Connect with Us

Ibrahimi pret zyrtarët e lartë të SHBA/ Zbulohen detajet e takimit

Vetingu

Ibrahimi pret zyrtarët e lartë të SHBA/ Zbulohen detajet e takimit

Publikuar

-

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi ka zhvilluar sot një takim me Jorgan K. Andreës, Zv. Ndihmës Sekretar Amerikan i Shtetit.

Jorgan K. Andreës është caktuar në Byrone Ndërkombëtare të Narkotikeve dhe Cështjeve të Zbatimit të Ligjit ku mbikqyr programet e kësaj byroje në Europe, Azi, duke përfshirë edhe Afganistanin dhe Pakistanin.

Mësohet se në takim ishin të pranishëm edhe Leyla Moses- Ones, e ngarkuara me punë e SHBA në Shqipëri, si dhe Julie Craven dhe Michelle Lakomy, përfaqësues të OPDAT.

LEXO EDHE:  Si po rikthehet ISIS-i

Gjatë takimit, Gent Ibrahimi është shprehur se në 10 muaj, KLP ka ngritur infrastukturen ligjore solide për ngritjen e SPAK.

Po ashtu ai ka theksuar se KLP është në hapat e fundit për dy procese të rendesishme: zgjedhja e Prokurorit të Përgjithshëm dhe ngritja e SPAK.

Ndër të tjera, kreu i KLP-së është shprehur se Mbeshtetja e Ambasades Amerikane dhe misionit te asistences OPDAT gjate ketyre proceseve, është garant per profesionalismin dhe integritetin e tyre.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vetingu

Gjykatën dhe Prokurorinë e Elbasanit, nuk ka Vetting ta pastrojë

Publikuar

-

Nga

Edhe pse Vettingu po spastron dhjetëra vemje të korrupsionit nga gjykatat dhe prokuroritë e vendit, duket se ka akoma skuta të cilat mbajnë të “fshehura” vemje të tilla.

Në Elbasan Gjykata dhe Prokuroria janë dy skutat e errëta ku molepsen hapur aferat me korruptive mes gjyqtarëve-prokurorëve dhe avokatëve, pa përmendur sekserët që mbushin lokalet e qytetit. Është një zallamahi e madhe, është një dramë e padëgjuar tek shikon tek rropaten korridoreve të Gjykatës dhe Prokurorisë hallexhinj që edhe pse kanë paguar sekserin, nuk fitojnë procesin edhe kur janë më të drejtën e  ligjit.

Ajo çfarë ndodh në institucionet e drejtësisë në Elbasan është sa e turpshme aq edhe kriminale dhe e paligjshme. Gjyqtarë dhe prokurorë të Plepave dhe sekserë të tyre, e kanë kthyer institucionin në një llumhane të madhe, ku pazari i parë prishet nga pazari dyte, ku vendimi merret pasi vjen sms se “ok personi votoi”, pra lekët u morën.

LEXO EDHE:  Konflikti tregtar mes SHBA-ve dhe Kinës/ Ja parashikimi i Sekretarit të Shtetit

LEXO EDHE:  Ndryshime në SHBA/ Largohet sekretari i zhytur në skandale

Një  turp dhe skandal që nuk ka Vetting ta pastrojë. Mbetet detyrë urgjente e organeve të reja të drejtësisë, të spastrojnë nga rredhet e tyre plepaxhinjtë milionerë, që po tallen dhe po rrjepin çdo ditë duke shkelur ligjin qytetarët në Elbasan dhe qytetet e tjera të vendit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Vetingu

Nga dyqani tek bizneset/ Si i bëri milionat gjyqtarja, Alkelina Gazidede 

Publikuar

-

Nga

Vettingu punën më të madhe, duket se e ka me gjyqtarët e Apelit. Njerëzit që paguhen me taksat tona për të bërë drejtësi, vetëm me paga shtetërore janë shndërruar në milionerë.

Nëse shikon pasuritë e tyre, më të pasur janë gjyqtarët se sa disa që njihen si biznesmenë në Shqipëri. Pasuritë e gjyqtarëve janë nga më të çuditshmet, duke filluar nga trojet, dyqanet, apartamentet, dhjetra llogari bankare, mijëra euro shpezime për fëmijët e të tjera si këto.

Milionere, nëse nuk ofendohet mund të quhet edhe gjyqtarja e e Gjykatës Administrative të Apelit, Alkelina Gazidede.

Gjyqtarja deklaron aksione në kompaninë Albtelecom, blerë me bono privatizimi, nga bashkëshorti. Gjithashtu ajo deklaron biznese në emër të bashkëshortit dhe djalit.

E njëjta dekklaron dhe një prone 1982 m2 tokë në Dibër në emër të bashkëshortit. Pasuria e saj monetare me një përllogaritje të thjeshtë e kalon shifrën e 87 milion lekëve të vjetra

Si patundshmëri, gjyqtarja deklaron dhe një dyqan në rrugën “Siri Kodra”, në Tiranë, të cilin e ka dhënë me qira, si dhe një apartament që i ka blerë djalit, me një vlerë mbi 8 milionë lekë. Të ardhura ajo deklaron dhe nga dhënia e shtëpisë më qira.

Më poshtë po sjellim të detajuar pasurinë e deklaruar nga gjyqtarja Alkelina Gazidedja.

Viti 2003

Banesë private me sip 100 m2 me vlerë 2 mln lekë.

Autoveturë Benz, 0,6 milion lekë.

Autoveturë me vlerë 2 milion lekë.

Depozitë bankare me vlerë 1 milion lekë.

Paga si gjyqtare në shumën 0,61 milion lekë.

Paga e bashkëshortit në shumën 0,42 milion lekë.

Viti 2004

Depozitë bankare me vlerë 231 159 lekë.

Shtesë kati mbi shtëpinë ekzistuese me vlerë, 11 000 euro.

Kredi 11 000 euro për 36 muaj.

Të ardhura nga paga si gjyqtare në Tiranë, në shumën 762 071 lekë.

Të ardhura nga paga e bashkëshortit në Albtelekom në shumën 496 682 lekë.

Të ardhura nga dhënia e banesës me qira në shumën 180 000 lekë.

Të ardhura nga puna part time e bashkëshorit në shumën 200 000 lekë.

Viti 2005

Depozitë bankare me vlerë 101 336 lekë.

Të ardhura nga paga si gjyqtare në Tiranë, në shumën 765 552 lekë.

Të ardhura nga paga e bashkëshortit në Albtelekom në shumën 575 497  lekë.

Të ardhura nga dhënia e banesës me qira në shumën 180 000 lekë.

Të ardhura nga puna part time e bashkëshortit në shumën 200 000 lekë.

Kredi 11 000 euro për 36 muaj. Pa paguar shuma 6 662 euro.

Viti 2006

Depozitë bankare në shumën 61 090 lekë.

Shitje e automjetit në shumën 600 000 lekë.

Shitje e automjetit në shumën 300 000 lekë.

Blerje e automjeti në shumën 150 000 lekë.

Shtesë kati, papafingo e parealizuar.

Të ardhura nga paga si gjyqtare në Tiranë, në shumën 972 560 lekë.

Të ardhura nga paga e bashkëshortit në Albtelekom në shumën 1 284 080 lekë.

Të ardhura nga dhënia e banesës me qira në shumën 180 000 lekë.

Kredia bankare prej 11 000 euro, e paguar tërësisht.

Viti 2007

Depozitë bankare e bashkëshortit në shumën 639 190 lekë.

Depozitë bankare në emër të djalit në shumën 90 000 lekë.

Të ardhura nga paga si gjyqtare në Tiranë, në shumën 841 403 lekë.

Të ardhura nga paga  dhe shpërblimi i bashkëshortit në shumën 1 504 160 lekë.

Të ardhura nga dhënia e banesës me qira në shumën 180 000 lekë.

Të ardhura si pedagoge nga universiteti Ufo, në shumën 7200 lekë.

Të ardhura si pedagoge nga universiteti Marin Barleti, në shumën 18 000 lekë.

Viti 2008

Depozitë bankare në shumën 230 000 lekë.

Shtesë në depozitën bankare në shumën 17 260 lekë.

Bashkëshorti ka blerë një automjet me vlerë 12 000 euro.

Të ardhura nga paga dhe shpërblimi si gjyqtare në Tiranë, në shumën 830 411 lekë.

Të ardhura nga paga  dhe shpërblimi i bashkëshortit në shumën 1 114 271 lekë.

Të ardhura nga dhënia e banesës me qira në shumën 180 000 lekë.

Të ardhura si pedagoge nga universiteti Ufo, në shumën 7 200 lekë.

Të ardhura si pedagoge nga universiteti Marin Barleti, në shumën 18 000 lekë.

Detyrime ndaj një shtetasi për blerjen e automjetit nga bashkëshortit. Shuma e shlyer është 7 000 euro, ndërsa pa u shlyer 5 000 euro.

Viti 2009

Depozitë bankare me shtesa në shumën 36 900 lekë.

Shtesë në depozitën bankare në shumën 27 000 lekë.

Të ardhura nga paga dhe shpërblimi si gjyqtare në Tiranë, në shumën 979 551 lekë.

Të ardhura nga paga  dhe shpërblimi i bashkëshortit në shumën 1 680 094 lekë.

Të ardhura nga dhënia e banesës me qira në shumën 216 000 lekë.

Viti 2010

Blerje e truallit të banesës (nuk kuptohet se cfarë ka shkruar), me vlerë 2 040 000 lekë.

Shtesë në depozitën bankare të djalit në shumën 41 031 lekë.

Shtesë në depozitën bankare të djalit në shumat 51 766 lekë dhe 8 566 lekë.

Shtesë të interesave bankare në llogarinë e subjektit deklarues në shumën 51 766 lekë.

Shtesë në depozitën bankare të bashkëshortit në shumën 27 760 lekë.

Depozitë bankare e bashkëshortit në shumën 457 900 lekë.

Depozitë bankare e bashkëshortit në shumën 1 000 000 lekë.

Depozitë bankare e bashkëshortit në shumën 500 000 lekë.

Të ardhura nga paga si gjyqtare në Tiranë, në shumën 995 441 lekë.

Të ardhura nga paga e bashkëshortit në shumën 1 752 894 49 lekë.

Të ardhura nga dhënia e banesës me qira në shumën 400 000 lekë.

Viti 2011

Shtesë në depozitën bankare të djalit dhe interesat në shumat 40 000 lekë dhe 637 lekë.

Shtesë në depozitën bankare të djalit dhe interesat në shumat 32 824 lekë dhe 10 821 lekë.

Shtesë në depozitën bankare të subjektit deklarues dhe interesat në shumat 100 000 lekë dhe 77 112 lekë.

Shtesë në depozitën bankare të bashkëshortit dhe interesat në shumat 1 000 000 lekë dhe 117 991 lekë.

Pakësim në depozitën e bashkëshortit në shumën 85 000 lekë.

Pagesë për cdoganimin e makinës së bashkëshortit në shumën 280 121 lekë.

Pagesë për shkollën e djalit në shumën 60 000 lekë.

Pagesë për shkollën e bashkëshortit në fakultetin juridik në shumën 93 000 lekë.

Të ardhura nga paga si gjyqtare në Tiranë, në shumën 989 388 lekë.

Të ardhura nga paga e bashkëshortit, nga Albtelekomi në shumën 1 341 847 lekë.

Të ardhura nga paga e bashkëshortit, nga ALUIZNI, në shumën 446 978 lekë.

Të ardhura nga dhënia e banesës me qira në shumën 400 000 lekë.

Viti 2012

Dyqan me sip 25.70 m2 në Tirannë, me vlerë 5 474 100 lekë.

Depozitë bankare, krijuar me të ardhurat e marra nga ekzekutimi i një vendimi gjyqësor dhe interesat në shumat  3 109 000 lekë dhe 31 442 lekë.

0, 0003333333%, aksione të Albtelekom përfituar nga privatizimi.

0, 0003333333%, aksione të Albtelekom përfituar nga privatizimi nga bashkëshorti.

Shtesë në depozitën bankare të djalit dhe interesat në shumat 25 000 lekë dhe 4200lekë.

Shtesë në depozitën bankare të djalit dhe interesat në shumat 31 000 lekë dhe 10 804 lekë.

Interesa në emër të bashkëshortit dhe mbyllje e depozitës, me shumat 43 000 lekë dhe 2 501 875 lekë.

Interesa në emër të subjektit deklarues dhe mbyllje e depozitës në shumat 80 528 lekë dhe 1 350 000 lekë.

Të ardhura nga paga si gjyqtare në shumën 1 012 231 lekë.

Të ardhura nga paga e bashkëshortit, nga KKRT në shumën 340 520 lekë.

Shpërblim i bashkëshortit në shumën 29 500 lekë.

Hua për blerjen e dyqanit në shumën 1 800 000 lekë.

Viti 2013

Ka shitur makinën me vlerë 400 000 lekë.

Tokë bujqësore në fshatin Zgjane, Lushnje.

Të ardhura nga paga si gjyqtare në shkallën e parë, Tiranë, në shumën 834 144 lekë.

Të ardhura nga paga si gjyqtare në Gjykatën Administrative të Apelit, në shumën 181 872 lekë.

Të ardhura të bashkëshortit nga AMA, në shumën 1 064 627 lekë.

Të ardhurat nga dietat e bashkëshortit për një trajnkim në Poloni në shumën 845 dollarë.

Të ardhura si person fizik nga aktiviteti i bashkëshortit, në shumën 70 000 lekë.

Të ardhura nga dhënia me qira e dyqanit në shumën 40 000 lekë.

Tërheqja lekësh nga depozita e bashkëshortit në shumën 1 500 000 lekë.

Tërheqje të depozitave bankare në shumat, 633 000 lekë, 500 000 lekë dhe 500 000 lekë.

LEXO EDHE:  Frikë nga SPAK-u?/ Meta: Rama dhe Lu e dinë se kujt i trembem

LEXO EDHE:  Frikë nga SPAK-u?/ Meta: Rama dhe Lu e dinë se kujt i trembem

Shtesë të depozitës plus interesat në emër të djalit në shumat 50 000 lekë dhe 5 420 lekë.

Shtesë të depozitës plus interesat në emër të djalit në shumat 50 000 lekë dhe 12 270 lekë.

Depozita bankare në emër të bashkëshortit plus interest në shumat 300 000 lekë, 500 000 lekë, 1000 000 lekë, 6 396 lekë, 15 550 lekë, 1 500 000, 100 000 lekë dhe 100 000 lekë,

Shlyer detyrimi prej 1 800 000 lekë, motrës se bashkëshortit.

Viti 2014

Tokë-arë në fshatin Berzhdan, Dibër, e fituar nga babai i bashkëshortit, sipas Ligjit 7501, me sip 1920 m2.

Të ardhura nga paga si gjyqtare në Gjykatën Administrative të Apelit, në shumën 1 303 155 lekë.

Të ardhura të bashkëshortit nga AMA, për periudhën janar-shkurt 2014 në shumën 110 371 lekë.

Të ardhura të bashkëshortit nga ACREM, për periudhën shkurt-maj 2014 në shumën 331 915 lekë.

Të ardhura të bashkëshortit nga SERE, për periudhën qershor-dhjetor 2014 në shumën 589 086 lekë.

Të ardhura nga dhënia me qira e dyqanit, është 357 000 lekë.

Të ardhura nga dhënia me qira e shtëpisë, në shumën 964 000 lekë.

Depozitë bankare në emër të djalit në shumën, 223 809 lekë.

Shtesë e interesave në depozitën e djalit më shumat 9 852 dhe 8867 lekë.

Depozitë bankare në emër të bashkëshortit me shtesa dhe interesa në shumat, 100 000 lekë, 400 000 dhe interesa 48 379 lekë.

Depozitë bankare në emër të bashkëshortit, në shumën 699 000 lekë.

Depozitë bankare në emër të bashkëshortit,përfituar nga ekzekutimi i vendimit gjyqësor për ALUIZNI-in në shumën 643 410 lekë.

Shtesë e interesave në depozitën e djalit më shumat 18 566 lekë dhe 16 710 lekë.

Blerje makine në emër të djalit në shumën 270 000 lekë.

Viti 2015

Shitje e automjetit Benz Mercedez nga bashkëshorti në shumën  6 000 euro.

Të ardhura nga paga si gjyqtare në Gjykatën Administrative të Apelit, në shumën 1 684 585 lekë.

Të ardhura të bashkëshortit nga SERE, në shumën 810 000 lekë.

Të ardhura të bashkëshortit nga një subjekt, si person fizik në shumën 124 057 lekë.

Të ardhura të bashkëshorti i regjistruar si person fizik në shumën 664 974 lekë.

Të ardhura nga dhënia me qira e dyqanit, është 348 500 lekë.

Të ardhura nga dhënia me qira e shtëpisë, në shumën 166 000 lekë.

Shtesë e interesave në emër të djalit në shumën, 3956.71 lekë.

Depozitë bankare në emër të bashkëshortit në shumën 57 333 lekë.

Depozitë bankare në emër të bashkëshortit në shumën 43 109 lekë.

Depozitë bankare në emër të bashkëshortit në shumën 3 155 000 lekë.

Viti 2016

Interesa nga depozita në emër të bashkëshortit në shumën  72 380 15 lekë.

Depozitë e hapur nga bashkëshorti në shumën 1 000 000 lekë.

Hapje dhe mbyllje fondi investimi ku janë përfituar interesa në shumën 837 000 lekë.

Gjendje llogarie në shumën 23 987 lekë.

Interesa nga depozita në emër të bashkëshortit në shumën 3 106 lekë.

Gjendje cash në shtëpi në shumën 1 400 000 lekë.

Gjendje llogarie e subjektit deklarues në shumën 717 510 lekë.

Llogari biznesi në emër të bashkëshortit në shumën 1 428 lekë.

Hapur depozitë bankare nga bashkëshorti në shumën 500 000 lekë.

Interesa nga depozita në emër të djalit në shumën 5 751 49 lekë.

Interesa nga depozita në emër të djalit në shumën 3052,04 lekë.

Interesa nga llogaria e kursimit të bashkëshortit në shumën 449 64 lekë.

Interesa nga llogaria e kursimit të subjektit deklarues në shumën 87 23 lekë.

Gjendje në llogari të kursimit të subjektit deklarues në shumën 11 500 lekë.

Gjendje në llogarinë rrjedhëse të subjektit deklarues në shumat 28 000 lekë dhe 119,53 lekë.

Tërheqja parash në shumën 100 000 lekë.

Biznes në emër të djalit, me vlerë 450 180 lekë.

Shpenzime për aktivitetin në shumën 233 522 lekë.

Të ardhura nga paga si gjyqtare në Gjykatën Administrative të Apelit, në shumën 1 322 186 lekë.

Të ardhura nga aktiviteti privat i bashkëshortit, në shumën 3 108 333 lekë.

Të ardhura nga qiraja e dyqanit në shumën 306 000 lekë.

Të ardhura nga dhënia me qira e një pjese të shtëpisë, kati përdhe, në shumën 168 000 lekë.

Xhiro e vitit 2016 nga aktiviteti i djalit në shumën 182 500 lekë.

Të ardhura nga puna e djalit me program online në shumën 500 euro.

Kontratë qiraje për ambjentin ku ushtron aktivitetin bashkëshorti në shumën 7 000 lekë në muaj.

Kontratë qiraje për ambjentin ku ushtron aktivitetin djali në shumën 25 000 lekë në muaj.

Tarifë shërbimi e bashkëshortit tek shkolla e avokatisë në Tiranë, në shumën 30 000 lekë.

Tarifë shërbimi për subjektin deklarues për titullin doctor shkencash pranë universitetit të Tiranës, fakulteti juridik, në shumën 213 000 lekë.

Tarifë shkollimi për djalin në shumën 144 000 lekë.

Tarifë për licensimin e bashkëshortit si avokat në shumën 112 000 lekë.

Shpenzime të deklarues për udhëtim tre ditor në Bosnjë Hercegovinë në shumën 130 euro.

Intership në konsullatën shqiptare në Itali, të kryer nga djali, qëndrimi dhe shpenzimet në shtëpinë e konsullit në shumën 250 34 euro.

Blerje me internet kartë nga djali në shumën 13 642 lekë.

Aksione në ALBTELECOM me vlerë 50 000 lekë.

Viti 2017

Subjekti deklarues ka shitur aksionet që kishte në Albetelecom, djalit te saj, me vlerë 50 000 lekë.

Shtesë në llogarinë rrjedhëse të deklarueses në shumën 1 269 245 lekë.

Bashkëshorti ka hapur llogari rrjedhëse me vlerë 590 020 lekë.

Shtesë depozite në emër të bashkëshortit në shumën 900 000 lekë.

Djali ka hapur llogari rrjedhëse në shumën 178 lekë.

Gjendje në shtëpi, cash në shumën 1 200 000 lekë.

Të ardhurat nga paga e deklarueses si gjyqtare dhe si mësimdhënëse në fakultetin juridik në shumat 1 349 890 lekë dhe 11 796 lekë.

Të ardhura nga qiraja e dyqanit, në shumën 212 500 lekë.

Interesa nga depozita në emër të djalit në shumën 4975,13 lekë.

Të ardhurat nga aktiviteti privat i djalit në shumën 606 500 lekë.

Të ardhura nga depozita e bashkëshortit në shumën 52 567 lekë.

Të ardhurat e bashkëshortit nga pjesëmarrja në zgjedhje, KQZ, në shumën 5 000 lekë.

Të ardhura nga aktiviteti privat i bashkëshortit, në shumën 3 044 960 lekë.

Të ardhura nga depozita bankare e djalit në shumën 873 79 lekë.

Të ardhura nga depozita bankare e djalit në shumën 7 911 80 lekë.

Hapur llogari bankare për djalin në shumën 6 050 euro.

Kontratë qiraje për ambjentin ku ushtron aktivitetin bashkëshorti në shumën 7 000 lekë në muaj.

Kontratë qiraje për ambjentin ku ushtron aktivitetin djali në shumën 25 000 lekë në muaj.

Kontratë qiraje për banimin e djalit në Como, Itali në shumën 350 euro në muaj.

Viti 2018

Blerje ne fondin e investimit me vlerë 423 360 lekë.

Blerje ap në emër të djalit në shumën 8 001 492 lekë.

Investim në bono thesari nga bashkshorti në shumën 450 000 lekë.

Shtim në llogarinë bankare të bashkëshortit në shumën 370 000 lekë.

Blerje ne fondin e investimit nga bashkëshorti me vlerë 761 351, 83 lekë.

Gjendje në llogarinë e deklarueses në shumën 1 504 076 lekë.

Gjendje, cash në shtëpi, në shumën 1 300 000 lekë.

Pagesë e deklarueses nga ILO, si rezultat i trajnimit, në shumën 98 629 lekë.

Interesa bankare në emër të bashkëshortit në shumën 71370,56 lekë.

Ekzekutim i vendimit gjyqësor i pagiuar nga ALUIZN-I për bashkëshortin në shumën 123 500 lekë.

Interesa nga investimi në bono thesari nga bashkëshorti në shumën 7 200 lekë.

Të ardhura nga paga e deklarueses në shumën 1 374 707 lekë.

Interesa bankare në emër të djalit në shumën 2 077 lekë.

Interesa bankare në emër të djalit tjetër në shumën 3 431 lekë.

Të ardhura nga dhënia me qira e një dyqani në shumën 204 000 lekë.

Të ardhura nga aktiviteti privat i djalit, në shumën 1 002 446 lekë.

Të ardhura nga aktiviteti privat i bashkëshortit, në shumën 2 539 552 lekë.

Interesa bankare në emër të djalit në shumën 777 25 lekë.

Kontratë qiraje për ambjentin ku ushtron aktivitetin bashkëshorti në shumën 7 000 lekë në muaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Vetingu

Investime miliona lekë në patundshmëri/ Prokurori i Apelit të Tiranës në luks

Publikuar

-

Nga

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar pak kohë më parë projekt-aktin e vlerësimit, në kuadër të rivlerёsimit kalimtar për prokurorin Nezir Gjoka.

Ashtu si për subjektet e tjera edhe për këtë prokuror hetimi do të bëhet ne tre kritere, në atë të profesionalizmit, të pastërtisë së figurës dhe pasurisë.

Prokurori Gjoka nuk është i lakuar në aspektin profesional. Ai mbahet mend kryesisht për rastin “Fullani”, ndërsa në aspektin e pasurisë, prokurori Gjoka, vetëm me të ardhura nga paga e tij dhe bashkëshortes deklaron  patundshmëri të konsiderueshme.

Në deklaratën fillestare në vitin 2003, ai deklaron një shtëpi banimi me vlerë 4 milion lekë, një automjet me vlerë 300 000 lekë si dhe një kredi me vlerë 27 000 dollarë.

Në vitin 2006 ai deklaron se ka blerë garazh me sipërfaqe 46 m2 me vlerë 920 000 lekë si dhe një  pronë tjetër, (deklarimi i palexueshëm), me vlerë 2 320 000 lekë.

Në shkurt të viti 2007 ai thotë se ka marrë një kredi prej 23 000 dollarësh. Me 16 500 dollarë prej tyre ka paguar shtëpinë. Po të njëjtin vit deklaron se ka blerë një apartament në vlerën 1 500 000 lekë si dhe ka shitur shtëpia në vlerën 2 000 000 lekë. Engimatike mbetet se ku është apartamenti që është blerë me kredinë në dollarë. Nuk e sqaron nëse bëhet fjalë prë kredinë e marrë në vitin 2003 apo ka marrë një tjetër kredi në 2007.

Sërish në vitin 2011 ai deklaron se ka marrë një kredi në shumën 30 000 euro, ndërsa kishte pa paguar nga kredia për blerje banese marrë në vitin 2003, shumën 9 000 dollarë.

Një vit më vonë ai ka ka blerë një pasuri me vlerë 6 000 000 lekë si dhe një truall me sipërfaqe 462 m2 në Xhafzotaj, mbi të cilën është ndërtuar një ndërtesë me sip 175 m2. Ai deklaron se këtë pasuri e ka blerë me bashkëshorten me anë të kredisë presj 30 000 euro dhe 2 000 000 lekë që i ka pasur gjendje në shtëpi.

Në vitin 2016 bashkëshortja e prokurorit ka blerë një autoveturë me vlerë 2 500 euro, ndërsa djali, ka blerë autoveturë me vlerë 5 000 000 euro.

Ndërsa, është duke shlyer një kredi prej 30 000 euro, ai deklaron, në vitin 2017, 5 000 euro kursime në emër të tij dhe 3 000 euro në emër të bashkëshortes me të ardhurat vetëm nga pagat e tyre.

Edhe në vitin 2018, kursimet janë pothuajse të njëjta dhe të ardhurat të njëjta.

Më poshtë po sjellim të detajuar pasurinë e deklaruar nga prokurori Nezir  Gjoka.

Viti 2003

Shtëpi banimi me vlerë 4 milion lekë.

Automjet me vlerë 300 000 lekë.

Paga si prokuror në shumën 894 000 lekë.

Paga e bashkëshortes si mësuese në shumën 180 000 lekë.

Kredi me vlerë 27 000 dollarë.

Viti 2004

Likuiditet në cash në shumën 350 000 lekë dhe 2 000 dollarë.

Paga si prokuror në shumën 1 233 866 lekë.

Paga e bashkëshortes në shumën 216 000 lekë.

Viti 2005

Gjendje cash në shumën 580 000 lekë.

Të ardhura nga paga si prokuror i Apelit, Tiranë në shumën 1 156 280 lekë.

Të ardhurat e bashkëshortes, Dhurata Gjoka, prana Z.K të pasurive të paluajtshme, Durrës, në shumën 281 000 lekë.

Viti 2006

Blerë garazh me sip 46 m2 me vlerë 920 000 lekë.

Blerë edhe një pronë tjetër, (deklarimi i palexueshëm), me vlerë 2 320 000 lekë.

Të ardhura nga paga si prokuror i Apelit, Tiranë në shumën 1 449 510 lekë.

Të ardhurat e bashkëshortes, Dhurata Gjoka, prana Z.K të pasurive të paluajtshme, Durrës, në shumën 175 000 lekë.

Viti 2007

Të ardhura vjetore nga paga në shumën 1 235 701 lekë.

Blerë ap në vlerën 1 500 000 lekë.

Shitur shtëpia në vlerën 2 000 000 lekë.

Të ardhura nga paga si prokuror i Apelit, Tiranë në shumën 1 235 701 lekë.

Të ardhurat e bashkëshortes, Dhurata Gjoka, prana Z.K të pasurive të paluajtshme, Durrës, në shumën 36 000 lekë.

Në shkurt të viti 2007 deklaron se ka marrë një kredi prej 23 000 dollarësh. Me 16 500 dollarë prej tyre ka paguar shtëpinë. 8 000 dollarë i ka shlyer nga kjo kredi.

Viti 2008

Shtuar kursimet e vitit të kaluar 2 000 000 lekë dhe  6500 dollarë me shumën 300 000 lekë.

Të ardhura nga paga si prokuror i Apelit, Tiranë në shumën 1 235 701 lekë.

Të ardhurat e bashkëshortes, Dhurata Gjoka, pranë QKR në shumën 500 000 lekë.

LEXO EDHE:  Frikë nga SPAK-u?/ Meta: Rama dhe Lu e dinë se kujt i trembem

LEXO EDHE:  Frikë nga SPAK-u?/ Meta: Rama dhe Lu e dinë se kujt i trembem

Kredi për blerja banese marrë në vitin 2003 me afat dhjetë vite, kësti 700 dollarë. Pa paguar shuma 29 000 dollarë.

Viti 2009

Kursime cash nga pagat në shumën 500 000 lekë.

Të ardhura nga paga si prokuror i Apelit, Tiranë në shumën 1 536 764 lekë.

Të ardhurat e bashkëshortes, Dhurata Gjoka, pranë QKR në shumën 559 879 lekë.

Kredi për blerja banese marrë në vitin 2003 me afat dhjetë vite, kësti 700 dollarë. Pa paguar shuma 20 000 dollarë.

Viti 2010

Gjendje cash nga ekzekutimi i vendimit gjyqësor në shumën 300 000 lekë.

Të ardhura nga paga dhe shpërblimi si prokuror i Apelit, Tiranë në shumën 1 497 026 lekë.

Të ardhurat e bashkëshortes, Dhurata Gjoka, pranë QKR në shumën 555 600 lekë.

Të ardhura nga ekzekutimi i vendimit gjyqësor në shumën 400 000 lekë.

Të ardhura të basshkortes si pedagoge në universitetin e Durrësit, në shumën 50 000 lekë.

Kredi për blerja banese marrë në vitin 2003 me afat dhjetë vite, kësti 700 dollarë. Pa paguar shuma 16 000 dollarë.

Viti 2011

Të ardhura nga paga si prokuror i Apelit, Tiranë në shumën 1 667 255 lekë.

Të ardhurat e bashkëshortes, Dhurata Gjoka, pranë QKR në shumën 480 000 lekë.

Kredi e marrë në vitin 2011 në shumën 30 000 euro. Shuma e pa shlyer është 27 885 euro.

Kredi për blerja banese marrë në vitin 2003 me afat dhjetë vite, kësti 700 dollarë. Pa paguar shuma 9 000 dollarë.

Viti 2012

Ka blerë një pasuri me vlerë 6 000 000 lekë.

Truall me sip462 m2 në Xhafzotaj, mbi të cilën është ndërtuar një ndërtesë me sip 175 m2. Ai deklaron se këtë pasuri e ka blerë me bashkëshorten me anë të kredisë presj 30 000 euro dhe 2 000 000 lekë që i ka pasur gjendje në shtëpi.

Të ardhura nga paga si prokuror i Apelit, Tiranë në shumën 1 542 469 lekë.

Të ardhurat e bashkëshortes, Dhurata Gjoka, pranë QKR në shumën 509 439 lekë.

Kredi e marrë në vitin 2011 në shumën 30 000 euro. Shuma e pa shlyer është 25 258 euro.

Kredi për blerja banese marrë në vitin 2003 me afat dhjetë vite, kësti 700 dollarë. Pa paguar 1 365 dollarë.

Viti 2013

Kursime në shumën 500 000 lekë.

Të ardhura nga paga si prokuror i Apelit, Tiranë në shumën 1 570 420 lekë.

Të ardhurat e bashkëshortes, Dhurata Gjoka, pranë QKR në shumën 629 511 lekë.

Kredi për blerja banese marrë në vitin 2003 me afat dhjetë vite, kësti 700 dollarë. E ka shlyer.

Kredi e marrë në vitin 2011 në shumën 30 000 euro. Shuma e pa shlyer është 23 019 euro.

Viti 2014

Kursime në shtëpi, shuma 300 000 lekë.

Të ardhura nga paga si prokuror i Apelit, Tiranë në shumën 1 594 507 lekë.

Të ardhurat e bashkëshortes, Dhurata Gjoka, pranë QKR në shumën 560 482 lekë.

Kredi e marrë në vitin 2011 në shumën 30 000 euro. Shuma e pa shlyer është 20 171 euro.

Viti 2015

Të ardhura nga paga si prokuror i Apelit, Tiranë në shumën 1 572 480 lekë.

Të ardhurat e bashkëshortes, Dhurata Gjoka, pranë QKR në shumën 678 000 lekë.

Kredi e marrë në vitin 2011 në shumën 30 000 euro. Shuma e pa shlyer është 17 355 euro.

Viti 2016

Gjendje cash në shtëpi me vlerë 3 000 euro.

Të ardhura nga paga si prokuror i Apelit, Tiranë në shumën 1 581 120 lekë.

Kredi e marrë në vitin 2011 në shumën 30 000 euro. Shuma e pa shlyer është 14 084 87 euro.

Bashkëshortja ka blerë autoveturë me vlerë 2 500 euro.

Djali Reijon Gjoka ka blerë autoveturë me vlerë 5 000 000 euro.

Viti 2017

Kursime në shumën 5 000 euro.

Kursimet e bashkëshortes Dhurata Gjoka, në shumën 3 000 euro.

Të ardhura nga paga si prokuror i Apelit, Tiranë në shumën 1 586 535 lekë.

Të ardhurat e bashkëshortes, Dhurata Gjoka, pranë ZVRPP, Durrës, nëë shumën 744 649 lekë.

Kredi e marrë në vitin 2011 në shumën 30 000 euro. Shuma e pa shlyer është 11 118 euro.

Viti 2018

Kursime në shumën  5 000 euro.

Bashkëshortja Dhurata Gjoka, disponon 4 900 euro, nga shitja e makinës.

Të ardhura nga paga si prokuror i Apelit, Tiranë në shumën 1 579 626 lekë.

Të ardhurat e bashkëshortes, Dhurata Gjoka, pranë ZVRPP, Durrës, nëë shumën 71 000 lekë.

Kredi e marrë në vitin 2011 në shumën 30 000 euro. Shuma e pa shlyer është 7 956 euro./CNA.al

LEXO TE PLOTE