Connect with Us

Horoskopi i ditës, 20 tetor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 20 tetor 2019

Publikuar

-

DASHI21. mars – 20. prill

Te dashuruarit do kenë një dite shume te veçante pasi do marrin nje propozim fantastik nga partneri i tyre. Shume gjera mes tyre do ndryshojnë rrënjësisht. Beqaret do kërkojnë gjera te pamundura dhe nuk do ja dalin dot t’i realizojnë ëndrrat e tyre. Te ardhurat do jene te mira dhe mund t’i kryeni pa frike shpenzimet tuaja me te domosdoshme. Investimet e mëdha lërini për me vone.

DEMI21. prill – 21. maj

Do keni shume dyshime për partnerin tuaj gjate gjithë kësaj dite dhe do mundoheni me mënyrat tuaja te fshehta ta kontrolloni atë dhe te mësoni se çfarë bën gjithë ditën. Ne fakt ky do jete një gabim i madh sepse do e acarojnë me shume marrëdhënien mes jush. Beqaret do kenë vetëm pëlqime dhe flirtime. Ne planin financiar po nuk bëtë ekonomi keni për te pasur probleme serioze me pas.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Ata qe janë ne një lidhje nuk do e durojnë dot konkurrencën dhe shpesh do bëhen xheloze ndaj partnerit. Mund ta ngrenë edhe me shume zërin ne disa momente. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare atëherë kur me pak do e presin, por jeta do ju duket shume me e bukur nga me pare. Ne planin financiar do keni vështirësi te njëpasnjëshme dhe do ndiheni keq për këtë fakt.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Dielli do e ngrohe pafund jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe do dashuroheni pa dorashka me partnerin. Mes jush nuk do asgjë e keqe. Beqaret do joshen mjaft nga persona shume me te mëdhenj ne moshe, por me mire te mendohen disa here para se te hedhin hapa te rëndësishme. Ne planin financiar bëjini me kujdes llogarite para se te shpenzoni dhe nuk do keni probleme.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Nuk do keni me turp sot ju te dashuruarit dhe do ja shprehni ndjenjat partnerit ashti si do i ndjeni. Vetëm çaste te bukura do kaloni sot. Beqaret do e kenë shume te vështirë ta ndryshojnë statusin e tyre edhe pse do bëjnë çdo përpjekje. Ne fakt gjerat me te bukura ndodhin natyrshëm, kështu qe lërjani çdo gjë kohës. Ne planin financiar do jeni tej mase te kujdesshëm dhe nuk do keni tronditje.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Do jeni ne humor shume te mire sot ju te dashuruarit dhe do argëtoheni me partnerin edhe si te çmendur. Emocionet do jene te forta dhe pa mbarim. Beqaret me mire le te presin edhe disa dite ne mënyrë qe te fillojnë lidhjen e shume ëndërruar. Ne planin financiar, po u treguat pak me te matur nga zakonisht asgjë e keqe nuk ka për t’iu ndodhur. Hua mos jepni për asnjë arsye.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Fale mbështetjes se madhe qe do iu japë Neptuni dhe Jupiteri, sot nuk do keni aspak probleme ne jetën tuaj ne çift, përkundrazi ne disa momente mund te ndiheni edhe me te lumtur. Beqaret me ne fund do realizojnë disa takime qe do i bëjnë t’iu rrahe zemra edhe me fort. Për menaxhimin e financave duhet t’ua vini veshin këshillave te me te mëdhenjve dhe te specialisteve.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Ka mundësi qe sot te keni goxha mosmarrëveshje me partnerin tuaj dhe nuk do bini dakord për asgjë. Nëse kishit për te marre disa vendime shtyjini për me vone sepse nuk është momenti i duhur. Beqaret do bëjnë mire te mos nxitohen sepse do bëjnë gabime te pafalshme. Buxheti do filloje dalëngadalë te ekuilibrohet, por nuk duhet te prisni pasurim te menjëhershëm.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Jo vetëm qe do keni një dite te bukur sot ju te dashuruarit, por ne disa momente do ju duket vetja edhe si ne qiell te shtate. Gëzimi do mbizotërojë gjithë kohës ne zemrën tuaj. Beqaret do kenë sukses te garantuar edhe fale mbështetjes dhe ndihmës se disa miqve. Për financat do jete dite e paqëndrueshme. Shpenzoni vetëm për gjerat me te nevojshme ne mënyrë qe mos vuani pasojat e renda me vone.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Dite e stuhishme do jete kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Nuk do pranoni kurrsesi limitet qe do vendose partneri dhe do debatoni shume ashpër me te. Beqaret nuk do qëndrojnë me te vetmuar sepse yjet do i ndihmojnë te gjejnë personin e ëndrrave. Ne planin financiar vërtet do lodheni pak dhe do gjendeni përballë vështirësive, por do arrini me ne fund ta ndryshoni gjendjen.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Venusi do jete planeti qe do nxite dialogun dhe bashkëpunimin ne jetën tuaj ne çift. Orët pas mesditës kane për te qene shume here me te mira. Beqaret me ne fund do e gjejnë personin me te cilin do fillojnë një lidhje te jashtëzakonshme. Për ta asgjë nuk ka për te qene njësoj si me pare. Nëse nuk doni te keni probleme financiare mos jepni kurrsesi para hua.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Nëse kohet e fundit keni ditur si te ruani një marrëdhënie te mire me partnerin tuaj dhe keni toleruar ne shume raste, edhe sot gjerat mes jush do ecin për mrekulli. Beqaret jo vetëm qe do kenë takime, por mund te fillojnë edhe lidhje pasionante me persona fantastike. Ne planin financiar do arrini t’i kryeni te gjitha shpenzimet e nevojshme dhe do ndiheni me te qete.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Të shkarkohet urgjent ministrja Shahini/ Shkollat të kthyera në grabitqarë seksualë

Publikuar

-

Nga

Pas denoncimit të skandalit të aferave seksuale në shkollë, mbrëmjen e djeshme nga emsioni Sotp, ka ardhur reagimi i Altin Hazizaj, Drejtor Ekzekutiv CRCA/ECPAT Shqipëri.

Në një letër publike,  Altin Hazizaj kërkonshkarkimin e Ministres së Arsimit, Besa Shahini.

Letra i drejtohet kryeministrit, kryetarit të Kuvendit, kryetares së Komisionit Parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, kryetares së n/komisionit Parlamentar për të Drejtat e Njeriut, kryetares së n/komisionit Parlamentar për Dhunën në Familje dhe të Miturit dhe zv.Kryetares së Aleancës së Grave Deputete.

“Ju drejtohem të gjithëve ju, me këtë letër të hapur publike, për të kërkuar shkarkimin urgjent nga detyra e Ministres së Arsimit, Sportit dhe Rinisë si përgjegjësen kryesore të dhunës dhe shfrytëzimit seksual të fëmijëve ne shkollat publike në vend!

Emisioni investigativ STOP, prej disa ditësh po përcjell ngjarje tepër të rënda, të cilat po skicojnë tablonë e institucioneve arsimore publike të kthyera në streha të grabitqarëve seksualë dhe të pedofilëve.

LEXO EDHE:  Ju hedhin hi syve/ Këto shenja horoskopi nuk janë aspak ashtu si duken

LEXO EDHE:  Të pamëshirshme/Këto janë gratë më mizore të zodiakut

Ne të tretin program televiziv, tashmë janë vetë nxënësit, që sjellin përpara kamerave një situatë skandaloze, në të cilën fëmijët shfrytëzohen seksualisht nga mësuesit e tyre. Fëmijët deklarojnë se nuk ishte vetëm një mësues që abuzonte seksualisht me nxënëset, por një grup i tërë mësuesish. Kjo situatë e dhunës seksuale ndodhte edhe ndërmjet vetë stafit pedagogjik në prani të nxënësve.”-thuhet ndër të tjera në letrën e CRCA/ECPAT Shqipëri./ CNA.al

Dëshmia shokuese e nxënëses në Fier/ “Bego ‘i bëri’ shoqen time Vasilit, mua më prekte në pjesët intime”

LEXO TE PLOTE

Sociale

Ndryshon moti/ Bëhuni gati për reshje dhe shtrëngata

Publikuar

-

Nga

Moti me diell po na shoqëron në mëngjesin e sotëm, por duke nisur nga orët e mesditës vranësirat do të pësojnë shtim deri dhe të dendura.

Sipas SHMU, prej orëve të pasdites, reshjet e shiut në intensitet të ulët do të prekin pjesën bregdetare. Në mbrëmje, reshjet me intensitet të ulët do të përfshijnë pjesën më të madhe të territorit, ndërsa në bregdet do të marrin karakter shtrëngatash.

Era, do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim e lehtë e mesatare në brigjet detare, duke u shoqëruar me valëzim të ulët.

LEXO EDHE:  Horoskopi, 1 Gusht 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi e hënë 5 dhjetor

Temperaturat parashikohen në:
zonat malore 0ºC deri në 12ºC
zonat e ulëta 2ºC deri në 18ºC
zonat bregdetare 3ºC deri në 17ºC

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 19 shkurt 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Përfitoni nga ambienti i qete qe mbizotëron ne jetën tuaj sot për te kërkuar diçka e për te realizuar disa plane. Bashkëpunimi me partnerin do jete shume i forte. Beqaret do kenë shume sukses ne dashuri. Pa u munduar ata kane për te gjetur personin e ëndrrave. Ne planin financiar do keni me tepër vështirësi se dje, por me pak përkushtim mund te arrini ta stabilizoni situatën.

DEMI 21. prill – 21. maj

Do jeni shume te sinqerte me partnerin tuaj sot dhe do dashuroheni pa dorashka me te. Çdo moment do jete i bukur dhe emocionues. Beqaret duhet te shohin vetëm persona te lire, jo ata qe kane tashme dike pranë. Mos prishni folezën e ndërtuar e aq mund nga te tjerët. Për sa iu përket financave, gjendja do mbetet e kënaqshme sepse do pranoni te hiqni dore nga investime e palogjikuara.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Nëse doni qe marrëdhënia juaj ne çift te jete sa me e bukur, sot duhet te provoni gjera te reja, te bëni durim dhe te ndërmerrni iniciativa. Partneri do jete gati për gjithçka. Beqaret nuk duhet te nxitohen sepse koha nuk është ende e përshtatshme për te hedhur hapa. Ne planin financiar do jete Venusi ai qe do iu ndihmoje te dilni nga problemet ku jeni futur. Deri ne mbrëmje gjendja do jete stabilizuar paksa.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Jeta juaj ne çift nuk do jete shume e mire sot. Do keni goxha konflikte me partnerin dhe nuk do gjeni paqe asnjë çast. Kjo situate do iu prishe pune ne çdo sektor. Beqaret gjithashtu do ndikohen negativisht nga Neptuni qe do i shtyje te hedhin hapa te gabuara. As financat nuk do jene te mira. Mendojini me kujdes gjerat dhe merrni masa pa mbetur me xhepat bosh.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Për ju çiftet, realiteti mund te jete edhe me i bukur se ëndrra nëse tregoheni optimiste dhe shihni anenë mire te gjerave. Mund te kaloni plot momente te lumtura me partnerin. Beqaret mund te realizojnë një takim mjaft interesant me një person sharmant dhe serioz. Nëse nuk doni te keni probleme me financat mundohuni ta kontrolloni mirë rrugën ku do shkelni. Po gabuat do keni pasoja për te ardhmen.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Jeta juaj ne çift do jete e qete dhe e ngrohte sot. Te dy palët do jeni te matur dhe do veproni përherë me takt e delikatese. Beqarët do mësojnë se si te joshin dike pa rene ne sy. Sot ata do provojnë fatin dhe mund te gëzohen. Financat do ndikohen me shume nga Merkuri. Ai do iu beje edhe ju me inteligjente për ta menaxhuar me kujdes këtë sektor. Nuk priten aspak probleme.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Sot nuk do keni asnjë arsye përse të qaheni. Partneri do ju mbajë në pëllëmbë të dorës dhe do arrije t’ua plotësojë të gjitha dëshirat. Beqarëve do ju shpërblehen të gjitha përpjekjet që kanë bërë dhe do mund të fillojnë një lidhje me të vërtetë emocionuese. Financat do dini si t’i menaxhoni kurdoherë kështu që gjendja do mbetet e kënaqshme. Ndonjë investim i vogël do ju lejohet patjetër.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Për shkak te mbështetjes se planetëve, marrëdhënia juaj me partnerin do ketë goxha përmirësime. Si ju ashtu edhe partneri do bëni te pamundurën te rivendosni ekuilibrin dhe ta bëni çdo moment sa me harmonik. Beqaret do pëlqejnë shume dike, por nuk do arrijnë ende te heqin mendjen plotësisht nga ish-i i tyre. Sektori i financave do ndërlikohet paksa.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Ditë shumë vendimtare ka për të qenë kjo e sotmja për ju të dashuruarit. Nëse keni pasur probleme në çift gjithçka do zgjidhet sa hap e mbyll sytë. Ju beqarët duhet të jeni më të matur dhe nuk duhet të hidhni hapa pa qenë plotësisht të sigurt. Financat do jenë goxha të favorizuara kështu që mund të bëni të gjitha shpenzimet që keni parashikuar prej kohësh.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Për ju të dashuruarit marrëdhënia me partnerin do ketë goxha përmirësime. Komunikimi dhe toleranca do çojnë atje ku keni dashur. Beqarët ka shumë mundësi t’i kthejnë shpinën dashurisë sot dhe nuk do pranojnë asnjë lloj ftese që do iu bëhet. Shpenzimet nuk duhet t’i kryeni në mënyrë të palogjikshme sepse situata mund t’iu dale jashtë kontrollit në çdo moment.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Sot gjërat kanë për t’iu ecur shumë mirë ju të dashuruarve. Do ndani me partnerin edhe brengat më të mëdha dhe do çliroheni goxha. Beqarët duhet të reflektojnë mirë dhe të kuptojnë njëherë çfarë duan të bëjnë para se të veprojnë. Bëhet fjalë për të ardhmen e tyre. Buxhetin duhet ta menaxhoni me përpikmëri të madhe sepse vetëm ashtu situata do mbahet nën kontroll.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Nuk do jeni shumë në humor gjatë kësaj dite dhe mund të keni edhe debate të vogla me partnerin. Nuk do ju pëlqejë shume kokëfortësia e tij për disa gjëra dhe do ja thoni këtë. Beqarët do i bëjnë të gjitha përpjekjet për ta ndryshuar statusin dhe fale edhe mbështetjes së miqve çdo gjë do jetë më e thjeshtë. Buxheti do jetë më i mirë, por jo perfekt për të kryer investime gjigande.

LEXO TE PLOTE