Connect with Us

Aksident tragjik/ 17-vjeçari përplas për vdekje një person dhe largohet nga vendngjarja

Kronika

Aksident tragjik/ 17-vjeçari përplas për vdekje një person dhe largohet nga vendngjarja

Publikuar

-

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor “Tre urat-Çermë”.

Mësohet se një 64 vjeçar i cili ka qenë duke udhëtuar me biçikletë është përplasur për vdekje nga një automjet që drejtohej nga një 17 vjeçar.

Sipas njoftimit të policisë, viktima është shtetasi me inicialet F.M nga Zhamë Sektor. Ndërkohë që policia ka arrestuar drejtuesin e mjetit tip “Benz” i cili pas aksidentit u largua nga vendngjarja.

Njoftimi i policisë

“Sot rreth orës 14:10, në aksin rrugor “Tre urat-Çermë”, shtetasi J.G, 17 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Benz” ka aksidentuar me pasojë vdekjen shtetasin F.M, 64 vjeç, nga Zhamë Sektor, i cili ka qënë duke udhëtuar me biçikletë”, sqarojnë uniformat blu.

Pas aksidentit, shtetasi J.G u largua nga vendngjarja por më pas u bë shoqërimi i tij në Komisariatin e Policisë Lushnje dhe po kryhen veprimet proceduriale./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Kërcënimi i Tedi Blushit/ Presidenca letër prokurorisë

Publikuar

-

Nga

Një ditë pasi presidenti Ilir Meta pohoi se zëdhënësi i tij Tedi Blushi është kërcënuar dhe shtanzhuar nga një zyrtar i një prej ambasadave shqiptare, mësohet se Presidenca ka bërë lëvizjen e radhës.

Sipas News 24, Presidenca i ka nisur një letër Prokurorisë, ku kërkon të hetohet shantazhi ndaj Tedi Blushit.

Në shkresën drejtuar Prokurorisë, Presidenca kërkon të verifikohet telefonata.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthehet çanta e dyshimtë në Tiranë/ Ja çfarë kishte brenda

Publikuar

-

Nga

Forcat xheniere kanë bërë shpërthimin e komanduar të një çante të dyshimtë, e cila u gjet sot në Sheshin Skëndërbej.

Por pas shpërthimit, mësohet se në çantën në fjalë kishte vetëm disa vegla pune.

Çanta e dyshimtë u gjet pranë “Muzeut Kombëtar” paraditen e sotme dhe dyshohej se kishte bombë. Por, alarmi ka rezultuar fals.

Kanë qenë kalimtarët e rastit ata që pikasën çantën e braktisur, ndërsa sinjalizuan policinë. Kjo e fundit pasi mbërriti në vendin e ngjarjes dhe vendosi perimetrin e sigurisë. Për disa minuta, çanta u ruajt nga forcat e policisë, deri në ndërhyrje të xhenierëve. Fatmirësisht alarmi për bombë rezultoi i rremë, ndërkohë që nuk dihet identiteti i personit që i përket çanta.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Armë dhe fishekë në banesë/ Pranga 64 vjeçarit

Publikuar

-

Nga

Në vijim të kontrolleve të ushtruara, në zbatim të planit të masave për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si dhe mbi bazën e një telefonate nga qytetarët se shtetasi P. Ç. posedonte armë zjarri, shërbimet e Postës së Policisë Këlcyrë ushtruan kontroll në banesën e këtij shtetasi.

Si rezultat i kontrollit të banesës, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatik dhe 18 fishekë.

LEXO EDHE:  E rëndë/ Një 14 vjeçar, humb jetën në plazh

Specialistët e Postës së Policisë Këlcyrë ndaluan shtetasin P. Ç., 64 vjeç, banues në fshatin Seniçan, Këlcyrë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Përmet, për hetime të mëtejshme, për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”./CNA.al

LEXO TE PLOTE