Connect with Us

Makina përplaset me trafikndarësen/ Plagoset rëndë shoferi

Kronika

Makina përplaset me trafikndarësen/ Plagoset rëndë shoferi

Publikuar

-

Një tjetër aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës.

Mësohet se një automjet ka humbur kontrollin duke u përplasur me trafikndaresen pranë mbikalimit të Vorës.

Si pasojë e përplasjes ka mbetur i plagosur rëndë dejtuesi i automjetit./CNA.al

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Gati për të shpërndarë kokainë/ E pësojnë keq tre lezhjanët

Publikuar

-

Nga

Policia e Lezhës ka vënë në pranga tre persona, të cilët akuzohen për trafikim të kokainës.

Mësohet se në pranga kanë rënë shtetasit -D. A., 39 vjeç, banues në Maminas, Durrës; -E. H., 21 vjeç, banues në Kamëz, Tiranë; dhe K. Q., 26 vjeç, banues në Kamëz,Tiranë.

Sipas uniformave blu, përsonat e sipërpërmendur në bashkëpunim me njëri tjetrin  lëviznin për në drejtim të Lezhës ku do të shpërndanin kokainën në zonën e Ishull Lezhë. Por policia ka mundur që të bie në gjurmët e tyre dhe të organizojë operacionin ku më pas i ka arrestuar.

LEXO EDHE:  50 euro në pasaportë për të kaluar kufirin/E pëson keq 32-vjeçari në Durrës

Fillimisht është arrestuar D. A., në lulishten e një picerie në Ishull Lezhë, ku gjatë kontrollit, Policia i gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 160 gr kokainë të cilën do ta shpërndante në doza të vogla. Më pas janë arrestuar teksa e prisnin në një makinë K. Q. dhe pasagjeri E. H.

LEXO TE PLOTE

Kronika

I kërkuar nga drejtësia italiane për trafik droge/ Prangoset durrsaku

Publikuar

-

Nga

Në kuadër të operacionit “Ekstradimi”, i zhvilluar nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve në DVP Durrës në bashkëpunim me Interpol Tirana, është bërë i mundur arrestimi i një tjetër shtetasi të kërkuar nga drejtësia italiane.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi S.J., banues në Durrës.

Arrestimi i tij është bërë me qëllim ekstradimi drejt Italisë, ku është i kërkuar për trafikim të drogave të forta dhe pjesëmarrje në organizatë kriminale

“Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në D.V.P Durrës, pas informacioneve të marra në rrugë operative dhe një punë të mirëorganizuar, në kuadër të operacionit “Ekstradimi”, bënë të mundur kapjen dhe arrestimin me qëllim ekstradimi drejt Italisë të shtetasit S.J., banues në Durrës.

LEXO EDHE:  Tiranë/ Protestuesit marshojnë nga sheshi Shqiponja drejt Zogut të Zi

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, pasi Gjykata e Cagliarit,Itali, me vendimin Nr.7855/17, datë 17.07.2019 ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale “Drogë, Kokainë, Organizatë kriminale” parashikuar nga Kodit Penal Italian.

Interpol Tirana në bashkëpunim me Interpol Romën po vijon veprimet për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.”-thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina përplas 45-vjeçaren/ Niset me urgjencë dret Spitalit të Traumës

Publikuar

-

Nga

Një aksident me pasojë plagosjen e rëndë të një 45-vjeçarje ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Fushë Krujë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen S.M.T, ndërsa  e plagosur ka mbetur një pastruese 45-vjeçare, e cila është përplasur nga një makinë.

45-vjeçarja ka marrë plagë e fraktura të shumta dhe si pasojë ajo është dërguar menjëherë për në spitalin e Traumës .

LEXO EDHE:  Arrestohen 2 iranianë në Tiranë

Ndërkohë polica ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po heton për të zbardhur të plotë këtë aksident.

LEXO TE PLOTE