Connect with Us

Alarm në Durrës/ Një valixhe e dyshimtë ngre në këmbë policinë

Kronika

Alarm në Durrës/ Një valixhe e dyshimtë ngre në këmbë policinë

Publikuar

-

Një valixhe e dyshimtë, e lënë në mes të qytetit të Durrësit, ka alarmuar mbrëmjen e sotme qytetarë të shumtë.

Dyshimi se brenda mund të kishte eksploziv ka vënë menjëherë në lëvizje uniformat blu, të cilët kanë mbërritur në vendngjarje.

Pas verefikimeve, fatmiresisht ka rezultuar se brenda saj nuk kishte asgjë dhe se alarmi ishte i rremë.

Ndërkaq, policia po heton edhe për telefonatën e kryer në sallën operative, që dha alarmin për shpërthim./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

U arrestua për vrasje e mbetur në tentativë/ Gjykata liron Florenc Çapjan

Publikuar

-

Nga

Florenc Çapja, i cili ishte arrestuar me akuzën e “Vrasjes me paramendim” e mbetur në tentativë në dëm të ish-efektivit të policisë rrugore Fadil Mema si dhe akuzën e “Mbajtjes pa leje të armëve dhe municioneve luftarake”, është liruar nga burgu.

Sipas gazetares Klodiana Lala, vendimi për lirimin e Çapjas është dhënë nga Gjykata e Elbasanit.

Kujtojmë këtu se Florenc Çapja ishte marrë i pandehur për një krim të kryer në vitin 2006 në Elbasan, shumë pranë banesës së ish oficerit të policisë Fadil Mema, krim për të cilin është arrestuar dy herë dhe dy herët është liruar, për shkak të mungesës së provave dhe dëshmitarëve, pasi dëshmitari kryesor Ardian Ibrahimi në atentatin kundër Fadil Memës, është vrarë me 5 plumba në 26 maj 2006 në Elbasan.

LEXO EDHE:  Vodhi makinën që u krye vrasja e Denis Kasaj/ Arrestohet autori

Ky ishte procesi i tretë që zhvillohej kundër Çapjas, për këtë ngjarje kriminale në Elbasan. Ngjarje e cila u pasua me një seri vrasjes të tjera në këtë qytet, ku pjesa më e madhe e tyre nuk është zbardhur nga policia dhe prokuroria e Elbasanit.

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Se*s në këmbim të notës”/ Lë qelinë pedagogu Denis Himçi

Publikuar

-

Nga

Lirohet nga burgu pedagogu u Elbasanit Denis Himçi.

Sipas News 24, Prokuroria vlerësoi sot se pedagogu nuk ka kryer vepër penale.

Pak kohë më parë, Himçi u shfaq teksa i kërkonte favore seksuale një studenteje në këmbim të notës.
Arrestimi i Denis Himçit erdhi pas një videoje të publikuar në media, ku ai shfaqej duke kërkuar favore seksuale dhe dhurata një studenteje në mënyrë që ta kalonte në disa lëndëve ku ajo ishte mbetëse.

LEXO EDHE:  Vodhi makinën që u krye vrasja e Denis Kasaj/ Arrestohet autori

Në videon e publikuar nga emisioni “STOP”, pedagogu Denis Himçi shfaqet me një makinë luksoze tip “Audi”, ndërsa tregohet këmbëngulës duke i bërë komplimente dhe duke i premtuar vajzës veç marrjes së provimeve, edhe dhurata gjithashtu./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Ndaleni këtë çmenduri”/ Arbër Çekaj sulmon Prokurorinë: Po bëjnë show

Publikuar

-

Nga

Zbardhet deklarata e plotë që Arbër Çekaj lexoi në seancën gjyqsore ku u shpall pretenca ndaj tij.

Sipas Ballkanweb, Çekaj kërkoi “të ndalojë çmendurinë më këtë procedurë të rrezikshme të prokurorisë e këtij prokurori dhe të mos bëhet kjo gjykatë e para në botë që dënon një pronar të një biznesi të ligjshëm frutash vetëm pse është gjetur drogë në kontenierin që nuk është fare as prona e tij”.

“Nëse do dija gjë për drogën e gjetur në kontenierin e CMA-CGM që në momentin kur ngarkesa e javës 02 kur u mbajt për të paktën 5 ditë për inspektim, kisha ikur menjëherë në çdo kontinent, biles edhe në vende ku nuk ka marrëveshje ekstradimi me Europën e Shqipërinë, sepse isha e vazhdoj të jem pafaj” kështu është shprehur biznesmeni Arbën Çekaj.

LEXO EDHE:  Video-I dënuar me 18 vite burg/ Arrestohet i shumëkërkuari

“Po ju parashtroj disa fakte të patjetërsueshme, që në këto momente dihen nga të gjithë, pse unë nuk kam besim tek kjo prokurori e që faktojnë një komplot të bërë ndaj meje nga policia e prokuroria për të bërë shoë mediatik që gjoja po punon fort por faktikisht me këtë komplot ka fshehur trafikantët e vërtet”, u shpreh Çekaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE