Connect with Us

Berisha “shpërthen” kundër Ramës/ O monstër, misioni yt është rikthimi i vizave

Politikë

Berisha “shpërthen” kundër Ramës/ O monstër, misioni yt është rikthimi i vizave

Publikuar

-

Pas bllokimit të negociatave për anëtarësimin në BE, ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërthyer në akuza të forta kundër kryeministrit Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha e krahason Ramën me ish-diktatorin Enver Hoxha, ndërsa të dy i cilëson si monstra të kombit shqiptar.

Sipas Berishës, Rama është përgjegjës për bllokimin e negociatave dhe se misioni i tij është rikthimi edhe i vizave për shqiptarët.

“Miremengjes Edvin!

Dielli lindi sot perseri ne Shqiperi!

LEXO EDHE:  Policia e ndal për kontroll në Hollandë/Zbulohet me çfarë është nisur Rama nga Shqipëria

Por pas Enverit ti Edvin del ne driten e tij si monstra e dyte me e zeze e kombit shqiptar ne rrugen e tij drejt Europes! Ai e bllokoi per 46 vite kurse ti, nisur nga keshilltaret e Fierit dhe tre ligjet dhe deri sot, e bllokove prej tete vitesh!

Misioni yt o monster pas bllokimit pa asnje date te negociatave mbetet rikthimi i vizave per shqiptaret! sb”-shkruan Berisha në postimin e tij./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Artan Hoxha i publikoi foton me Ramën/ Reagon Ardian Çapja

Publikuar

-

Nga

Ardian Çapja, i akuzuar për kryerjen e disa krimeve në qytetin e Elbasanit, ka reaguar për foton e tij me kryeministrin Edi Rama, të publikuar nga gazetari Artan Hoxha.

Çapja i ka dërguar një mesazh moderatorit të emisonit “Opinion” Blendi Fevziut dhe mohon që të ketë dalë në foto me kreun e qeverisë.

Ai pretendon se fotoja është e modifikuar, ndërsa ngre akuzat se në media ka shumë shpifje dhe mashtrime.

Kujtojmë se kjo foto është publikuar në 27 janar të vitit 2017 në faqen zyrtare të resortit “Univers”, në pronësi të fisit Çapja dhe sipas Hoxhës është bërë para fushatës zgjedhore të vitit 2017./ CNA.al

Publikohet fotoja e Ramës me Ardian Çapjan/ Artan Hoxha zbulon lidhjen

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gjuzi deklaratë të papritur/ “Nëse Basha bëhet kryeministër, jap menjëherë dorëheqjen”

Publikuar

-

Nga

“Nëse Lulzim Basha bëhet kryeministër, unë menjëherë jap dorëheqjen nga kryetari i Partisë Konservatore”.

Kështu deklaroi mbrëmjen e sotme deputeti Kujtim Gjuzi, teksa po fliste për marrëdhëniet mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha

Sipas tij, mes liderit të demokratëve dhe kreut të qeverisë nuk ka më lidhje, pasi pretendon se dashuria e vjetër është shkatëruar.

LEXO EDHE:  Paralajmërimi i fortë për Ramën/ Kush mund ta shpëtojë kryeministrin

LEXO EDHE:  Po bëjmë tendera me 99% sipas planit

“Unë kam ruajtur Parlamentin në datën 7 qershor që thanë do ta shembim Parlamentin, me një mesazh. Mesazhi shkonte tek Baca. I thashë: ‘Bac më duket se nuk të kanë marrë leje ty’”, tha deputeti, ndërsa theksoi se Basha është penduar që doli nga Parlamenti duke djegur mandatet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paskal Milo zbulon marrëveshjen e heshtur Rama-Basha

Publikuar

-

Nga

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, zbuloi mbrëmjen e sotme paktin e fshehtë Rama-Basha para marrëveshjes së vitit 2017.

Sipas tij, krerët e dy partive politike më të mëdha, kanë nënshkruar një marëveshje të fshehtë para se të nënshkruanin marëveshjen përfundimtare që është edhe publike.

“Duhen bërë zgjedhje me rregulla të pastra loje. Jo me rregulla ku dihet paraprakisht se kush do t’i fitojë zgjedhjet. Tani zgjedhjet i përcakton sistemi, përpara kemi patur sistem zgjedhor relativisht të mirë. Tani nuk ka garë, është vetem mes dy partive PS-PD, në mes tyre ka një rotacion me marrëveshje të heshtur. Para marëveshjes në vitin 2017, ata kanë pasur një marrëveshje të fshehtë që ka dërguar në atë përfundimtaren”, theksoi Milo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE