Connect with Us

“Ishim në gjumë dhe u ngritëm të tmerruar”/ Nëna me tre fëmijë tregon si i shpëtuan mrekullisht flakëve

Kronika

“Ishim në gjumë dhe u ngritëm të tmerruar”/ Nëna me tre fëmijë tregon si i shpëtuan mrekullisht flakëve

Publikuar

-

Një zjarr ka rënë në orët e para të mëngjesit të sotëm në katin e pestë të një banese sociale në Tiranë.

Mësohet se në banesë kanë qenë çifti i bashkëshortëve dhe 3 fëmijët e tyre, të cilët kanë shpëtuar mrekullisht dhe pa lëndime.

Ndërkohë, nëna e 3 fëmijëve, banesa e të cilës u shkrumbua nga zjarri, deklaron se “Ne ishim në gjumë dhe u ngritëm të tmerruar kur pamë tymin dhe flakët. Zjarri ra tek kuzhina”.

Gruaja tregon për gazetaren e “BalkanWeb” Aurora Golemi se zjarri kishte rënë si fillim në kuzhinë e më pas u përhap në të gjithë banesën.

Ajo tha se burri i saj kishte shkelmuar derën e apartamentit, pasi ishte bllokuar. Mes të tjerash nëna e 3 fëmijëve (me i vogli 6 muajsh) apelon për ndihmë, pasi gjithçka që kishte iu dogj.

LEXO EDHE:  Tmerr në Shkodër/ Banesa përpihet nga flakët, bllokohet 17-vjeçarja

“Ne ishim në gjumë dhe u ngritëm të tmerruar. Se pash orën fare me vrap kam ikur. Zjarri ra tek kuzhina..kam 4 vjet që jetoj aty. Njëherë ka pasur defekt e ka rregulluar babi im. U dogj gjithçka, s’kam asgjë tjetër tani. Tani shpresoj që të na ndihmoj bashkia. Atë mall që kisha lart, me ato haja bukë. Dhe ato u dogjën. Do ngel kështu tani…(tregon duart)”, rrëfen e tronditur gruaja.

Panik në Tiranë/ Zjarri përfshin një banesë sociale

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E rëndë/ Humb jetën një ushtar shqiptar në Afganistan

Publikuar

-

Nga

Një ushtar shqiptar me mision në Afganistan ka ndërruar jetë.

Bëhet fjalë për ushtarin shqiptar me inicialet Xh.J, rreth 45 vjeç. Deri më tani nuk dihen rrethanat se si ka ndërruar jetë ushtari, ndërkohë që priten të tjera të dhëna që të dalin në dritë.

“Ministria e Mbrotjes dhe Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura njoftojnë se dje, në orën 22:40 ora lokale në Afganistan, ka humbur jetën ushtaraku me inicialet XH. J. Autoritetet e Ministrisë së Mbrotjes dhe Shtabit të Përgjithshëm të FA po bashkëpunojnë me komandën e operacionit për të bërë hetimin e plotë të rrethanave në të cilat ka ndodhur ngjarja. Ministri i Mbrojtjes dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA sigurojnë personelin në mision dhe familjet e tyre se do vijojnë të mbështesin e t’u gjenden pranë për të përmbushur me sukses misionin. Ministria e Mbrotjes, Shtabi i Përgjithshëm dhe gjithë personeli i Forcave të Armatosura i shprehin ngushëllimet më të ndjera familjes për ndarjen e parakohshme nga jeta të njeriut tyre të dashur”, njofton Ministria e Mbrojtjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tentoi të trafikonte drejt Italisë 50 sirianë/ Arrestohet skafisti në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Tentoi të trafikonte drejt Italisë 50 sirianë/ Arrestohet skafisti në Vlorë

Vijon puna për zbardhjen e plotë të tentativës për kontrabandim të migrantëve dy javë më parë.

Shkon në tre numri i personave të arrestuar, të cilët janë përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Dy javë me parë, Policia ka vënë në pranga 2 personat përgjegjës për strehimin e shtetasve të huaj emigrantë, përkatësisht pronarin e një hoteli në Tiranë dhe pronarin e një banese në fshatin Trevllazër, Vlorë.

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në DVP Vlorë, nën drejtimin e Prokurorisë, në vijim të punës për zbardhjen e plotë të tentativës për kontrabandimin e migrantëve në rruge detare dhe vënien para drejtësisë të personave përgjegjës, bënë të mundur identifikimin, kapjen dhe ndalimin e autorit të tretë të kësaj ngjarjeje, shtetasin:
E. L.(A.), 26 vjeç, banues në Vlorë.

LEXO EDHE:  Protesta në Shkozë/ Banorët bllokojnë rrugën me kazanë

LEXO EDHE:  Flakët shkrumbojnë kabinën elektrike/ Reagon OSHEE

Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se ky shtetas ka qenë drejtuesi i mjetit lundrues (skafisti), me të cilin migrantët nga vendet e treta do të largoheshin në drejtim të shtetit italian, më datë 08.01.2021.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Drejtuesi i BMV-së, nipi i një zyrtari të lartë”/ Plas debati mes Lalës dhe zv-ministrit

Publikuar

-

Nga

“Drejtuesi i BMV-së, nipi i një zyrtari të lartë”/ Plas debati mes Lalës dhe zv-ministrit

Aksidenti që ndodhi para pak ditëve te ambasada italiane, ku shtetasi Stiverjan Dashi “fluturoi” me 150 km/h në mes të Tiranës, duke rresikuar një masakër, ka qenë temë diskutimi sonte “Opinion”.

Gjatë diskutimit gazetarët Mentor Kikia dhe Klodiana Lala debatuan me zv-ministrin e Brendshëm Julian Hoda, ku gazetarët zbuluan dhe se ai është nipi i një zyrtari të lartë të policisë.

Pjesë nga debati:

Klodiana Lala: Meqë ju nuk po na e tregoni, atëherë jua them unë është nipi i një zyrtari të lartë të policisë.

LEXO EDHE:  Drejtoresha e bibliotekës flet pas rënies së zjarrit/ Një prej punonjësve pati shqetësime

LEXO EDHE:  Zjarr në apartament/ Rrezikohet një person

Julian Hodaj: Thuajeni edhe emrin.

Klodiana Lala: Ore zotëri, se çfarë them unë, e di unë.

Julian Hodaj: Thuaj edhe emrin të biem rehat, ta mbyllim këtë temë.

Klodiana Lala: Po s’më kushtëzon dot se çfarë them…atë e di unë..

Julian Hodaj: Më pëlqen diversioni që bëni…spekulimet, por nuk është aspak e vërtetë.

 

LEXO TE PLOTE