Connect with Us

Horoskopi i ditës, 23 tetor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 23 tetor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Ka mundësi qe jeta juaj ne çift te jete mjaft e tensionuar sot. Plutoni do ju nxite te thoni edhe gjera shume te gabuara për te cilat mund te pendoheni shpejt. Beqaret do kenë një takim shume te rëndësishëm, i cili do mund t’ua ndryshoje jetën njëherë e përgjithmonë. Ne planin financiar gjendja do jete e kënaqshme, megjithatë kjo nuk do te thotë qe ju te filloni te shpenzoni pa mbarim.

DEMI 21. prill – 21. maj

Ju te dashuruarit duhet te përfitoni sa me shume nga kjo dite kaq e bukur për te folur me partnerin edhe për disa tema delikate. Marrëdhënia juaj me partnerin vetëm ashtu mund te forcohet. Beqaret nga ana tjetër di realizojnë disa takime interesante, por jo me shume perspektive. Buxheti do jete me i kënaqshëm se me pare dhe do jeni ende te logjikshëm me shpenzimet.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Do keni shume dëshirë për me tepër pavarësi gjate kësaj dite dhe do gjeni mënyra nga me te ndryshmet për t’ia kërkuar partnerit. Ai ne fakt do jete me humor te shkëlqyer dhe do dije t’iu përkëdhelë. Beqareve do iu jepen plot mundësi për te takuar persona interesante, por nuk do ndihen shume gati. Ne planin financiar duhet te bëni akoma me shume kujdes sepse gjendja do jete delikate.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Ju te dashuruarit mund te keni konkurrence shume te forte gjate kësaj dite kështu qe duhet t’i përkushtoheni me tepër partnerit. Mos e lini pas dore dhe tolerojeni më shumë se zakonisht. Kujdes edhe me xhelozinë. Beqaret le t’i marrin gjerat shtruar dhe ashtu kane për te krijuar jetën qe kane ëndërruar. Për financat Merkuri do sjelle fat dhe gjendja do jete e shkëlqyer.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Nëse nuk doni ta humbisni partnerin tuaj gjate kësaj dite, mirë është të respektoni lirinë dhe pavarësinë e tij. Po e ndrydhet shume ai do shkoje tek dikush tjetër. Beqaret nuk duhet te kërkojnë me ngulm fillimin e një lidhjeje me një person qe pëlqejnë sepse gjerat e nxituara nuk janë te mira. Buxheti do jete goxha i qëndrueshëm dhe te paktën ne këtë sektor do jeni te qete.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Nëse keni për t’i kërkuar diçka te madhe partnerit tuaj sot, bëjeni këtë me takt dhe diplomaci sepse ne fund keni për t’ua arritur qëllimit. Beqaret mire është te presin edhe pak dite para se te hedhin hapa ne mënyrë qe te mos përballen me pas me zhgënjime. Situata financiare do përmirësohet me shume nga sa e kishit menduar. Kjo do favorizoje edhe disa shpenzime me tepër.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Venusi do ju ndihmoje te zgjidhni disa nga problemet me te mëdha te jetës tuaj ne çift kështu qe buzëqeshja dhe emocionet do ju rikthehen serish. Beqaret do jene te gatshëm për aventura te njëpasnjëshme dhe përherë do përjetojnë kënaqësi. Ne planin financiar do keni fat me shumice. Jo vetëm qe gjendja do përmirësohet, por do mund te hiqni edhe para mënjanë për te siguruar te ardhmen.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Fale gjesteve dhe përkudjesit, jeta juaj ne çift do jete edhe me e bukur sot. Do e dashuroni me më shume pasion atë qe keni ne krah dhe emocionet do shumëfishohen. Beqaret nuk do ndihen ende gati te hedhin hapa edhe pse ftesat qe do marrin do jene te njëpasnjëshme. Buxheti nuk do jete i keq kështu qe po shpenzuat me maturi nuk do keni tronditje.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Jeta juaj ne çift do përmirësohet akoma me shume gjate kësaj dite. Do jeni me te lirshëm dhe do i shprehni pafundësisht ndjenjat. Beqaret do përkëdhelen pafundësisht nga yjet dhe do arrijnë ta gjejnë personi qe kane ëndërruar prej kohesh. Sektori i financave do filloje te stabilizohet edhe me shpejt nga sa e kishit parashikuar. Tashme mund te bëni edhe ndonjë investim.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Ne krahët e partnerit do ndiheni si mbi re sot. Ai do mundohet t’ua plotësojë te gjitha dëshirat ne mënyrë qe te ndiheni sa me mire te jete e mundur. Beqaret nuk do mendohen dy here për te hedhur hapa. Edhe sikur ta done se lidhja nuk do ju zgjasë shume ata serish do guxojnë. Ne planin financiar Neptuni do ndikoje negativisht dhe do sjelle vështirësi e probleme te njëpasnjëshme.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Jeta juaj ne çift do jete shume e trazuar sot. Nuk do merreni vesh për asgjë me atë qe keni ne krah dhe debatet kane për te qene gjithmonë te vazhdueshme. Beqaret duhet te pranojnë ftesa sa me shume, por kurrsesi nuk duhet te hedhin hapa te pamenduara mire. Çdo gabim i vogël sot do sjelle probleme te renda nesër. Buxhetin vështirë se do e menaxhoni ashtu si do dëshironi dhe situata nuk do jete e qëndrueshme.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Te dashuruarit do kenë një dite shume rutine sot dhe për pasoje nuk do përjetojnë asnjë emocion pozitiv. Shpesh do ndihen si te burgosur dhe do mërziten. Beqaret duhet te joshin me finese dhe delikatese sepse vetëm ashtu do e arrijnë qëllimin. Ne planin financiar do bëni mire ta shtrëngoni rripin nëse nuk doni te keni probleme akoma me serioze ne te ardhmen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Surprizat e motit/ Iu pret një ditë e bukur me diell, por ja sa do jenë temperaturat

Publikuar

-

Nga

Për ditën e sotme, moti do të vijojë të jetë i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare, ditë të bukura me diell por mengjese të freskëta.

Përgjatë ditës së Mërkurë kemi ndryshim gradual të situatës meteorologjike, pasi duke nisur nga orët e mesditës fillon shtimi gradual i vranësirave mesatare deri të dendura.

Përgjatë orëve të pasdites dhe kryesisht ato të mbrëmjes të ditës së Mërkurë nisin reshjet e shiut me itensitet të ulët në të gjithë territorin.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 6 / 14 °C
në vendet e ulëta: 5 / 15 °C
në vendet malore: 3 / 13 °C

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 19 korrik 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 7 mars 2019

Era pritet të fryjë e lehtë.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 18 shkurt 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Bashkëpunimi ne çift do jete edhe me i forte gjate kësaj dite. Tensioni qe ka ekzistuar me partnerin do te shuhet dhe ju do merrni fryme me lirisht. Beqaret nuk duhet te krijojnë shume iluzione sepse edhe mund te lëndohen. Me mire do jete t’i marrin gjerat sa me shtruar. Ne planin financiar Urani do ua beje gjerat me te lehta dhe nuk do keni tronditje si me pare.

DEMI 21. prill – 21. maj

Ambienti ne jetën tuaj ne çift do jete shume elektrizues sot. Do debatoni për çdo gjë me atë qe keni ne krah dhe nuk do bini dot ne një mendje për asgjë. Beqaret do ndihen mire edhe ashtu si janë kështu qe nuk do kërkojnë me patjetër një lidhje. Duke i marre gjerat shtruar atyre do iu dale edhe me mire. Financat mezi do i menaxhoni si duhet dhe gjendja do përkeqësohet.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Ju qe keni kohe qe keni krijuar një lidhje, sot do kujdeseni për çdo detaj ne mënyrë qe gjerat t’iu ecin si duhet. Do toleroni edhe me shume se me pare. Beqaret do jene sharmante ne maksimum dhe do arrijnë ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë prej muajsh. Situata financiare do jete goxha me e mire nga me pare. Shfrytëzojeni rastin për te bere edhe disa investime me shume.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Dite e mbushur me bashkëpunim ka për te qene kjo e sotmja për ju. Partneri do jete edhe me i duruar dhe me i gatshëm për t’ua bere qejfin çdo moment. Beqaret nuk do mendohen gjate për te hedhur hapa dhe mund te hidhen ne krah e dikujt qe ka kohe qe i josh. Financat duhet t’i menaxhoni me më shume kujdes sepse po iu filluan problemet zor se do i zgjidhni menjëherë.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Dielli do e ngrohe gjate gjithë kohës jetën tuaj ne çift sot dhe do beje qe marrëdhënia juaj me partnerin te jete e kënaqshme. Nuk do e mbani me kokën mënjanë dhe do afroheni me partnerin. Beqaret do jene gati edhe për aventura kalimtare vetëm qe te mos qëndrojnë me vetëm. Buxheti do jete goxha i qëndrueshëm. Shpenzimet e mëdha mundohuni t’i shtyni për me vone.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Ju te dashuruarit do keni një dite te jashtëzakonshme sot. Gëzimi qe do përjetoni do jete aq i madh saqë nuk do dëshironi te vije nata. Edhe beqaret do jene te privilegjuar. Qe ne orët e para te mëngjesit ata do njihen me persona interesante qe do i bëjnë te buzëqeshin. Financat do mbeten te kënaqshme. Ju do jeni realiste dhe do dini si t’i menaxhoni ato sa me mire.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Marrëdhënia ne çift ka për te qene disi me e stabilizuar sot. Do merreni vesh për gjithçka me partnerin dhe nuk do mbani me mëri as për te shkuarën. Beqaret do kenë mundësi te mira për te filluar aventura romantike mjaft emocionuese. Ne planin financiar mos merrni shume rreziqe sepse situata ne një moment mund t’iu dale jashtë kontrollit dhe do i vuani gjate pasojat.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Marrëdhënia juaj me partnerit do jete e mbushur me gëzim e hare sot. Do e keni me te lehte te komunikoni dhe te shprehni çdo dëshirë. Beqaret do kenë një dite plot surpriza te këndshme. Për te përjetuar kënaqësi e për te mos u ndier me vetëm mund te fillojnë edhe aventura afatshkurtra. Financat nuk do jene te mira dhe do jeni te detyruar te hiqni dore nga disa shpenzime.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Do jeni me te qarte për atë qe doni te bëni sot ne jetën tuaj ne çift dhe shume gjera kane për te marre udhën e duhur. Komunikimi dhe bashkëpunimi do jete i ngrohte. Beqaret nuk duhet te hezitojnë t’i shprehin ndjenjat sa me shume qe te mundin sepse vetëm ne këtë mënyrë do e bëjnë për vete personin e duhur. Ne planin financiar duhet kujdes. Ulini menjëherë shpenzimet.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dite shume e bukur dhe pa te papritura kjo e sotmja për te dashuruarit. Do merreni vesh për gjithçka me partnerin tuaj dhe e ardhmja do jete e mrekullueshme. Edhe për beqaret perspektivat janë te mira. Mos prisni te filloni menjëherë lidhje serioze. Ne planin financiar duhet te reflektoni me kujdes dhe te mos hidhni hapa te pamenduara.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Do jeni shume te shqetësuar sot lidhur me një çështje delikate dhe asgjë nuk ka për te ecur si duhet me partnerin. Mos e lini shume pas dore sepse situata mund te dale edhe jashtë kontrollit tërësisht. Beqaret nuk duhet te tregohen impulsive sepse do gabojnë. Ne planin financiar mos ndërmerrni shume rreziqe edhe sikur gjendja e te ardhurave te jete e qëndrueshme.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Dite shume e tensionuar kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do keni ide dhe mendime te ndryshme me partnerin dhe nuk do kuptoheni dot se bashku. Beqaret do kenë disa njohje, por asnjeri nuk do iu duket i përshtatshëm për ta pasur pranë. Financat nuk do jene aspak ne gjendjen qe ju keni pritur. Do ju duhet ende kohe për ta përmirësuar situatën.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Donatorët zbulojnë ndihmat në Bruksel/ Tërmeti shkund sërish Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Teksa në Bruksel është mbledhur Konferenca e donatorëve për Shqipërinë, një tërmet me magnitudë 3.1 ballë të shkallës Rihter është ndjerë pak momente më parë në jugperëndim të vendit.

Sipas Qendrës Europiane të Regjistrimit të Tërmeteve raportohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në Lezhë.

Ndërkohë, që thellësia e tërmetit raportohet të ketë qenë 2 km.

LEXO TE PLOTE