Connect with Us

Balfin lançon kartën e re “Happy”/ Ja përfitimet e mëdha në Neptun, Jumbo, Spar, etj

Sociale

Balfin lançon kartën e re “Happy”/ Ja përfitimet e mëdha në Neptun, Jumbo, Spar, etj

Publikuar

-

Grupi Balfin lançon Programine Besnikërisë Happy, i cili shënon një risi absolute në tregun shqiptar si skema e vetme multi-brand e cila ofron përfitime të shumëfishta për anëtarët e saj besnikë. Me synimin kryesor shpërblimin e klientëve, Grupi Balfin arriti të sillte inovacion duke bërë sëbashku 5 kompani lider nën të njëjtën skemë besnikërie.

Neptun, SmartPoint, Jumbo, Spar dhe marka si Okaidi, Mango,Cortefiel, Geox, Women’secret,Carpisaetj të menaxhuara nga Fashion Group Albania.

Fashion Group janë partnerëte pranishëm që nga dita e parë e programit Happy me vizionin për të përfshirë edhe kompani të tjera jo vetëm pjesë të Grupit në të ardhmen.

“MySpar”, “MyFashion” dhe “Happy Kartë” ishin programet paraardhëse përkatësisht të kompanive Spar, Fashion Group dhe Neptun, të cilat përfunduan suksesshëm rrugëtimin e tyre duke bashkuar tashmë forcat në një kartë të re besnikërie Happy, sëbashku me Jumbo dhe SmartPoint.

Përfitimet nga Karta Happy

Nëpërmjet saj ju do të keni një sërë avantazhesh te Neptun kompania lider e cila ka 25 viteqë operon nëShqipëridheqëështë e vetmjakompanishqiptare  e shitjes me pakicë me njëprezencëndërkombëtare.

Përfitimet do tëjëne të mëdha edhe te Jumbo, kompania lider në Shqipëri dhe më gjerë në tregtimin e lodrave për fëmijë dhe artikujt sportivë, e deri tek ato të kopshtarisë, veshmbathjet, tekstile dhe dekor, aksesorë pastrimi dhe për kuzhinë, aksesorë kurimi, produkte për bebe, aksesorë makinash, zyre dhe shkollash, si dhe materiale për party dhe kafshë shtëpiake.

Smart Point ështëbërëtashmëgjithashtunjëemërinjohurdheibesueshëmdyqaneshpërpajisjet “smart” nëTiranë. Ata qëikanëbesuarkësajkompanie, kanëmarrënëkëmbimpërveççmimevetëarsyeshmeedhegarancinëdhecilësinëqëofronnjëpikë e autorizuarshitjesh.

Spar ështënjëmarkë e njohurndërkombëtare, me njëprezencëdheaktivitetnëmbi 42 vendetëndryshmetëbotësdhenëtregjetëmëdhadhetekonsoliduara.Me ardhjen e tijnëShqipëri, Spar sollimenjëherërisi, standard, shërbimtëkualifikuarpërkonsumatorëtsidheproduktetmëtëreja e unikeqëjanëprezantuarnjëkohësishtnëtreguneuropian, ndajkartajuaj Happy do të marri mëteëprvlerëedhete Spar Albania.

Së fundmi, edhe për të mbajtur stilin dhe trendet më të fundit të modës, karta Happy do t’iu shërbejë te markat e Fashion Group Albania qëështë një kompani lider në sektorin e modës në tregun shqiptar. Kompania e zhvillon aktivitetin me plot 10 marka prestigjioze ndërkombëtare në 18 dyqanepjesa më e madhe e të cilave ndodhen në 2 qendrat tregtare më të mëdha në vend, në TEG dhe QTU, si dhe në qendrat e qyteteve të Tiranës dhe të Shkodërs. Markat në fjalë janëPrenatal, Okaidi, Mango, Springfield, Cortefiel, Geox, Women’secret, Parfois, Carpisa dhe Goldenpoint.

6% kursime në të gjitha blerjet e kryera, mbi 90.000 të regjistruar në 2 muaj

Karta Happy është një kartë individuale e projektuar për të analizuar klientin duke e informuar atë në fushata të personalizuara për të përmbushur drejtpërdrejt nevojat dhe duke e bërë klientin të rikthehet gjithnjë e më shpesh për të shijuar eksperiencën e blerjeve me cilësinë  dhe shërbimin më të mirë.

LEXO EDHE:  Mundësi e shkëlqyer për të gjithë shqiptarët që janë larg/ Ja si mund të merrni pjesë në Panairin e Librit me çmime speciale

Arsyeja pse Happy cilësohet si unike për tregun shqiptar është për faktin se ofron një kthim të lartë kundrejt anëtarëve të saj duke i shpërblyer atame 6% bazuar në blerjet e kryera në të gjitha dyqanet e kompanive pjesëmarrëse.

Që në hapat e pare të projektimit, objektivi kryesor mbi të cilin u ndërtua Happy, ishte thjeshtësia dhe ofrimi i më shumë mundësive tëzgjedhjeve për anëtarët dhe klientët potencialë.

Me mbi 90.000 anëtarë të regjistruar në më pak se dy muaj, OnSolutions si menaxhues të programit, theksojnë se numri pritet të rritet në mbi 150.000 klientë besnikë deri në përfundim të vitit, për të vendosur më tej synime akoma më ambicioze për vitin e ardhshëm.

Si bëhet anëtarësimi në Happy dhe si shpërbleheni?

Mjafton një numër celulari dhe çdokush mund të marr    ë një kartë besnikërienë të gjitha dyqanet e kompanive Jumbo, SmartPoint,Spar, Fashion Group dhe Happy+ në Neptun. Ky program ofron edhe risinë e regjistrimit online në www.happy.al për të marrë një kartë dixhitale me më shumë përfitime dhe 80 pike BONUS sapo përfundonprocesi i regjistrimit.

Mjafton të dispononi një kartë Happy dhe menjëherë mund të përfitoni pikë për çdo blerje të kryer në të gjitha dyqanet e kompanive. Këtu qëndron dhe një nga përfitimit më të mëdha, pasi çdo mbajtës i kartës Happyka mundësi të shpërblehet për besnikësinë e tij.

Sapo arrin nivelin e 5000 pikëve përfiton 6 kupona me vlerë totale prej 3000 lekë ndërsa me 10.000 pikë përfiton 5 kupona me vlerë totale 6000 lekë të specifikuar sipas kompanive. Tashmë klientët mund të kenë eksperiencën më të mire të blerjeve në mënyrën më të thjeshtë.

Një nga elementët të cilës i është kushtuar rëndësi e veçantë, është transparenca ndaj klientëve duke i dhënë akses në përditësimin e të dhënave personale, historikun e blerjeve të tyre, shikimin në kohë reale të përfitimeve të marra, dyqanet më të afërta dhe ofertat më fundit,. Të gjitha këto informacione janë të disponueshme në aplikacionin HappyLoyalty Program ku çdo përdorues Android mund ta shkarkojë https://play.google.com/store/apps/details?id=com.app.qivos. Së shpejti edhe në iOS.

Staf i dedikuar, pjesëmarrja e kompanive lider në treg, fushatat e personalizuara, oferta speciale, shpërblim i lartë, akses në zbritje të drejtpërdrejta, akumulim i shpejtë i pikëve dhe marrja e përfitimeve të shumëfishta, e bëjnë programin Happy një nga avantazhet konkurruese më të fuqishme në treg me një potencial të lartë zhvillimi duke mos ndryshuar asnjëherë faktin se klienti është prioriteti i përbashkët./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Brataj “ultimatum”/ Kamarierët mos përdorin dorezat!

Publikuar

-

Nga

Brataj “ultimatum”/ Kamarierët mos përdorin dorezat!

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj i ka bërë thirrje kamarierëve të mos mbajnë doreza.

Sipas Bratajt, mbajtja e dorezave është burim hepatitesh pasi ato nuk ndryshohen sa herë i shërbehet klientëve të ndryshëm.

“Kamarierët mos përdorin dorezat sepse nuk i ndërrojnë sa herë i shërbejnë klientëve. Nuk kanë qenë asnjëherë të detyruara, kanë qenë të rekomanduara. Dorezat janë burim hepatitsh për vetë njerëzit, sepse t’i mbash 8 ore krijojnë problem”, tha Brataj më “Opinion”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Pastori rrëfen dramën e motrave Josifi/ “Blerta ka parë babain teksa është vetëvrarë”

Publikuar

-

Nga

Pastori rrëfen dramën e motrave Josifi/ “Blerta ka para babain teksa është vetëvrarë”

Pastori Fitor Muça, i ftuar mbrëmjen e sotme në  emisionin “Opinion”, ku po mflitet për dramën e familjes Josifi, ai tha se i kishte njohur Blertën dhe Anisën gjatë kohës që ato frekuentonin kishën “Rilindja”, që ai drejton.

Pastori bëri me dije se vajzat janë shkëputur prej këtij besimi që në vitin 2013, ndërsa i ka cilësuar vajza të mira.

Ai tregoi dhe se Blerta ka qenë dëshmitare dhe ka parë të atin teksa është hedhur nga ballkoni i pallatit.

“Përsa i kam takuar dukeshin nomale madje mund t’i cilësoja vajza të mira. Të paktën në atë kohë po. Me sa di ato kanë kaluar trauma të mëdha. Blerta ka qenë dëshmitare dhe ka parë të atin teksa është hedhur nga ballkoni i një pallati përballë. Këtë unë nuk e dija atëherë, tani po e marr vesh. Kjo dramë është mbajtur e fshehur në mënyrë të veçantë, sa të mos kuptoje që kishin kaluar diçka të tillë. Nënën e tyre nuk e kemi takuar fare. Blerta thotë që ne kemi qenë deri në moshën 15 vjeçare dëshmitare të Jehovait dhe këtë ma vërtetojnë edhe besimtarë të kishës sonë që janë nga Përmeti. Më pas kanë shkuar në kishën Ungjillore në Përmet. Kur kanë ardhur në Tiranë, derisa kanë qenë pjesë e ungjillorëve atje, janë bërë pjesë e ungjillorëve edhe në Tiranë. Fundi i vitit 2009 fillimi i vitit 2010, kanë ardhur në kishën “Rilindja”. Ato janë larguar nga kisha Ungjillore në vitin 2013. Udhëheqësja që ka patur edhe Blertën pjesë të grupit është larguar në SHBA në vitin 2015. Ajo thotë që Blerta është larguar prej kishës gati dy vite më parë. Kisha “Rilindja” nuk ka qenë stacioni i tyre i fundit. Sikurse dëshmitari foli, e ka takuar Blertën dhe Anisën duke bërë punën e dëshmitarëve të Jehovait”, u shpreh pastori duke shtuar se Dëshmitarët e Jehovait nuk janë të krishterë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Historia e Kombinatit/ Klodiana Lala: Nëna dhe vajzat ndiqnin një sekt të paregjistruar

Publikuar

-

Nga

Historia e Kombinatit/ Klodiana Lala: Nëna dhe vajzat ndiqnin një sekt të paregjistruar

Gazetarja Klodiana Lala, ka zbuluar detaje të reja sa i përket aludimeve mbi sektin fetar në të cilin vajzat Josifi bënin pjesë.

Lala tha se dyshohet që vajzat ndiqnin një sekt të paregjistruar dhe me rituale të panjohura.

“Ka dyshime të forta që nëna dhe dy vajzat po ndiqnin një sekt që është i paregjistruar në vendin tonë. Të dhënat që janë gjetur në atë banesë flasin për një sket që mendohet se kryen rituale, që nuk janë të njohura deri më tani në Shqipëri”, tha Lala në “Opinion”.

LEXO EDHE:  Ferro-kromi shqiptar ndër më cilësorët në botë, krahas shteteve si Suedia e Rusia

LEXO EDHE:  Fat por edhe humanizëm/ Fëmijët jetimë fitojnë lap-top te SPAR, kompania u jep edhe shumë dhurata të tjera

Sipas të dhënave të deritanishme, është bërë e ditur se vajzat kishin frekuentuar për një periudhë “Dëshmitarët e Jehovait” dhe më pas “Kishën Ungjillore”. Por nëse të parët kishin mohuar faktin që ato të ishin pjesë e tyre, përfaqësuesit e Ungjillorëve, thanë se ato ishin shkëputur prej tyre që në vitin 2013./CNA.al

LEXO TE PLOTE