Connect with Us

Balfin lançon kartën e re “Happy”/ Ja përfitimet e mëdha në Neptun, Jumbo, Spar, etj

Sociale

Balfin lançon kartën e re “Happy”/ Ja përfitimet e mëdha në Neptun, Jumbo, Spar, etj

Publikuar

-

Grupi Balfin lançon Programine Besnikërisë Happy, i cili shënon një risi absolute në tregun shqiptar si skema e vetme multi-brand e cila ofron përfitime të shumëfishta për anëtarët e saj besnikë. Me synimin kryesor shpërblimin e klientëve, Grupi Balfin arriti të sillte inovacion duke bërë sëbashku 5 kompani lider nën të njëjtën skemë besnikërie.

Neptun, SmartPoint, Jumbo, Spar dhe marka si Okaidi, Mango,Cortefiel, Geox, Women’secret,Carpisaetj të menaxhuara nga Fashion Group Albania.

Fashion Group janë partnerëte pranishëm që nga dita e parë e programit Happy me vizionin për të përfshirë edhe kompani të tjera jo vetëm pjesë të Grupit në të ardhmen.

“MySpar”, “MyFashion” dhe “Happy Kartë” ishin programet paraardhëse përkatësisht të kompanive Spar, Fashion Group dhe Neptun, të cilat përfunduan suksesshëm rrugëtimin e tyre duke bashkuar tashmë forcat në një kartë të re besnikërie Happy, sëbashku me Jumbo dhe SmartPoint.

Përfitimet nga Karta Happy

Nëpërmjet saj ju do të keni një sërë avantazhesh te Neptun kompania lider e cila ka 25 viteqë operon nëShqipëridheqëështë e vetmjakompanishqiptare  e shitjes me pakicë me njëprezencëndërkombëtare.

Përfitimet do tëjëne të mëdha edhe te Jumbo, kompania lider në Shqipëri dhe më gjerë në tregtimin e lodrave për fëmijë dhe artikujt sportivë, e deri tek ato të kopshtarisë, veshmbathjet, tekstile dhe dekor, aksesorë pastrimi dhe për kuzhinë, aksesorë kurimi, produkte për bebe, aksesorë makinash, zyre dhe shkollash, si dhe materiale për party dhe kafshë shtëpiake.

Smart Point ështëbërëtashmëgjithashtunjëemërinjohurdheibesueshëmdyqaneshpërpajisjet “smart” nëTiranë. Ata qëikanëbesuarkësajkompanie, kanëmarrënëkëmbimpërveççmimevetëarsyeshmeedhegarancinëdhecilësinëqëofronnjëpikë e autorizuarshitjesh.

Spar ështënjëmarkë e njohurndërkombëtare, me njëprezencëdheaktivitetnëmbi 42 vendetëndryshmetëbotësdhenëtregjetëmëdhadhetekonsoliduara.Me ardhjen e tijnëShqipëri, Spar sollimenjëherërisi, standard, shërbimtëkualifikuarpërkonsumatorëtsidheproduktetmëtëreja e unikeqëjanëprezantuarnjëkohësishtnëtreguneuropian, ndajkartajuaj Happy do të marri mëteëprvlerëedhete Spar Albania.

Së fundmi, edhe për të mbajtur stilin dhe trendet më të fundit të modës, karta Happy do t’iu shërbejë te markat e Fashion Group Albania qëështë një kompani lider në sektorin e modës në tregun shqiptar. Kompania e zhvillon aktivitetin me plot 10 marka prestigjioze ndërkombëtare në 18 dyqanepjesa më e madhe e të cilave ndodhen në 2 qendrat tregtare më të mëdha në vend, në TEG dhe QTU, si dhe në qendrat e qyteteve të Tiranës dhe të Shkodërs. Markat në fjalë janëPrenatal, Okaidi, Mango, Springfield, Cortefiel, Geox, Women’secret, Parfois, Carpisa dhe Goldenpoint.

6% kursime në të gjitha blerjet e kryera, mbi 90.000 të regjistruar në 2 muaj

Karta Happy është një kartë individuale e projektuar për të analizuar klientin duke e informuar atë në fushata të personalizuara për të përmbushur drejtpërdrejt nevojat dhe duke e bërë klientin të rikthehet gjithnjë e më shpesh për të shijuar eksperiencën e blerjeve me cilësinë  dhe shërbimin më të mirë.

LEXO EDHE:  SPAR ju thotë “Tungjatjeta”, për një fëmijëri me dinjitet!

Arsyeja pse Happy cilësohet si unike për tregun shqiptar është për faktin se ofron një kthim të lartë kundrejt anëtarëve të saj duke i shpërblyer atame 6% bazuar në blerjet e kryera në të gjitha dyqanet e kompanive pjesëmarrëse.

Që në hapat e pare të projektimit, objektivi kryesor mbi të cilin u ndërtua Happy, ishte thjeshtësia dhe ofrimi i më shumë mundësive tëzgjedhjeve për anëtarët dhe klientët potencialë.

Me mbi 90.000 anëtarë të regjistruar në më pak se dy muaj, OnSolutions si menaxhues të programit, theksojnë se numri pritet të rritet në mbi 150.000 klientë besnikë deri në përfundim të vitit, për të vendosur më tej synime akoma më ambicioze për vitin e ardhshëm.

Si bëhet anëtarësimi në Happy dhe si shpërbleheni?

Mjafton një numër celulari dhe çdokush mund të marr    ë një kartë besnikërienë të gjitha dyqanet e kompanive Jumbo, SmartPoint,Spar, Fashion Group dhe Happy+ në Neptun. Ky program ofron edhe risinë e regjistrimit online në www.happy.al për të marrë një kartë dixhitale me më shumë përfitime dhe 80 pike BONUS sapo përfundonprocesi i regjistrimit.

Mjafton të dispononi një kartë Happy dhe menjëherë mund të përfitoni pikë për çdo blerje të kryer në të gjitha dyqanet e kompanive. Këtu qëndron dhe një nga përfitimit më të mëdha, pasi çdo mbajtës i kartës Happyka mundësi të shpërblehet për besnikësinë e tij.

Sapo arrin nivelin e 5000 pikëve përfiton 6 kupona me vlerë totale prej 3000 lekë ndërsa me 10.000 pikë përfiton 5 kupona me vlerë totale 6000 lekë të specifikuar sipas kompanive. Tashmë klientët mund të kenë eksperiencën më të mire të blerjeve në mënyrën më të thjeshtë.

Një nga elementët të cilës i është kushtuar rëndësi e veçantë, është transparenca ndaj klientëve duke i dhënë akses në përditësimin e të dhënave personale, historikun e blerjeve të tyre, shikimin në kohë reale të përfitimeve të marra, dyqanet më të afërta dhe ofertat më fundit,. Të gjitha këto informacione janë të disponueshme në aplikacionin HappyLoyalty Program ku çdo përdorues Android mund ta shkarkojë https://play.google.com/store/apps/details?id=com.app.qivos. Së shpejti edhe në iOS.

Staf i dedikuar, pjesëmarrja e kompanive lider në treg, fushatat e personalizuara, oferta speciale, shpërblim i lartë, akses në zbritje të drejtpërdrejta, akumulim i shpejtë i pikëve dhe marrja e përfitimeve të shumëfishta, e bëjnë programin Happy një nga avantazhet konkurruese më të fuqishme në treg me një potencial të lartë zhvillimi duke mos ndryshuar asnjëherë faktin se klienti është prioriteti i përbashkët./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Surprizat e motit/ Iu pret një ditë e bukur me diell, por ja sa do jenë temperaturat

Publikuar

-

Nga

Për ditën e sotme, moti do të vijojë të jetë i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare, ditë të bukura me diell por mengjese të freskëta.

Përgjatë ditës së Mërkurë kemi ndryshim gradual të situatës meteorologjike, pasi duke nisur nga orët e mesditës fillon shtimi gradual i vranësirave mesatare deri të dendura.

Përgjatë orëve të pasdites dhe kryesisht ato të mbrëmjes të ditës së Mërkurë nisin reshjet e shiut me itensitet të ulët në të gjithë territorin.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 6 / 14 °C
në vendet e ulëta: 5 / 15 °C
në vendet malore: 3 / 13 °C

LEXO EDHE:  Libra dhe trëndafila/ Nisma botërore me impakt tepër pozitiv në Burrel

LEXO EDHE:  Libra dhe trëndafila/ Nisma botërore me impakt tepër pozitiv në Burrel

Era pritet të fryjë e lehtë.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 18 shkurt 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Bashkëpunimi ne çift do jete edhe me i forte gjate kësaj dite. Tensioni qe ka ekzistuar me partnerin do te shuhet dhe ju do merrni fryme me lirisht. Beqaret nuk duhet te krijojnë shume iluzione sepse edhe mund te lëndohen. Me mire do jete t’i marrin gjerat sa me shtruar. Ne planin financiar Urani do ua beje gjerat me te lehta dhe nuk do keni tronditje si me pare.

DEMI 21. prill – 21. maj

Ambienti ne jetën tuaj ne çift do jete shume elektrizues sot. Do debatoni për çdo gjë me atë qe keni ne krah dhe nuk do bini dot ne një mendje për asgjë. Beqaret do ndihen mire edhe ashtu si janë kështu qe nuk do kërkojnë me patjetër një lidhje. Duke i marre gjerat shtruar atyre do iu dale edhe me mire. Financat mezi do i menaxhoni si duhet dhe gjendja do përkeqësohet.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Ju qe keni kohe qe keni krijuar një lidhje, sot do kujdeseni për çdo detaj ne mënyrë qe gjerat t’iu ecin si duhet. Do toleroni edhe me shume se me pare. Beqaret do jene sharmante ne maksimum dhe do arrijnë ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë prej muajsh. Situata financiare do jete goxha me e mire nga me pare. Shfrytëzojeni rastin për te bere edhe disa investime me shume.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Dite e mbushur me bashkëpunim ka për te qene kjo e sotmja për ju. Partneri do jete edhe me i duruar dhe me i gatshëm për t’ua bere qejfin çdo moment. Beqaret nuk do mendohen gjate për te hedhur hapa dhe mund te hidhen ne krah e dikujt qe ka kohe qe i josh. Financat duhet t’i menaxhoni me më shume kujdes sepse po iu filluan problemet zor se do i zgjidhni menjëherë.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Dielli do e ngrohe gjate gjithë kohës jetën tuaj ne çift sot dhe do beje qe marrëdhënia juaj me partnerin te jete e kënaqshme. Nuk do e mbani me kokën mënjanë dhe do afroheni me partnerin. Beqaret do jene gati edhe për aventura kalimtare vetëm qe te mos qëndrojnë me vetëm. Buxheti do jete goxha i qëndrueshëm. Shpenzimet e mëdha mundohuni t’i shtyni për me vone.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Ju te dashuruarit do keni një dite te jashtëzakonshme sot. Gëzimi qe do përjetoni do jete aq i madh saqë nuk do dëshironi te vije nata. Edhe beqaret do jene te privilegjuar. Qe ne orët e para te mëngjesit ata do njihen me persona interesante qe do i bëjnë te buzëqeshin. Financat do mbeten te kënaqshme. Ju do jeni realiste dhe do dini si t’i menaxhoni ato sa me mire.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Marrëdhënia ne çift ka për te qene disi me e stabilizuar sot. Do merreni vesh për gjithçka me partnerin dhe nuk do mbani me mëri as për te shkuarën. Beqaret do kenë mundësi te mira për te filluar aventura romantike mjaft emocionuese. Ne planin financiar mos merrni shume rreziqe sepse situata ne një moment mund t’iu dale jashtë kontrollit dhe do i vuani gjate pasojat.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Marrëdhënia juaj me partnerit do jete e mbushur me gëzim e hare sot. Do e keni me te lehte te komunikoni dhe te shprehni çdo dëshirë. Beqaret do kenë një dite plot surpriza te këndshme. Për te përjetuar kënaqësi e për te mos u ndier me vetëm mund te fillojnë edhe aventura afatshkurtra. Financat nuk do jene te mira dhe do jeni te detyruar te hiqni dore nga disa shpenzime.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Do jeni me te qarte për atë qe doni te bëni sot ne jetën tuaj ne çift dhe shume gjera kane për te marre udhën e duhur. Komunikimi dhe bashkëpunimi do jete i ngrohte. Beqaret nuk duhet te hezitojnë t’i shprehin ndjenjat sa me shume qe te mundin sepse vetëm ne këtë mënyrë do e bëjnë për vete personin e duhur. Ne planin financiar duhet kujdes. Ulini menjëherë shpenzimet.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dite shume e bukur dhe pa te papritura kjo e sotmja për te dashuruarit. Do merreni vesh për gjithçka me partnerin tuaj dhe e ardhmja do jete e mrekullueshme. Edhe për beqaret perspektivat janë te mira. Mos prisni te filloni menjëherë lidhje serioze. Ne planin financiar duhet te reflektoni me kujdes dhe te mos hidhni hapa te pamenduara.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Do jeni shume te shqetësuar sot lidhur me një çështje delikate dhe asgjë nuk ka për te ecur si duhet me partnerin. Mos e lini shume pas dore sepse situata mund te dale edhe jashtë kontrollit tërësisht. Beqaret nuk duhet te tregohen impulsive sepse do gabojnë. Ne planin financiar mos ndërmerrni shume rreziqe edhe sikur gjendja e te ardhurave te jete e qëndrueshme.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Dite shume e tensionuar kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do keni ide dhe mendime te ndryshme me partnerin dhe nuk do kuptoheni dot se bashku. Beqaret do kenë disa njohje, por asnjeri nuk do iu duket i përshtatshëm për ta pasur pranë. Financat nuk do jene aspak ne gjendjen qe ju keni pritur. Do ju duhet ende kohe për ta përmirësuar situatën.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Donatorët zbulojnë ndihmat në Bruksel/ Tërmeti shkund sërish Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Teksa në Bruksel është mbledhur Konferenca e donatorëve për Shqipërinë, një tërmet me magnitudë 3.1 ballë të shkallës Rihter është ndjerë pak momente më parë në jugperëndim të vendit.

Sipas Qendrës Europiane të Regjistrimit të Tërmeteve raportohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në Lezhë.

Ndërkohë, që thellësia e tërmetit raportohet të ketë qenë 2 km.

LEXO TE PLOTE