Connect with Us

Shtyhet seanca për nusen që helmoi vjehrrën/ Shkak prokurori Besnik Muçi

Kronika

Shtyhet seanca për nusen që helmoi vjehrrën/ Shkak prokurori Besnik Muçi

Publikuar

-

Gjykata e Krimeve të Rënda ka shtyrë vendimin për Marjana Çmetën, e cila akuzohet për vrasjen e vjehrrës së saj.

Shkak për shtyrjen është bërë mungesa në seancë e prokurorit Besnik Muçi, i cili u emërua së fundmi nga Presidenti Ilir Meta si anëtar i Gjykatës Kushtetuese.

Ndërkaq, Krimet e Rënda nuk janë njoftuar ende për prokurorin zëvendësues dhe kjo ka bërë të shtyhet seanca për Marjana Çmetën.

LEXO EDHE:  Për herë të dytë nuse? Miriam Cani vishet sërish me fustanin e bardhë dhe duket magjike

Në senacën e sotme ishte e pranishme vetë e pandehura, Marjana Çmeta e cila dyshohet të ketë helmuar e më pas mbytur vjehrren e saj, Lirie Lami.
Seanca e radhës, ku pritet të jepet vendimi, do të mbahet me 4 nëntor ora 9:00. Ndërkohë, prokuroria kërkoi 35 vite burg për Marjana Cmetën./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Gjendet një trup i pajetë në një garazh në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Gjendet një trup i pajetë në një garazh në Elbasan

Një trupi i pajetë është gjetur pranë një grazhi në qytetin e Elbasanit.

Sipas policisë, viktima është shtetasi P.B, rreth 68 vjeç, i cili ishte endacak. Paraprakisht dyshohet se ka ndërruar jetë për shkaqe natyrore.

“Në lagjen Partizani, Elbasan, në një garazh është gjetur pa shenja jete shtetasi P.B., rreth 68 vjeç, i cili ishte endacak.
U ngrit grupi hetimor dhe shkoi në vendngjarje dhe nga këqyrja e kufomës nuk janë konstatuar shenja dhune. Vijon puna për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri

Publikuar

-

Nga

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri

Gazetarja Klodina Lala, ka zbardhur detaje të reja mbrëmjen e sotme në “Opinion” lishur me ngjarjen e rëndë që ndodhi pak ditë më parë në Kombinat, ku nënë e bijë u vetflijuan, pasi besonin se do të ringjalleshin.

Lala zbuloi se kryefamiljarja Zhaneta Josifi, kishtë punuar si pastruese për disa vite në shtëpinë e një ish kryeministri.

Ndërsa dy vajzat gjithashtu ushtronin profesionin e tyre.

Blerta Josifi ka punuar për disa vite si inxhiniere IT në një kompani celularë për disa vite, ka qenë një ndër inxhinjerët me të mira.

LEXO EDHE:  Tentoi të helmonte vjehrrën/ Gjykata merr vendimin për 19-vjeçaren

LEXO EDHE:  “Nusja e ardhshme duhet të dijë të gatuaj”, nëna e reperit shqiptar ka disa kushte

Ndërkohë e motra e cila ka ndërruar jetë, Anisa ka punuar si financiere në një kompani tjetër.

Ndërsa e ëma ka punuar për disa vite si pastruese, madje dhe në shtëpinë e një ish kryeministri. Pra ishin shumë të socializuara”, tha Lala./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Durrës/ Makina përplas të miturin dhe largohet nga vendngjarja

Publikuar

-

Nga

Aksident i rëndë në Durrës/ Makina përplas të miturin dhe largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Durrës, në lagjen nr.17 të qytetit bregdetar.

Mësohet se një  makinë ka përplasur një fëmijë të moshës 6-vjeç  me inicialet A.B., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Aktualisht grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE