Connect with Us

Horoskopi i ditës, 19 tetor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 19 tetor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Gjate kësaj dite do bëni shume përpjekje për ta stabilizuar situatën dhe te gjitha përpjekjet do ju shpërblehen. Marrëdhënia me partnerin ka për te qene me e ngrohte. Beqaret nuk do ndihen ende gati për te menduar për një dashuri dhe do refuzojnë çdo ftese. Klima ne planin financiar nuk do jete shume e ngrohte kështu qe duhet te bëni sa me shume kujdes me çdo hap qe do hidhni.

DEMI 21. prill – 21. maj

Dite e mbushur me momente te lumtura ka për te qene kjo e sotmja. Ju dhe partneri do krijoni një ekip te forte dhe do dashuroheni me pasion. Beqaret mire është te mos ëndërrojnë shume sepse përndryshe do mërziten. Me mire le te tregohen realiste dhe te presin pak kohe. Klima ne planin financiar do jetë e ngrohtë. Yjet do ju bëjnë me te matur e me te logjikshëm me gjithçka.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Sido qe te vijën gjerat ju nuk duhet te merrni vendime te nxituara. Peshojeni mire gjithçka para se te flisni me partnerin ne mënyrë qe tre mos iu dalin probleme. Beqaret duhet fillimisht te rregullojnë jetën e tyre e me pas te kërkojnë dashurinë. Sot nuk është momenti i duhur. Financat do përmirësohen ndjeshëm nga një shume e konsiderueshme parash qe do ju jepen nga familja.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Nëse kohet e fundit marrëdhënia juaj me partnerin është ftohur goxha, sot duhet te merrni masa për ta ndryshuar situatën. Kërkoni edhe falje për disa gjera. Beqaret do realizojnë takime mjaft interesante dhe prej tyre mund te fillojnë histori te bukura dashurie. Buxheti do jete goxha i mire dhe do jeni euforike çdo çast. Shpenzimet qe do kryeni nuk do ju tronditin gjendjen.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Te mbështetur fort nga Venusi dhe Marsi, sot do arrini te buzëqeshni serish si me pare. Partneri do ju thitë fjale te ëmbla dhe do ju mbaje me afër vetes. Nuk do mungoje as ndonjë deklarate dashurie. Beqaret do kenë një dite goxha te trazuar kështu qe me mire mos hedhin hapa. Me shpenzimet do e teproni pak dhe situata mund te tronditet. Deri ne fund te ditës mundohuni te merrni masa.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Jeta juaj ne çift do jete prioritet gjate kësaj dite. Do dini si ta mbani gjithë kohës situatën ne kontroll dhe nuk do ngurroni as te bëni ndonjë surprize për atë qe dashuroni. Beqaret nuk do ndihen ende gati te hedhin hapa kështu qe do kalojnë një dite te zakonshme. Buxheti do jete goxha me i mire se disa kohe me pare kështu qe mund t’i kryeni pa frike edhe disa investime.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Do keni ndryshime te njëpasnjëshme humori gjate kësaj dite dhe mund te lindin edhe disa mosmarrëveshje te vogla. Ne mbrëmje do ketë çaste qe do ndiheni vërtet keq. Beqaret do kenë një dite te mbushur me aventura te njëpasnjëshme dhe do ndihen përherë te gëzuar. Financat do kenë vetëm përmirësime dhe nuk do ndiheni aspak ne vështirësi. Mund t’ia lejoni vetes edhe disa shpenzime me tepër se zakonisht.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Dite shume harmonike do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Gëzim, hare, ngjyra dhe çdo gjë e bukur do jete pjese e jetës tuaj. Shfrytëzojeni çdo çast deri ne maksimum. Beqaret nuk do ndihen shume mire dhe ka mundësi te mos i pranojnë ftesat qe do ju bëhen. Me shpenzimet duhet te jeni te arsyeshëm dhe largpamës ne mënyrë qe te arrini ta mbani situatën nen kontroll.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Venusi dhe Plutoni do ju nxitin te jeni me te disponueshem ndaj partnerit tuaj dhe gati për te kaluar edhe ndonjë eksperience te re interesante. Orët e mesditës do jene me te bukurat nga te gjitha. Beqaret do bëjnë çdo lëvizje te mundshme vetëm për ta ndryshuar statusin e tyre. Shpenzimet kryejini me llogari pasi vetëm kështu gjendja do mbahet nen kontroll.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Marrëdhënia ne çift ka për te qene e qete për ju te dashuruarit. Nuk do keni aspak mosmarrëveshje dhe debate me atë qe keni ne krah. Beqaret do jene shume te logjikshëm dhe do dine cilat ftesa t’i pranojnë e cilat jo. Për ta do filloje një etape shume me e bukur. Ne planin financiar nuk do jeni me shume fat dhe mund te keni goxha vështirësi.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Dite shume e ngrohte do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do flisni ëmbëlsisht me atë qe keni ne krah dhe do i lini pas krahëve mosmarrëveshjet e se shkuarës. Beqaret nga ana tjetër do kalojnë momente shume pasionante dhe do ndihen te bekuar nga yjet. Buxheti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme kështu qe bëni kujdes me çdo shpenzim qe do kryeni.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Nëse e keni gjetur tashme partnerin ideal, sot marrëdhënia mes jush do përforcohet akoma me shume. Do ndajnë me njeri-tjetrin edhe disa sekrete. Beqaret qe janë ne kërkim te shpirtit binjak do jene te pafat edhe sot. Për ta nuk ka ardhur ende koha e dukur për te bere ndryshime. Ne planin financiar do merrni vendime te rëndësishme dhe do arrini ta stabilizoni gjendjen.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

“Tryeza e diskutimit për arsimin kthehet në propagandë”/ Denoncon studenti: 10-15 persona më dhunuan pas takimit

Publikuar

-

Nga

Një denonim për një rast të paprecedentë, ka mbërritur në redaksinë e CNA.al.

Përmes një letre denoncuesi, i cili në këtë rast është një student, shprehet se është dhunuar nga një grup prej 10-15 personash.

Shkak për dhunën e ushtruar ndaj tij, shprehet studenti janë replikat e bërë nga ana e tij gjatë pjesëmarrjes në një tryezë diskutimi në Fakultetin Ekonomik, për arsimin  dhe të drejtat e studentëve.

Ndërsa, rrëfen se mbledhja për të diskutuar mbi arsimin është kthyer e gjitha në një propagandë, studenti denoncon se personat kanë zgjedhur t’iu përgjigjen replikave të tij me dhunë pas takimit, në afërsi të Vilës Gjuta.

Studenti u ka bërë “thirrje Kryetarëve të Këshillit të Studentëve t’i ndalojnë këto monstra”, sikurse iu referohet ai, të hyrjnë në Universitete.”

Letra e Plotë:

Pershendetje!

Sot nje grup aktivistesh te Levizjes per Universitetin kishin organizuar nje tryeze diskutimi ne Ekonomik. Arsyeja teorike per thirrjen e tryezes ishte te diskutohej per problematika te studenteve por ne fakt diskutimi u sos duke bere propagande.

Fakt i pakundershtueshem eshte qe ne salle jame futur pa leje formale nga fakulteti.

Gjate diskutimit pati replika nga ana ime per menyren sesi po shtrohej problemi i studenteve dhe vetem per replikat qe i bera pa ofenduar askend por thjesht duke shprehur mendimin tim, vandalet e Levizjes me kapen ne befasi kur une po largohesha dhe me goditen diku afer viles Gjuta. Ishin rreth 10-15 veta nga ata kunder 1 individi. Nuk po shkruaj per tu viktimizuar sepse se kam ne natyre, kjo eshte natyra e tyre (tek faqja e tyre thone qe i rrafem ne), por per tju treguar se kush jane ne te vertete ata qe “u cane” duke folur per arsimin.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 5 maj 2018

Personat qe me goditen sigurisht i kam evidentuar dhe shume shpejt do mbajne pergjegjesite e duhura. Nese mendojne se me kane trembur i genjen mendja.

Pas ngjarjes se sotme Levizja mund te futet ne Ekonomik vetem nese une do jem i vdekur. Kjo nuk eshte nje deklarate personale emocionale, por nje deklarate qe une e bej ne mbrojtje te integritetit te fakultetit ku une studioj.

E di qe kam ne profil disa pjesetare te Levizjes, dhe padismutim nuk jane gjithe fajtore per ate qe me ndodhi sepse secili ka pergjegjesi personale. Ama duke qene se goditja me eshte bere nga ju si organizate me synimin qe te me trembni dhe mos jem me kunder ideve tuaja vandaliste, ju them vetem dicka: jo vetem qe sme keni trembur, por me keni motivuar me shume. Nese doni te mos ju demaskoj me duhet te me vrisni, se me nje grusht nuk arrini gje.

Te fortet perdorin argumenta, te dobetit dhunen.

Faleminderit!

Shkruar nga Andi Varrosi  ,Komunistet e OP Arlind Qorit  (Erion Veliajt) dhunojne Studentet .I bej Thirrje Kryetareve te Keshillit te Studenteve ti ndalojne keto monstra hyrjen ne Universitete./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

“Na mungon Sokoli”/ Basha përkujton Olldashin: Djali i tij do ta përmbushë misionin

Publikuar

-

Nga

Kreu i PD, Lulzim Basha ka përkujtuar 6 vjetorin e ndarjes nga jeta së ish ministrit të ndjerë të Transportit, Sokol Olldashi.

Basha ka publikuar nje foto me djalin e Olldashit teksa shprehet se ai do të ishte krenar të shikonte sesi djali i tij i madh Glauku po ecën në gjurmët e tij.

“Sokol Olldashi do të ishte krenar të shikonte se si djali i tij i madh Glauku po ecën ne gjurmët e tij. Jam i bindur se Glauku, të rinjtë demokratë dhe rinia shqiptare do ta përmbushin me sukses misionin e Shqipërisë si gjithë Europa. Na mungon Sokoli”, shkruan Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Manastirliu në Shkodër/ Ulen rradhët e pritjes për koronarografitë, përfituan mbi 6800 pacientë

Publikuar

-

Nga

Shërbimi i hemodinamikës në spitalin rajonal të Shkodrës ofrohet brenda 24 orëve, duke zeruar rradhët e pritjes për këtë shërbim jetik për qytetarët, që sot ofrohet afër vendbanimit.
Gjatë vizitës në spitalin e Shkodrës, Ministrja Manastirliu deklaroi se falë bashkëpunimit me shërbimin universitar të QSUT-së, spitali i Shkodrës po mbulon shërbimin e koronarografisë për të gjithë zonën e veriut. Manastirliu tha se 98% e koronarografive kryhen në spitalet publike.
“6,835 qytetarë kanë përfituar nga paketat e zemrës në spitalet publike dhe jo publike këtë vit. Rritja e kapaciteteve në spitalet publike me ngritjen e tre qendrave të hemodinamikës në spitalin “Shefqet Ndroqi”, në Fier dhe Shkodër, ka mundësuar që 98% e këtij shërbimi të ofrohet në spitalet publike”, tha Manastirliu.
Në rang vendi, rradhët e pritjes për shërbimin e koronarografisë janë reduktuar në dy javë, si rezultat i investimeve të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për Njësitë e Hemodinamikës, ndërsa ndërhyrjet e kryera janë rritur me 20% në 10 mujorin e parë të këtij viti, krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të shkuar. Manastirliu deklaroi se me kapacitetet e shtuara, synimi është mbulimi i plotë i paketave të zemrës në spitalet publike.
LEXO TE PLOTE