te kërkojnë dashuri te mëdha e lidhje serioze. Me shpenzimet mundohuni te tregoheni sa me te kujdesshëm qe te mundeni. Po e kaluat pa probleme këtë dite gjerat do normalizohen goxha me pas.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Nëse jeni ne një lidhje, sot duhet te gjeni një mënyrë për te folur hapur me partnerin dhe për te zgjidhur çdo mosmarrëveshje te mëparshme. Po e mbajtët zemërimin përbrenda do ndiheni keq dhe nuk do dashuroheni dot ashtu si duhet. Beqaret duhet te kenë besim tek miqtë dhe le t’i pranojnë propozimet për takime qe do nxiten prej tyre. Ne planin financiar gjithçka do ece me se miri.

LEXO TE PLOTE