Connect with Us

Vatër zjarri në Devoll/ Banorët në “luftë” me flakët

Kronika

Vatër zjarri në Devoll/ Banorët në “luftë” me flakët

Publikuar

-

Zjarr masiv në Patos/ Flakët përhapen drejt puseve të naftës

Flakët e zjarrit kanë përfshirë një sipërfaqe toke në fshatin Nikolicë të Devollit.

Mësohet se zjarri ka rënë në një sipërfaqe me bimësi të ulët.  Zjarrfikësja nuk mund të ndërhyjë për shkak të terrenit të vështirë.  Ndërkohë banorët e zonës janë në përpjekje për të shuar zjarrin.
Nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Detaje nga vrasja në Gjirokastër/ 35-vjeçari u gjet i shtrirë në tokë, dyshimet e para

Publikuar

-

Nga

Detaje nga vrasja në Gjirokastër/ 35-vjeçari u gjet i shtrirë në tokë, dyshimet e para

Policia ka dhënë detaje lidhur me ngjarjen në Gjirokastër, ku mbeti viktimë një person.

Dyshohet se i riu Gjergji Hasan Ajmasi është qëlluar me sende të forta në kokë dhe ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Blutë bëjnë me dije se janë informuar me janë të një telefonate nga qytetarët për 35-vjeçarin që i përket komunitetit rom, i cili është gjetur pa shenja jete.

Raportohet se mjekët kanë konstatuar shenja dhune në kokë, konkretisht në zonën e ballit.

“Rreth orës 21: 00, në Sallën Operative të DVP Gjirokastër ka ardhur një telefonatë se në lagjen “Zinxhira”, ndodhet një person i shtrirë në tokë. Menjëherë shkuan shërbimet e policisë dhe shërbimet spitalore dhe transportuan këtë shtetas për në spital, ku gjatë rrugës ka humbur jetën.

LEXO EDHE:  Automjeti shpërthen në flakë në ecje në mes të qytetit

LEXO EDHE:  Shëngjin/ Zjarr në një hotel, izolohen flakët

Nga verifikimet rezultoi se shtetasi që humbi jetën quhet Gj. A., rreth 35 vjeç, dhe nga kqyrja paraprake e bërë nga mjekët, dyshohet të jetë goditur me sende të forta.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes. Shërbimet e Policisë kanë shoqëruar disa shtetas në ambientet e Policisë që mund të kenë djeni për ngjarjen”, thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vritet 35-vjeçari rom në Gjirokastër/ Mister shkaqet dhe rrethanat

Publikuar

-

Nga

Vritet një 24-vjeçar rom në Gjirokastër/ Mister shkaqet dhe rrethanat

Një 35-vjeçar rom është vrarë pak më parë në lagjen Zinxhira në Gjirokastër.

Nga informacionet paraprake, ende nuk bëhen me dije shkaqet dhe rrethanat e vrasjes së të riut me iniciale Gj.A.

Mësohet se ai është dërguar në spitalin e Gjirokastrës nga disa persona të panjohur, të cilët janë larguar menjëherë.

Mjekët kanë konstatuar se në trupin e viktimës ka plagë në kokë, kryesisht në zonën e ballit. Këto plagë dyshohet që t’i kenë marrë jetën të riut.

LEXO EDHE:  Kapet në flagrancë hajduti i mjetit

LEXO EDHE:  Tragjedia nga zjarret në Greqi/ Shpallen të zhdukur 25 persona

Ndërkohë, policia ka nisur menjëherë hetimet për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe vënien e autorit në pranga./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Plas sherr në Elbasan/ Ndërhyjnë Forcat Shqiponja, lëndohen efektivët

Publikuar

-

Nga

Plas sherr në Elbasan/ Ndërhyjnë Forcat Shqiponja, lëndohen efektivët

Një sherr është regjistruar pak minuta më parë në qytetin e Elbasanit.

Mësohet se Forcat Shqiponja kanë sinjalizuar sherrin dhe kanë ndërhyrë për të qetësuar situatën.

Por personat që kanë qenë duke u zënë i janë kundërvënë efektivëve duke i goditur me mjete të forta.

Ata kanë thyer xhamin e automjetit të ekipit të Forcave Shqiponja dhe si pasojë kanë mbetur të lënduar lehtë disa efektivë.

LEXO EDHE:  Kryemadhi i shkon në shtëpi qytetarëve/ Shpjegon programin për ekonominë

LEXO EDHE:  Deklarata e fortë e Berishës/ "Mafia festoi dënimin e Eskobarit"

Për këtë ngjarje raportohet se janë shoqëruar në komisariat disa persona, ndërkohë janë hapur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe shkaqet e konfliktit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE