Connect with Us

Partitë politike duan ushtarë/ Agron Gjekamarkaj këshillë Bashës

Politikë

Partitë politike duan ushtarë/ Agron Gjekamarkaj këshillë Bashës

Publikuar

-

Analisti Agron Gjekmarkaj,  i ftuar në emisionin “Kjo Javë” teksa ka komentuar “JO-në” që mori Shqipëria për çeljen e negociatave.

Sipas tij, argumentet se kjo “JO” erdhi për shkak të problemeve të brendëshme të BE, nuk gjejnë bazë.

“Shqipëria nuk përmbush asnjë standart. Ne nuk kemi asgjë të përbashkët me Europën dhe jemi kthyer në delja e zezë, si një vend në gjendje lufte.

Mënyra se si e zhvillojmë jetën e brendshme politike nuk ka asnjë të përbashkët me Europën.”

Duke folur më tej, Gjokmarkaj u shpreh se opozita ka përgjegjësitë e veta lidhur me këtë vendim.

“Opozita duhet të marrë përgjegjësin për aktet e veta që kryen. Sigurisht unë nuk bëj pjesë tek ata njerëz që them njëri krah janë engjëjt e tek tjerit djajt. Por duhet të theksojmë se opozita nuk ka asnjë pushtet në Shqipëri. Në përgjithësi ka patur marrëdhënie të pabesa mes dy palëve.

LEXO EDHE:  Foto/ Faqja e preferuar e Ramës denoncon Veliajn

Partitë politike në Shqipëri duan ushtarë dhe kjo ka çuar ne degardimin e sistemit politik.

Opozita e humbi betejen me ndërkombëtarët jo me Edi Ramën

Opozita nëse don të vijë në pushtet duhet të gjeje përgjigjjen pse ndërkombëtarët e mbajën Edi Ramën. Në momentin që gjejnë këtë përgjigjje janë afër pushtetit.”, u shpreh Gjekmarkaj./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Tabaku publikon raportin e ‘Moody’s’/ Qeveria pengesë kryesore për ecurinë ekonomike të vendit

Publikuar

-

Nga

Tabaku publikon raportin e ‘Moody’s’/ Qeveria pengesë kryesore për ecurinë ekonomike të vendit

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka publikuar raportin e agjencisë prestigjioze Moody’s Investors Service ku analizon ekonominë e Shqipërisë.

Tabaku akuzon qeverinë si përgjegjësja kryesore për krizën ekonomike në të cilën ndodhet vendi.

Sipas Tabakut, në raport kritikohet mungesa e vullnetit të qeverisë për të luftuar krimin e organizuar, dhe se i kushtohet vëmendje edhe “borxhit të lartë.

“Institucionet financiare ndërkombëtare kanë vënë gishtin sërish në plagët e ekonomisë shqiptare dhe kanë folur më haptas se kurrë për shkaqet dhe shkaktarët e krizës së thellë ekonomike në Shqipëri.

Në raportin e fundit të agjensisë prestigjioze Moody’s raportohet se është qeveria shqiptare pengesë kryesore për ecurinë ekonomike të vendit. Ekonomia shqiptare konsiderohet me risqe të larta. Në raport kritikohet mungesa e vullnetit të qeverisë për të luftuar krimin e organizuar. Vëmendje të veçantë kanë tërhequr edhe borxhi i lartë dhe PPP-të të cilat shndërruar në bomba me sahat për vendin.

Kjo qeveri punon për një pakicë dhe kundër interesave të shumicës së shqiptarëve. Ajo është shndërruar në pengesë për zhvillimin e ekonomisë dhe biznesit.

LEXO EDHE:  U përjashtua nga Basha/Rama mesazh Astrit Patozit: Kreu i PD nuk fiton kurrë një betejë!

LEXO EDHE:  U përjashtua nga Basha/Rama mesazh Astrit Patozit: Kreu i PD nuk fiton kurrë një betejë!

Ky kryeministër dhe një grusht përfituesish rreth tij që e çuan vendin në këtë krizë të thellë për qytetarët dhe biznesin, nuk e duan ndryshimin dhe po orvaten me çdo mjet për të ndalur zgjidhjen.

Ata kanë ndërtuar një sistem që çdo ditë madje edhe gjatë karantinës vodhën parátë nga xhepat e shqiptarëve dhe u sollën si banda me biznesin e ndershëm, ndërkohë që duan të amnistojnë paratë e krimit.

Këto janë përpëlitjet e fundit të një kryeministri dhe një qeverie në ikje. Ne nuk do të lejojmë që ekonomia të rrënohet në mënyrë të pakthyeshme dhe që Shqipërisë ti nxihet faqja në çdo raport ndërkombëtar. Rrotacioni është zgjidhja dhe ndryshimi që po vjen është i pandalshëm. Ekonomia shqiptare do të çlirohet nga ky makth. Shqiptarët meritojnë më mirë!”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-“Rama përdori terror, la vendin pa maska, ngriti male me kufoma”/ Berisha: Fajin e kanë qytetarët

Publikuar

-

Nga

Video-"Rama përdori terror, la vendin pa maska, ngriti male me kufoma"/ Berisha: Fajin e kanë qytetarët

Ish-kryeministri Sali Berisha demaskon kryeministrin Edi Rama, përmes një videoje, ku ky i fundit dëgjohet të flasë për menaxhimin e situatës së epidemisë në vend.

Rama dëgjohet të thotë se Policia dhe Ushtria nuk mund të kontrollojë të gjithë qyetarët pas lirimit të masave, dhë në këtë rast përgjegjës për mbrojtjen dhe rastet e shtuara duhet të jenë vetë qytetarët.

Berisha gjen rastin të komentojë edhe për ditët e para të shpërthimit të epidemisë në vend, kur Rama, sipas tij përdori terror dhe manipuloi shifrat, në vend që të jepte mesazhe sensibilizimi.

“Fajin e kanë qytetaret! Fajin me së pari e ka ai qe nuk mori asnje mase per luften kunder Covid-19;
Qe la vendin pa teste e pa maska. Qe perdori dhune, terror policor e ushtark, tanke e gazra helmuese kunder qytetareve ne vend te maskave dhe testeve ne luften kunder virusit;
Qe ne vend te ndergjegjesimit perdori tmerrimin e qytetareve me fjalime terroriste per 18 mije te vdekur, male me kufoma etj etj dhe ata tani si reagim i kundert nuk duan tja degjojne me emrin si terrorist dhe nuk besojne asgje; Qe shnderroi me praktiken qe ndoqi spitalet ne bomba biologjike; Qe mashtroi dhe manipuloi gjer ne neveri çdo shifer e te dhene”, shkruan Berisha, i cili bashkëngjit edhe videon që CNA.al e sjell më poshtë. /CNA.al

LEXO EDHE:  Oh ç’gënjeshtër!/Rama i lutet Bashës: Mësoje se …!

LEXO EDHE:  Shkatërrimi i grupit kriminal/ Reagon Kryeministri Rama

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ti kryeministër, unë President”/ Nard Ndoka tallet keq me Ramën

Publikuar

-

Nga

“Ti kryeministër, unë President”/ Nard Ndoka tallet keq me Ramën

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, deklaroi dje se kryeministri Rama i kishte ofruar një marrëveshje ku Basha të bëhej kryeministër dhe Rama President.

Kjo ngjarje solli jo pak reagime, ndërsa një perj tyre është dhe ish deputeti Nard Ndoka.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Nard Ndoka e këshillon me ironi kryeministrin të bëhet President i klubit të futbollit “Flamurtari”, i cili është edhe ekipi i qytetit të Vlorës, ku kryeministri ka dalë si deputet i zonës.

LEXO EDHE:  Shkatërrimi i grupit kriminal/ Reagon Kryeministri Rama

LEXO EDHE:  “Shpërthen” Lefter Maliqi/ Zbulon se si Rama i lutej Metës

“Një zgjidhje e mirë, mbasi don të jesh President patjetër”, shkruan Ndoka krah fotos ku i sugjeron kryeministrit të bëhet president i Flamurtarit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE