Connect with Us

Aksident i rëndë/ Humb jetën 46-vjeçari

Kronika

Aksident i rëndë/ Humb jetën 46-vjeçari

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Farkë, Tiranë ku një mjet ka përplasur motoçiklet dhe si pasojë ka humbur jetën një person.

Sipas njoftimit të policisë bëhet me dije se ka ndërruar jetë drejtuesi i motoçikletës, L.M 46-vjeç. Ndërkohë policia ka shoqëruar drejtuesin e automjetit.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 18:45 në Farkë automjeti me drejtues E. Ç është përplasur me një motoçikletë me drejtues L. M.,46 vjeç. Si pasojë e përplasjes dhe plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital, drejtuesi i motoçikletës shtetasi L. M

LEXO EDHE:  Aksident tragjik në autostradën Tiranë-Durrës/ Humbin jetën dy persona

Drejtuesi i automjetit shtetasi E. Ç është shoqëruar në komisariat për veprime të metejshme hetimore. Policia rrugore po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, dhe shkakut të aksidentit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident i frikshëm në SHBA/ Humb jetën shqiptari i fiksuar pas motorave

Publikuar

-

Nga

Një shtetas shqiptar që jetonte në Amerikë ka humbur jetën tragjikisht.

Nuri Kaloshi, ka ndërruar jetë pas një aksidenti të frikshëm që ka pësuar me motor.

Ai është aksidentuar me kamionin e mbeturinave, teksa gjykata ka vendosur që shoferi i makinës nuk ka pasur asnjë faji.

Lajmin  e hidhur e kanë bërë të ditur mediat e huaja./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kërcënoi sërish nga burgu/ Izolohet për tre muaj Neim Behari

Publikuar

-

Nga

I dënuari në burgun e Drenovës Neim Behari është izoluar për tre muaj pasi ka kërcënuar se do të kryente akte terrorsite.

Nuk është hera e parë që Behari kërcënon nga burgu pasi disa muaj më parë ai kërcënoi edhe një gjyqtar në Korçë si edhe Izet Haxhinë.

Gjykata e Korçës ka pranuar izolimin me tre muaj të Neim Beharit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

U kap me armë dhe me drogë/ Arrestohet 32 vjeçari në Memaliaj

Publikuar

-

Nga

Goditet një rast i armëmbajtjes pa leje dhe shpërndarjes së drogave në doza të vogla.

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje, si dhe mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative, specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Gjirokastër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Tepelenë dhe Stacionin e Policisë Memaliaj bënë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasit A. Ç., 32 vjeç, banues në fshatin Krahës 1, Bashkia Memaliaj.

Gjatë kontrollit fizik dhe në banesë, shërbimet e Policisë i gjetën këtij shtetasi: 1 armë zjarri pistoletë “Zastava”, 1 armë gjahu teke, një pushkë sportive (të cilat i mbante pa leje), municion luftarak dhe 20 doza me lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

LEXO EDHE:  Ekskluzive- Zbardhen emrat/ Ja 25 anëtarët e Këshillit të Dhomës së Avokatisë Tiranë

LEXO EDHE:  Rama batuta me Majkon/ S’donte që të bëhesha kryetar, nuk i pëlqenin çorapet e mia

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjahut dhe sportive”.

LEXO TE PLOTE