Connect with Us

Shkodër/ Arrestohet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë shoqërore

Kronika

Shkodër/ Arrestohet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë shoqërore

Publikuar

-

Një 32-vjeçar me rrezikshmëri të lartë shoqërore ka rënë në prangat e policisë së Shkodrës.

Në pranga është vënë shtetasi me inciale Gj.P, i cili mbante armë zjarri pa leje.

“Nga strukturat e D. V. P Shkodër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Shkodër, në vijim të punës për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri, falë informacioneve të marra nga qytetarët, si dhe  një pune të mirëorganizuar, u bë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit Gj. P. 32 vjeç, banues në Shkodër, i dënuar më parë me 8 vite burg për veprën penale “Vjedhja me armë”.

LEXO EDHE:  Militantët e PD sulmojnë kreun e Shkodrës për Topallin

Në lagjen “Vasil Shanto”, Shkodër, shërbimet policore kanë lokalizuar personin e dyshuar, I cili qarkullonte me një automjet dhe i kanë bërë shenjë të ndalojë”, sqaron policia.

Në momentin që 32-vjeçari ka parë Policinë ka tentuar të largohet dhe ka hedhur një armë zjarri pistoletë tip Zastava me dy krehëra me fishekë por është bllokuar dhe arrestuar nga Policia.

Vijojnë hetimet për dokumentimin e ngjarjeve të mëparshme në të cilat dyshohet së është i përfshirë ky shtetas.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident në aksin Korçë-Pogradec/ Makina përplaset me furgonin

Publikuar

-

Nga

Një aksident automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të hëne, në aksin rrugor Korçë – Pogradec. Mësohet se një makinë është përplasur me një furgon, ndërkaq bëhet me dije se nuk ka persona të plagosur, por vetëm dëme materiale.

Policia ka shkuar në vendngjarje për hetimin e rrethanave të aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Elbasan/ 71-vjeçari i jep fund jetës duke u vetëvarur

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit. Mësohet se një 71-vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvarur.

Policia njofton se kanë qenë familjarët e të moshuarit, që e kanë gjetur atë të varur, kur kanë hyrë në banesë.

Në lagjen “Shënkoll”, Elbasan, në banesën e tij është gjetur nga familjarët i vetëvarur shtetasi H.H., 71 vjeç.

LEXO EDHE:  Ngjarjet në Shkodër/ Lala: Punonjës policie të lidhur me grupin Bajri

LEXO EDHE:  Kapet me mallra kontrabandë/ Blutë e Shkodrës arrestojnë 58 vjeçarin

Nga këqyrja paraprake, nuk janë konstatuar shenja të tjera në trup përveç atyre të shkaktuar nga vetëvarja. Nga hetimet paraprake dyshohet se ky shtetas vuante nga depresioni. Grupi hetimor po punon për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Motori humb kontrollin dhe përfundon në kanal/ Plagoset rëndë drejtuesi

Publikuar

-

Nga

Një aksident rrugorë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Mërqi të Lezhës.

Mësohet se një motor ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal.

Për pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit identiteti i të cilit nuk bëhet ende me dije.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, ndërsa  paraprakisht dyshohet se shkak mund të jetë bërë shpejtësia e madhe./CNA.al

LEXO TE PLOTE