Connect with Us

Vrasja e Abu Bakr al-Baghdadi/ Berisha: Zoti i bekoftë ata që e asgjësuan

Lajme

Vrasja e Abu Bakr al-Baghdadi/ Berisha: Zoti i bekoftë ata që e asgjësuan

Publikuar

-

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar për vrasjen e Udhëheqësit të Shteti Islamik (ISIS), Abu Bakr al-Baghdadi.

“Zoti i bekoftë ata që asgjësuan këtë kryeterrorist të kohës si dhe flamurin dhe kombin e tyre amerikan”, shkruan Berisha.

Postimi i plotë:
Nje fitore e paqes dhe sigurise ne bote!
Miq, sot presidenti i SHBA Donald Trump informoi kombin e tij dhe boten se ne nje operacion te njesive speciale te SHBA u eleminua fizikisht njeri prej perbindeshve me mizor te pas Luftes se Dyte Boterore, Abu Bakr Al-Baghdadi.
Themelues dhe udheqes i shtetit dhe Kalifatit terrorist Al-Baghdadi me grupet dhe ushtrine e tij terroriste mori ne menyrat me barbare jeten e qindra mijra njerezve te pafajshem, burra, gra, femije, te moshuar te te gjitha besimeve fetare dhe rracave njerezore!
Zoti i bekofte ata qe asgjesuan kete kryeterrorist te kohes si dhe flamurin dhe kombin e tyre amerikan!sb/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Rrëfimi i pazakontë/ Kapa gruan me shokun tim, vajzës tonë i tha se unë kam vdekur

Publikuar

-

Nga

Një rrëfim i pazakontë ka ardhur sot në emisionin “Me zemër të hapur” në News24 nga një 30-vjeçar, babai i një vajze të cilën për fat të keq nuk mundet ta takojë dhe ndërkohë ajo nuk e di ekzistencën e tij.

Ishte muaji korrik i vitit 2011 kur erdhi në jetë vajza e A. Ç.. Ajo ka jetuar nën kujdestarinë e të dy prindërve deri në moshën 3-vjeçare. Pas një zënke dhe debateve midis çiftit, ata u ndanë.

Gruaja merr një urdhër mbrojtje me qëllim që babai i vajzës mos të mund t’i afrohej kurrë. Pas kësaj ndarje babai biologjik ka tentuar të takojë vajzën e tij, por për arsye të urdhër mbrojtjes nuk mundej.

Gjatë kësaj kohe gruaja, nëna biologjike e vajzës i dha asaj atësinë e ish-burrit të saj të martesës së parë, që edhe në kohën e bashkëjetesës me A. nuk i kishte dhënë fund ligjërisht.

Kur vajza mbushi 6 vjeç, A.Ç. kërkoi ta regjistronte me prindërit biologjik të saj, por aty kuptoi se vajza nuk e di se ka një baba që jeton, pasi nëna e saj biologjike i ka pohuar se babai i saj ka ndërruar jetë gjatë një aksidenti automobilistik.

Pas dhënies së atësisë nga gjykata dhe provës së ADN, vërtetohet se është babai biologjik i saj. Ai kërkon që vajza e tij të marri vesh të vërtetën, pasi nëna  biologjike nuk ia lejon.

Ajo vazhdon ta gënjejë dhe vajza e mitur jeton me mungesën e babait, me motra dhe vëllezër nga dy martesa të tjera të nënës së saj. A.Ç kërkon të përmbushë të gjitha detyrimet ligjore ndaj vajzës së tij, pasi nuk ia lejojnë këtë gjë.

“Zonja ishte 5 vite më e madhe nga unë, kishte një fëmijë, më thoshte se nuk shkonte mirë me burrin do ndahej. Filluam bashkëjetesën, unë punoja ajo vetëm kujdesej për fëmijën. Prisnim që ajo të bënte ndarjen, pas 2 viteve bashkë erdhi vajza në jetë. Nuk kalonte dot fëmija në atësinë time sepse kishte afate ligjore që duhej të plotësonim.

Unë punoja çdo ditë, ajo filloi të xhelozohej. Filluan zënkat në familje, unë s’i kam dhënë shkas asnjëherë, djalin e saj e mbaja shumë afër. Djali i saj dhe tani kur më takon rri afër me mua. Shumë pak më binte të rrija më vajzën, por mbaja mend fjalët e saj kur më thoshte babi. Divorci erdhi vetëm nga xhelozitë dhe zënkat e saj. Ajo ka marrë urdhër mbrojtje, por nuk është dhunuar asnjëherë”, tregoi 30-vjeçari.

LEXO EDHE:  Berisha lëshon “bombën”/ Vrasës e përdhunues u futën në parlament 

LEXO EDHE:  Manjani fton në takim “qytetarin dixhital” të Berishës për Drejtorin e Burgjeve

Ai tha se partnerja e tradhtoi me shokun e ngushtë, me të cilin jeton edhe sot.

“Kur unë e kapa me shokun tim të ngushtë u zura me të, ajo nuk shkoi atëherë në polici. Për shkakun e saj hoqa dorë nga puna, fillova në ndërtim. Njoha këtë djalin në punë ai si duket mori numrin e saj nga telefoni im, janë bashkë akoma dhe sot uroj të jetë me të, ajo ka jetën e saj tani, s’kam më asgjë me të”.

Ishte ora 2 e natës kur zonja kishte dalë me të, jam kthyer nga Saranda atë ditë, në telefon thoshte se ishte në shtëpi me fëmijët. Ajo vetë ishte në lokal jam afruar të shkoj për t’u sqaruar, zotëria iku.

Pas këtij momenti lajmërova vëllain e saj, ai më tha bëni ç’të doni s’merrem fare me këtë punë. U largova nga shtëpia, u takova me nënën e vajzës disa herë dhe i kam dhënë lekë në të zezë për atë fëmijë. Nuk jam takuar më me vajzën. Shkova në gjykatë pastaj bëra njohjen e atësisë. Ajo nuk erdhi në gjyq fare kur isha unë nuk vinte ajo. U largova jashtë sepse nuk mund të jetoja dot këtu, e dija për 5 vite që vajza ishte 2 km larg meje dhe se takoja dot. Zonja më ka thënë se vajzës i ka thënë se unë kisha vdekur në aksident automobilistik. I thashë që ke bërë gabimin më të madh dhe e vërteta do dali një ditë”, tregoi babai i ri, raporton Ballkan web.

30-vjeçari tha se është martuar dhe se gruaja e tij e di gjithë të vërtetën dhe e ka mbështetur por se akoma nuk mund të takojë vajzën.
“Vajzën që kam sot nuse ma ka prezantuar dikush. I kam treguar të vërtetën nga fillimi deri në fund dhe më ka pranuar e mbështetur shumë.
Kemi ardhur në Shqipëri para vitit të ri dhe shkuam bashkë tek shkolla të takonim fëmijën, por unë s’kam akoma të drejtën e takimit se jemi ne gjyq dhe aty s’e takuam dot. Për herë të parë e kam parë vajzën në foto dhe s’u përmbajta dot”, tregoi ai.

Ndërkohë në një lidhje telefonike, partneri i ish-gruas e akuzoi 30-vjeçarin për dhunë duke i kërkuar të qëndrojë larg familjes së tij. “Unë po e ushqej atë fëmijën e atij, ai s’ka punë më me familjen time fare, ai aty nuk është shoku im i ngushtë ai është një dhunues”, deklaroi partneri i ish-gruas.

 

LEXO TE PLOTE

Lajme

Roza Lati zbulon lidhjen e Ritës/ “Jam shumë e lumtur për të dhe shokun e saj”

Publikuar

-

Nga

Aktroja shumë e dashur për publikun Rita Lati ka krijuar një lidhje pas ndarjes nga bashkëshorti, me të cilin ka një vajzë.

Këtë fakt e ka zbuluar Roza Lati, e cila deklaroi në studion e “Ftesë në 5” se është shumë e lumtur për marrëdhënien që ka krijuar nëna e saj.

“Jam e lumtur me të dhe me shokun e saj që ka. Kur mami pati marëdhënien me shokun që ka, unë kam qenë shumë e lumtur. Nuk do të thotë që unë të jem e mërzitur se mami me babin janë ndarë dhe ata krijojnë një marëdhënie tjetër”, deklaroi ajo, duke i nxjerrë kështu të fshehtat Ritës, e cila është munduar ta mbajë larg syrit të mediave jetën e saj private.

Gjithashtu moderatorja ka treguar edhe arsyen se përse e ka gënjyer nënën dhe i ka thënë të mos shkojë atë natë në shtëpinë e saj.

LEXO EDHE:  Rama do arrestojë dizajnerin real të fanellës së Kombëtares

LEXO EDHE:  Berisha: Të citohet kërkesa e Prokurorisë për arrestimin e Frrokut

“Mund të ketë ndodhur që t’i kem sajuar ndonjë gënjeshtër mamit të mos vijë se kam mbledhur shqërinë, se kam pasur shumë njerëz, se mami e ka shumë bezdi të rri me shumë njerëz, se ka problem rrëmujën”, theksoi Roza, ndërsa rrëfeu se mosmarrëveshjet vijnë si shkak i natyrës së saj rebele.

“Ajo ka parë botën me sy me kohë e me vakt, nuk është dakord me mua, me natyrën time rebele, thotë rri urtë o mam, mos e bëj o mam. Me një arsyetim të pakundërshtueshëm me natyrën time biem në konsensus”, vijoi më tej Roza, duke folur edhe për marrëdhëniet e ngrohta nënë e bijë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

“Nuk i kërkoja dot lekë për kafe”/ Roza Lati tregon pse u nda nga ish i dashuri

Publikuar

-

Nga

Moderatorja Roza Lati ka treguar pasditen e sotme arsyen pse i dha fund marrëdhënies me ish të dashurin nga Mirdita, për të cilin është përfolur shumë në media.

Roza tha se ajo që i ndau ishte distanca e largët, pasi ish i dashuri kishte ikur nga Shqipëria për një jetë më të mirë dhe moderatorja nuk ka dashur të shkatërrojë karrierën.

“Nuk rri dot skllave, nuk rri dot pa punuar, po të shkoja nga pas do të thotë se ai do të më japë edhe lekë për kafe dhe këtë nuk e bëj dot. Ka të bëjë dhe karriera, e kam thënë dhe në “Why not”, deklaroi ajo në studion e “Ftesë në 5”.

Më tej, moderatorja rrëfeu edhe fjalët e fundit që kishte dëgjuar nga ish i dashuri.

LEXO EDHE:  Berisha lëshon “bombën”/ Vrasës e përdhunues u futën në parlament 

LEXO EDHE:  Berisha: Të citohet kërkesa e Prokurorisë për arrestimin e Frrokut

“Kur u ndava nga ish i dashuri, më tha nuk më intereson ti fare, por do më marrë malli për Sashën dhe Dobermanin”, theksoi Roza, duke treguar edhe lidhjen e fortë që kishte ai me dy qenushët e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE