Connect with Us

Horoskopi i ditës, 18 tetor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 18 tetor 2019

Publikuar

-

Dashi

Dashuria: Jeni gjithnjë në nxitim, prandaj jeni në kërkim të ekuilibrit. Kjo mund të çojë në një lodhje që do të ndikojë në marrëdhëniet me një të dashur. Beqarët do jenë më mirë të pushojnë dhe të mendojnë për gjendjen e tyre sot.

Puna: Ekzistojnë një numër perspektivash shumë pozitive në vendin e punës, por duhet të keni kujdes.

Demi

Dashuria: Sot do të duhet të keni kujdes që të mos jetoni shumë realitete. Mund të jetë e dobishme të largoheni nga të gjitha dhe të merrni një moment për veten tuaj duke u përpjekur të rriteni emocionalisht. Beqarët do mund të marrin rrugë që do të krijojnë probleme me të tjerët.

Puna: Ju jeni të vendosur, me shumë forcë dhe energji. Jupiteri ju ndriçon dhe ju ndihmon të bëni më pak gabime.

Binjakët

Dashuria: Jeni shumë emocionues, por përpiquni të mos e shndërroni emocionin tuaj në stres. Mundohuni të përfitoni dhe lini veten të shkoni në sferën sentimentale. Venusi është i favorshëm për ndjenjat, nëse jeni beqarë ju duhet më shumë vëmendje.

Puna: Perspektivat e punës janë pozitive dhe do të ketë shumë mundësi ku mund të tregoni aftësitë tuaja.

Gaforrja

Dashuria: Jupiteri dhe Venusi janë padyshim pozitivë për familjen dhe për dashurinë. Tan ju keni një energji të madhe, por edhe një dëshirë të madhe për të pasur konfirmime sentimentale. Zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të rishfaqen me siguri në botën përreth.

Puna: Disa prej jush ndoshta kanë pasur kontrolle të vogla në vendin e punës. Gjithçka po shkon mirë.

Luani

Dashuria: Ju shfaqeni në një moment të vështirë në të cilin ndiheni pak të lodhur, dhe madje edhe në dashuri shfaqeni shumë nën presion. Mos u shqetëso, është vetëm një moment tranzicioni. Së shpejti edhe njerëzit beqarë do kalojnë momentet më të mira në jetën e tyre.

Puna: Ndoshta dikush do të duhet të nënshkruajë një marrëveshje të re me qëllim të arritjes së rezultateve afatgjata.

Virgjëresha

Dashuria: Venusi ka hyrë në shenjën tuaj të zodiakut, duke ju lejuar një ndryshim të shkëlqyeshëm. Nëse keni pasur guximin të mbylleni me të kaluarën, tani shkoni përpara. Beqarët që nuk kanë arritur të lënë gjithçka pas, do të përjetojnë një moment stresi.

Puna: Disa prej jush kanë pasur promovime dhe përparime në karrierë.

Peshorja

Dashuria: Ndonjëherë dëgjoni edhe ato që mendojnë të tjerët, shpesh ju mbeteni të pezulluar në botën tuaj dhe kjo më pas ju bën që të shfaqeni shumë kokëfortë. Tension me partnerin. Ata që janë beqarë do të kenë një shans të mirë për të gjetur njerëz që të bashkëveprojnë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 25 tetor 2017

Puna: Ekzistojnë projekte të jashtëzakonshme, ju do të keni ende shanse të shkëlqyera për t’i rikuperuar dhe çuar ato përpara.

Akrepi

Dashuria: Në këtë ditë ndiheni të fortë dhe të gatshëm për të filluar disa projekte të reja. Është një kohë e mirë për ndjenjat, por ju keni pak dëshirë për të filluar marrëdhënie të reja. Beqarët mund ta kenë të vështirë të përballen me realitetin.

Puna: Shumë do të synojnë punën dhe do të përqendrohen në atë që të përpiqen të harrojnë gjëra të tjera që nuk funksionojnë.

Shigjetari

Dashuria: Ndjenjat janë të pranishme në jetën tuaj, kështu që përfitoni, pasi dashuria është vetëm rreth qoshes. Ju keni pasur një sezon shumë të rëndësishëm, kultivoni atë që keni pushtuar. Beqarët do duhet të mendojnë më tepër për gjëra serioze.

Puna: Në këtë moment, mund të lindin projekte të reja dhe ide të reja. Mundohuni të nënshkruani kontrata.

Bricjapi

Dashuria: Ju jeni shumë të përqendruar në perspektivat e reja që lindin në të ardhmen tuaj. Jupiteri do të hyjë në shenjën tuaj dhe ju keni në mend projekte të bukura në çift për të realizuar. Beqarët që kërkojnë personin e duhur mund të bëjnë takime të bujshme.

Puna: Ata që kanë punuar mirë sot, do të shohin situata të ndryshme që do t’u sjellin atyre përparësi të mëdha.

Ujori

Dashuria: Jupiteri po kalon në shenjën tuaj, por me Venusin që ju ndriçon, historia juaj e dashurisë do të jetë e qetë dhe do të vazhdojë me shpejtësinë e plotë. Planeti i dashurisë gjithashtu favorizon beqarët dhe dashuria gjithashtu mund të mbetet një protagonist për ta.

Puna: Një numër përfitimesh nga biznesi do të sjellin një lajm të mirë për të ardhmen dhe për financat.

Peshqit

Dashuria: Venusi është i favorshëm për ndjenjat, por ju jeni shumë i ndikuar nga situatat përreth jush. Sidoqoftë, ju dukeni emocionues dhe të disponueshëm me njerëzit përreth jush. Nëse jeni beqarë, ju duket e nevojshme të përpiqeni të bëni një zgjedhje midis asaj që ju pëlqen.

Puna: Është një ditë e rëndësishme për sa i përket punës, do të ketë lajme edhe në ditët në vijim

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Euro i rikthehet rënies/ Me sa u këmbye sot

Publikuar

-

Nga

Gjatë kësaj jave monedha e përbashkët europiane ka vijuar që të humbasë pikë përkundrejtë lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro ëshëtë këmbzer sot mesatarisht me 122,83 lekë, duke vazhduar kështu që të nënçmohet për të tretën ditë radhayi. Që prej fillimit të muajit nëntor euro ka humbur thuajse gjysmë pike në rapor me monedhën vendase.

Sipas ekspertëve të kursit të këmbimit kjo situatë lidhet me nivelin e ulët të këmbimeve dhe të vëllimeve. Ata shpjegojnë se aktualisht tregtimet janë tepër të ulëta dhe priten të jenë të tilla të paktën deri për festat e 28-29 nëntorit dhe festat e fundvitit, ku vihet re se rigjallërohet tregu. Megjithatë sipas tyre konsumi është në minimum dhe individët po kursejnë edhe gjatë festave.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 26 mars 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 5 mars 2018

Euro ka vijuar sërish rënien pas forcimit në muajin e kaluar, pas përfundimeve të efekteve nga transaksionet e bankave tregtare dhe transferimi i fitimeve të kompanive me kapital të huaj, të cilët përfituan nga ulja e taksës nga 15% në 8% për dividendin.

Gjatë ditës së sotme leku vendas është shfaqur më i dobët përkundrejt monedhave të tjera. Dollari amerikan është këmbyer me 111,5 lekë, rreth 0,04 pikë më shumë se një ditë më parë. Edhe paundi britanik ka fituar pikë gjatë ditës së sotme ku sipas kursit zyrtar është këmbyer me 143,29 lekë apo rreth 0,26 pikë më shumë se një ditë më parë. Pikë ka fituar edhe franga zvicerane e cila është këmbyer me 112,6 lekë apo rreth 0,6 pikë më shumë se dje./Monitor

LEXO TE PLOTE

Sociale

Kishte dhimbje koke dhe barku/ Spitali i Korçës jep informacion mbi vdekjen e 58 vjeçarit

Publikuar

-

Nga

Spitali i Korçës ka konfirmuar se 58-vjeçari Telha Kelo i cili ndërroi jetë mëgjesin e sotëm vuante nga guri në tëmth.
Nëpërmjet një njoftimi zyrtar, Spitali Rajonal i Korçës sqaron se i 58 vjecari u trajtua në reanimacion për dy orë dhe i është dhënë gjithë ndihma e mundshme.

Ai kishte mbërritur dy ditë më parë në spital me dhimbje barku dhe koke.
Ndërkohë familjarët e Telha Kelos akuzojnë mjekët se i kanë dhënë mjekim të gabuar dhe nuk kanë pranuar që i ndjeri të dërgohet për trajtim të specializuar në Tiranë./CNA.al

Njoftimi i spitalit:

Drejtoria e Shërbimit të Spitalit Rajonal Korçë u shpreh ngushëllimet familjarëve të T.K duke sqaruar opinionin publik si më poshtë:

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 12 qershor 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 5 mars 2018

Pacienti T.K është paraqitur përpara dy ditësh në spital me ankesë dhimbje të kokës, menjëherë është kryer ekzaminimi i plotë duke përfshirë analiza laboratorike, EKG, eko abdominale, CT koke me contrast etj. Pas kryerjes së ekzaminimeve pacienti ka rezultuar me Kolecistit Kalkuloz.

Pas kësaj pacienti është shtruar në kirurgji. Gjendja e tij është rënduar mëngjesin e sotëm dhe pacienti është dërguar menjëherë në reanimacion ku për rreth dy orë është trajtuar nga reanimatori.

Spitali Rajonal Korçë, sqaron se bazuar në protokollet e mjekimit pacientit i është dhënë ndihma maksimale nga personeli i spitalit. Jemi në pritje të autopsisë. Drejtoria e Shërbimit të Spitalit Rajonal Korçë

LEXO TE PLOTE

Sociale

Ndërroi jetë në spitalin e Korçës/ Flet vëllai i 58 vjeçarit: I dhimbte koka, doktori i bënte vetëm serume

Publikuar

-

Nga

Mbetet enigmë vdekja e 58 vjeçarit Telha Kelo nga fshati Pojan i Korçës.
Babai i dy fëmijëve ka ndërruar jetë në spitalin e Korçës ku ndodhej prej dy ditësh.

Vëllai i viktimës bën me dije se e kishin çuar në spital me dhimbje koke dhe prej dy ditësh bënte serume. Ai pretendon se i kanë kërkuar mjekëve ta transportojnë në Tiranë por ata nuk kanë pranuar dhe nuk kanë dhënë asnjë diagnozë.

“I dhimbte koka. E solli byrazeri me makinën e tij pardje, sot në mëngjes mbaroi.
Fjalët e mjekut janë, nga dhimbja e kokës vdes njeri. Nuk ka vuajtur nga ndonjë sëmundje më parë. Nuk e dimë me çfarë e kanë mjekuar, serume i bënin. Do bëhet më mirë na thanë mjekët. I kemi kërkuar që ta çonim në Tiranë, na thanë që nuk e kemi nxjerrë ende diagnozën që ta dërgojmë në Tiranë. Sot kur erdhëm në orën 8:00 e morëm vesh.
Nuk e di çfarë diagnoze do i vërë doktori që të shpëtojnë. E tërë nga doktori ka ardhur se po të kishte nxjerrë doktori diagnozën do ishin marrë masat”, deklaroi vëllai i viktimës për News 24./CNA.al

LEXO TE PLOTE