Connect with Us

Përgjaken rrugët e Shqipërisë/ Tre të vdekur brenda një dite

Kronika

Përgjaken rrugët e Shqipërisë/ Tre të vdekur brenda një dite

Publikuar

-

Nuk ka shpëtuar pa pasoja tragjike, nga aksidentet automobilistike, edhe kjo e dielë pushimi.

Ashtu sikurse është raportuar edhe më herët nga CNA.al, deri në mbrëmje, numri i viktimave të shkaktuara nga automjetet ka arritur në tre.

Episodi i parë, që ka hapur serinë e përplasjeve me pasojë vdekjeje, është shënuar në Lushnjë, ku nga goditja prej një automjeti e një shtetasi që udhëtonte me biçiklete, ky i fundit gjeti vdekjen. Më pas, një tjetër shtetas përsoi të njëjtin fat tragjik, teksa ishte duke udhëtuar në këmbë në një nga rrugët e Kavajës. Viktima e tretë u shënua në mbrëmje, në Farkë të Tiranës ku personi që humbi jetën ishte duke udhëtuar me motoçikletë dhe u godit nga një tjetër automjet. /CNA.al

Aksident tragjik/ 17-vjeçari përplas për vdekje një person dhe largohet nga vendngjarja

Aksident tragjik/ Makina përplas për vdekje këmbësorin

Aksident i rëndë/ Humb jetën 46-vjeçari

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident i frikshëm në SHBA/ Humb jetën shqiptari i fiksuar pas motorave

Publikuar

-

Nga

Një shtetas shqiptar që jetonte në Amerikë ka humbur jetën tragjikisht.

Nuri Kaloshi, ka ndërruar jetë pas një aksidenti të frikshëm që ka pësuar me motor.

Ai është aksidentuar me kamionin e mbeturinave, teksa gjykata ka vendosur që shoferi i makinës nuk ka pasur asnjë faji.

Lajmin  e hidhur e kanë bërë të ditur mediat e huaja./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kërcënoi sërish nga burgu/ Izolohet për tre muaj Neim Behari

Publikuar

-

Nga

I dënuari në burgun e Drenovës Neim Behari është izoluar për tre muaj pasi ka kërcënuar se do të kryente akte terrorsite.

Nuk është hera e parë që Behari kërcënon nga burgu pasi disa muaj më parë ai kërcënoi edhe një gjyqtar në Korçë si edhe Izet Haxhinë.

Gjykata e Korçës ka pranuar izolimin me tre muaj të Neim Beharit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

U kap me armë dhe me drogë/ Arrestohet 32 vjeçari në Memaliaj

Publikuar

-

Nga

Goditet një rast i armëmbajtjes pa leje dhe shpërndarjes së drogave në doza të vogla.

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje, si dhe mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative, specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Gjirokastër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Tepelenë dhe Stacionin e Policisë Memaliaj bënë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasit A. Ç., 32 vjeç, banues në fshatin Krahës 1, Bashkia Memaliaj.

Gjatë kontrollit fizik dhe në banesë, shërbimet e Policisë i gjetën këtij shtetasi: 1 armë zjarri pistoletë “Zastava”, 1 armë gjahu teke, një pushkë sportive (të cilat i mbante pa leje), municion luftarak dhe 20 doza me lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjahut dhe sportive”.

LEXO TE PLOTE