Connect with Us

Myslim Murrizi kritika partive politike/ Mbushën Kuvendin me parazitë duke hyrë në mendere të kryetarëve

Politikë

Myslim Murrizi kritika partive politike/ Mbushën Kuvendin me parazitë duke hyrë në mendere të kryetarëve

Publikuar

-

Deputeti Myslim Murrizi ka komentuar mënyrën se si zgjidhen deputetët e Kuvendit të Shqipërisë.
Ai thotë se përmes sistemit aktual, kryetarët e partive ofrojnë në politikë “parazitët” të cilët sipas tij, zgjedhin të fshihen nga vota e qytetarëve dhe mbrojnë interesat e kryetarëve të partisë.

“Të gjithë servilët, hipokritët, spurdhjakët politik, parazitë e vemje pa fytyrë, pa pigment pa moral përfaqësues, të pështirë në ekstrem në lëpirje ndaj çdo kryetari, duan që të jenë përfaqësues, pa përfaqësuar askend. Duan të jenë në parlament pa vota por me jargavitje ndaj kryetarit”, shkruan Murrizi.

Postimi i plotë:

Listat e hapura qerojne nga politika dhe parlamenti vemjet, parazitet, skuthet dhe çdo lloj kategorie te piste qe fshihet nga vota e qytetareve duke hyre ne mendere te kryetareve
Me vjen shume mire qe shtohen zera per zgjedhjen e deputeteve nga qytetaret dhe jo emerimin e tyre nga kryetaret
Populli thote: me mire vone sesa kurre
Te gjithe individet me kellqe politike, njerez qe takojne qytetare, politikane qe duan demokracine e votes, duan pranojne dhe kerkojne qe ne politike dhe parlamen, te vijne nga vota e qytetareve
Te gjithe servilet, hipokritet, spurdhjaket politik, parazite e vemje pa fytyre, pa pigment pa moral perfaqesues, te peshtire ne ekstrem ne lepirje ndaj çdo kryetari, duan qe te jene perfaqesues, pa perfaqesuar askend
Duan te jene ne parlament pa vota por me jargavitje ndaj kryetarit
Pa kontribut e merite, por me intriga e skuthelliqe
Pa takuar asnje qytetare, por duke i lepire menderen çdo kryetari
Pa bere fushate, por duke u verdallosur si zorraxhi per dreka e darka qyl gjate 45 diteve si lider
Pa patur asnje vote, por duke patur te gjithe cilesite e pista te rraces njerezore
Pa paguar asnje kafe te atyre qe punojne per te ne fushate, por duke paguar qindra minjera euro tek kryetari
E per kete kategori te ndyre politikanesh, qe po i shoh te qajne e qurraviten neper ekrane e port-hale se nuk ka problem sistemi por rustemi, se listat e hapura nuk sjellin ne parlamen “ profesor” “ shkencetar” apo “ intelektual”, me lista te hapura nuk do tua shoh me kurre njeri surratin apatik, sepse nuk ju voton askush
Bile jo pak nga ky soj kur kane kaniduar me pdr, psd, frd, pd, paa me emer, nuk kane mare as votat e familjes
Listat e hapura rrisin demokracine ne parti, ne parlament dhe ne qeveri
Listat e hapura zhdukin perfundimisht minjt politik nga skena politike bajate e Shqiperise

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rama sërish ftesë Bashës për marrëveshje/ “Jam gati në çdo sekondë”

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka shprehur sërish gatishmërinë të bëjë një marrëveshje me kreun në opozitës Lulzim Bashën.

Teksa u pyet në emisonin “Real Story” se a është i gatshëm të bëjë një marrëveshje si ajo e 17 majit të viti 2017, kreu i qeverisë tha se po, por nuk kurseu thumbimet dhe ironinë.

“Në çdo sekondë, jam gati të bëj marrëveshje në çdo sekondë. Në çdo sekond në 17 maj, në 17 korrik, në 17 gusht, në çdo 17, vetëm në 17 nëntor jo se kemi çlirimin e Tiranës dhe nuk merrem dot me kryetarin e dështuar të opozitës”, u shpreh Rama, ndërsa theksoi se nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme, siç pretendon opozita./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Droga me nëndetëse drejt Europës” / Deklarata “bombë” e Berishës

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha, teksa ka rënditur disfatat e qeverisë, nga rritja e kriminalitetit, vrasjet dhe trafiqet, paralajmëroi se nuk duhet të çuditemi kur të dëgjojmë se droga ka filluar të transportohet dhe me nëndetëse shumë shpejt.

“Shqipëria ka ngel një vend që është shndërruar në narkoshtetin e vetëm në Evropë.

Po nxjerr një nga një serial killerat nga burgu.

Është i vetmi vend që është shndërruar me një shpejtësi të rrufeshme në furnizuesin kryesor të kokainës.

LEXO EDHE:  Lista/ Ja shtetet ku njihet patenta shqiptare e drejtimit

LEXO EDHE:  Nga Mustafa Nano/Ashtu ia thotë truri Bashës

Mos u çudisni, do shihni shumë shpejt nëndetëse duke trasportuar drogë”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha akuza të forta Ramës/ “Tradhtar i kombit, e përdor Vuçiç si argat”

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj Edi Ramës, teksa e quajti këtë të fundit peng të Beogradit dhe argat të të Aleksandër Vuçiç

Berisha solli në kujtesë faktin që Edi Rama kundërshtoi idenë e Albin Kurtit për makro-shengenin shqiptar, para se të krijohet mini-shengeni ballkanik.

Ju dhe çdo shqiptar dhe çdo njeri duhet të hap fjalorin për të lexuar përcaktimin e tradhtisë. Në të gjithë fjalorët bien dakord dy faktorë: kur merr pjesë në luftë kundër vendit tënd, dhe e dyta kur ndihmon kundërshtarin tënd kundër vendit tënd.

A nuk e ndihmoi ky Vuçiçin për idenë e ndarjes së territoreve. Rama e ka pranuar, është e filmuar, ka mbështetur fuqimisht shkëmbin e territoreve. Deri në vitin 2013 serbët nuk arritën kurrë ta shtronin në tavolinë shkëmbin e territoreve.

LEXO EDHE:  Lista/ Ja shtetet ku njihet patenta shqiptare e drejtimit

LEXO EDHE:  Pse presidenti Meta ka të drejtë kur tallet me ekspertët e nivelit të lartë!

Edi Rama është pjesë e nacionalizmat serbe. Rama ka sulme shumë më tepër ndaj Prishtinës se sa ndaj Beogradit. Rama është peng i Beogradit sepse mbështeti dorëzimin e territoreve. Kjo është tradhti kombëtare. Ai mbështeti krijimin e Jugosllavisë së re me formulën e Mini-Shengenit. Po e përdor mafia e Beogradit si një argat të vetin. E pe si e shndërroi Tiranën për Vuçiçin. Shiko si e priti Aleksandrin dhe si e priti Kurtin.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE