Connect with Us

Horoskopi i ditës, 25 tetor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 25 tetor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Gjate kësaj dite mund te ketë disa probleme te vogla mes jush dhe partnerit, megjithatë do keni vullnet për t’i ndrequr ato sa me pare. Mbrëmja do jete goxha e qete. Beqaret nuk do arrijnë dot ta kontrollojnë veten dhe mund te hedhin hapa vërtet te gabuara. Perspektivat financiare duken goxha te mira, megjithatë kjo nuk do te thotë qe ju te mos kujdeseni me për shpenzimet.

DEMI 21. prill – 21. maj

Klima ne jetën tuaj ne çift do jete shume e ngrohte. Do jeni shume te përkujdesur për njeri-tjetrin dhe do filloni te bëni plane për te ardhmen. Beqaret me mire t’i marrin gjerat shtruar sepse ashtu do dalin me te fituar. Po u nxituat mund te gabojnë rende. Dielli do jete planeti me i favorshëm për financat. Ai do ua ndriçojë mendimet dhe do ju beje te reflektoni për çdo hap.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Marrëdhënia juaj me partnerin nuk do jete tërësisht e qete sot. Do kërkoni shpesh te dale e juaja pa dhënë argumente te forta dhe kjo do e acaroje atë. Beqaret duhet te njihen me mire me disa persona para se te hedhin hapa. Jo çdo gjë është aq e bukur sa duhet. Buxheti nuk do jete i shkëlqyer kështu qe shpenzoni për gjerat me te domosdoshme, por për te tjera.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Jeta juaj ne çift do jete goxha e mbrojtur gjate kësaj dite. Do arrini t’i sqaroni edhe disa mosmarrëveshje te vogla qe kishit pasur dhe do ndiheni me te qete. Beqaret do jene mjaft sharmante dhe do marrin ftesa me shume se zakonisht. Nëse do dine t’i shfrytëzojnë, ata mund te ndryshojnë tërësisht jetën. Ne planin financiar Neptuni do iu beje me te matur dhe nuk do ju ndodhe asnjë problem.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Ju te dashuruarit do jeni kokëfortë gjate kësaj dite dhe do refuzoni te bashkëpunoni me partnerin për te zgjidhur disa çështje me rëndësi. Beqaret nuk do jene shume te vëmendshëm dhe mund te humbasin mundësi te shkëlqyera. Jeta për ta nuk do jete si e kishin menduar, por fajin do e kenë vete. Buxheti do jete i qëndrueshëm dhe mund te kryeni edhe disa shpenzime me shume.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Neptuni do ndikoje negativisht tek jeta juaj ne çift gjate kësaj dite dhe do ua beje gjerat me te vështira. Sado qe te flisni, nuk do bini dakord me partnerin dhe here pas here do debatoni ashpër. Beqaret mund te joshen nga disa kolege, por nuk do ndihen gati për te hedhur hapa. Me financat do jeni mjaft inteligjente dhe nuk do bëni aspak gabime. Situata do vazhdoje te mbetet nen kontroll.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Dite e paqëndrueshme do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Ne shume momente do doni ta kontrolloni atë qe keni ne krah dhe kjo do ndeze debatet te forta. Beqaret do kenë një dite te mbushur plot emocione. Për ta, ndryshe nga sa e kishin menduar, gjerat do ndryshoje menjëherë ne drejtimin e duhur. Edhe financat do jene te mira dhe nuk do keni vështirësi.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Nëse jeni ne një lidhje sot do diskutoni shtruar me partnerin për te ardhmen dhe do merrni edhe disa vendime. Shume gjera kane për te ndryshuar përgjithmonë për mire. Beqaret duhet te joshin me shume takt dhe diplomaci sepse ne te kundërt situata mund t’iu dale jashtë kontrollit. Financat do jene te mira, por nuk duhet te ëndërroni shume dhe nuk duhet te shpenzoni kuturu.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Venusi do e privilegjoje jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Jo vetëm qe do i zgjidhni te gjitha mosmarrëveshjet qe keni pasur, por do dashuroheni edhe me më shume pasion. Beqaret do jene gati te bëjnë edhe çmenduri te vogla vetëm qe ta ndryshojnë statusin e tyre. E rëndësishme është qe ne fund te ditës zemra do ju rrahe fort. Financat do mbeten goxha te qëndrueshme.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dite shume monotone do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Here pas here do mërziteni dhe nuk do dini çfarë te bëni. Po nuk folët sa me pare dhe sa me hapur me partnerin asgjë nuk do ndryshoje. Beqaret duhet te tregohen pak me te duruar nëse duan te gjejnë vërtet dashurinë e jetës. Buxheti do ketë disa vështirësi te vogla, por asgjë për t’u alarmuar.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Dite goxha e turbullt ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do kapeni pas detajeve te vogla dhe nuk do hapni rruge asnjë moment. Beqaret duhet te reflektojnë shume here para se te pranojnë te dalin me dike sepse po u nxituan mundet edhe te lëndohen. Ne planin financiar mos e lini për nesër rregullimin e situatës sepse mund te jete shume vone.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Çiftet do bëjnë te pamundurën qe t’i zgjidhin sa me pare problemet qe kane pasur dhe deri ne mbrëmje do marrin fryme lirisht. Ka shume mundësi qe sot beqaret te fillojnë te kenë ndjenja për një person qe sapo e kane njohur dhe qe vjen nga një shtet i huaj. Ne planin financiar do jeni me shume fat, por nga ana tjetër do jeni edhe shume te zotet me menaxhimin e parave qe do keni neper duar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Surprizat e motit/ Iu pret një ditë e bukur me diell, por ja sa do jenë temperaturat

Publikuar

-

Nga

Për ditën e sotme, moti do të vijojë të jetë i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare, ditë të bukura me diell por mengjese të freskëta.

Përgjatë ditës së Mërkurë kemi ndryshim gradual të situatës meteorologjike, pasi duke nisur nga orët e mesditës fillon shtimi gradual i vranësirave mesatare deri të dendura.

Përgjatë orëve të pasdites dhe kryesisht ato të mbrëmjes të ditës së Mërkurë nisin reshjet e shiut me itensitet të ulët në të gjithë territorin.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 6 / 14 °C
në vendet e ulëta: 5 / 15 °C
në vendet malore: 3 / 13 °C

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 11 mars 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 20 dhjetor 2017

Era pritet të fryjë e lehtë.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 18 shkurt 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Bashkëpunimi ne çift do jete edhe me i forte gjate kësaj dite. Tensioni qe ka ekzistuar me partnerin do te shuhet dhe ju do merrni fryme me lirisht. Beqaret nuk duhet te krijojnë shume iluzione sepse edhe mund te lëndohen. Me mire do jete t’i marrin gjerat sa me shtruar. Ne planin financiar Urani do ua beje gjerat me te lehta dhe nuk do keni tronditje si me pare.

DEMI 21. prill – 21. maj

Ambienti ne jetën tuaj ne çift do jete shume elektrizues sot. Do debatoni për çdo gjë me atë qe keni ne krah dhe nuk do bini dot ne një mendje për asgjë. Beqaret do ndihen mire edhe ashtu si janë kështu qe nuk do kërkojnë me patjetër një lidhje. Duke i marre gjerat shtruar atyre do iu dale edhe me mire. Financat mezi do i menaxhoni si duhet dhe gjendja do përkeqësohet.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Ju qe keni kohe qe keni krijuar një lidhje, sot do kujdeseni për çdo detaj ne mënyrë qe gjerat t’iu ecin si duhet. Do toleroni edhe me shume se me pare. Beqaret do jene sharmante ne maksimum dhe do arrijnë ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë prej muajsh. Situata financiare do jete goxha me e mire nga me pare. Shfrytëzojeni rastin për te bere edhe disa investime me shume.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Dite e mbushur me bashkëpunim ka për te qene kjo e sotmja për ju. Partneri do jete edhe me i duruar dhe me i gatshëm për t’ua bere qejfin çdo moment. Beqaret nuk do mendohen gjate për te hedhur hapa dhe mund te hidhen ne krah e dikujt qe ka kohe qe i josh. Financat duhet t’i menaxhoni me më shume kujdes sepse po iu filluan problemet zor se do i zgjidhni menjëherë.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Dielli do e ngrohe gjate gjithë kohës jetën tuaj ne çift sot dhe do beje qe marrëdhënia juaj me partnerin te jete e kënaqshme. Nuk do e mbani me kokën mënjanë dhe do afroheni me partnerin. Beqaret do jene gati edhe për aventura kalimtare vetëm qe te mos qëndrojnë me vetëm. Buxheti do jete goxha i qëndrueshëm. Shpenzimet e mëdha mundohuni t’i shtyni për me vone.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Ju te dashuruarit do keni një dite te jashtëzakonshme sot. Gëzimi qe do përjetoni do jete aq i madh saqë nuk do dëshironi te vije nata. Edhe beqaret do jene te privilegjuar. Qe ne orët e para te mëngjesit ata do njihen me persona interesante qe do i bëjnë te buzëqeshin. Financat do mbeten te kënaqshme. Ju do jeni realiste dhe do dini si t’i menaxhoni ato sa me mire.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Marrëdhënia ne çift ka për te qene disi me e stabilizuar sot. Do merreni vesh për gjithçka me partnerin dhe nuk do mbani me mëri as për te shkuarën. Beqaret do kenë mundësi te mira për te filluar aventura romantike mjaft emocionuese. Ne planin financiar mos merrni shume rreziqe sepse situata ne një moment mund t’iu dale jashtë kontrollit dhe do i vuani gjate pasojat.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Marrëdhënia juaj me partnerit do jete e mbushur me gëzim e hare sot. Do e keni me te lehte te komunikoni dhe te shprehni çdo dëshirë. Beqaret do kenë një dite plot surpriza te këndshme. Për te përjetuar kënaqësi e për te mos u ndier me vetëm mund te fillojnë edhe aventura afatshkurtra. Financat nuk do jene te mira dhe do jeni te detyruar te hiqni dore nga disa shpenzime.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Do jeni me te qarte për atë qe doni te bëni sot ne jetën tuaj ne çift dhe shume gjera kane për te marre udhën e duhur. Komunikimi dhe bashkëpunimi do jete i ngrohte. Beqaret nuk duhet te hezitojnë t’i shprehin ndjenjat sa me shume qe te mundin sepse vetëm ne këtë mënyrë do e bëjnë për vete personin e duhur. Ne planin financiar duhet kujdes. Ulini menjëherë shpenzimet.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dite shume e bukur dhe pa te papritura kjo e sotmja për te dashuruarit. Do merreni vesh për gjithçka me partnerin tuaj dhe e ardhmja do jete e mrekullueshme. Edhe për beqaret perspektivat janë te mira. Mos prisni te filloni menjëherë lidhje serioze. Ne planin financiar duhet te reflektoni me kujdes dhe te mos hidhni hapa te pamenduara.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Do jeni shume te shqetësuar sot lidhur me një çështje delikate dhe asgjë nuk ka për te ecur si duhet me partnerin. Mos e lini shume pas dore sepse situata mund te dale edhe jashtë kontrollit tërësisht. Beqaret nuk duhet te tregohen impulsive sepse do gabojnë. Ne planin financiar mos ndërmerrni shume rreziqe edhe sikur gjendja e te ardhurave te jete e qëndrueshme.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Dite shume e tensionuar kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do keni ide dhe mendime te ndryshme me partnerin dhe nuk do kuptoheni dot se bashku. Beqaret do kenë disa njohje, por asnjeri nuk do iu duket i përshtatshëm për ta pasur pranë. Financat nuk do jene aspak ne gjendjen qe ju keni pritur. Do ju duhet ende kohe për ta përmirësuar situatën.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Donatorët zbulojnë ndihmat në Bruksel/ Tërmeti shkund sërish Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Teksa në Bruksel është mbledhur Konferenca e donatorëve për Shqipërinë, një tërmet me magnitudë 3.1 ballë të shkallës Rihter është ndjerë pak momente më parë në jugperëndim të vendit.

Sipas Qendrës Europiane të Regjistrimit të Tërmeteve raportohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në Lezhë.

Ndërkohë, që thellësia e tërmetit raportohet të ketë qenë 2 km.

LEXO TE PLOTE