Connect with Us

Goditet grupi i trafikut të drogës në Selanik/ Në krye të bandës një shqiptar

Kronika

Goditet grupi i trafikut të drogës në Selanik/ Në krye të bandës një shqiptar

Publikuar

-

Goditet një grup i trafikut të drogë në Greqi.
Mësohet se pas operacionit antidrogë të zhvilluar në Selanik janë vënë në pranga 7 persona.

Mes të arrestuarve janë 6 shtetas shqiptarë dhe një grek.
Bëhet me dije se drejtuesi i grupit kriminal ishte një 41 vjeçar shqiptar.

Në kuadër të këtij operacioni u sekuestruan 9 kilogram maijuanë, 6 kg heroinë dhe 94 gr kokainë./CNA.al

Vijon…

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

“Skenar filmi”/ Klodiana Lala zbulon çfarë ndodhi gjatë natës në shtëpinë e gjyqtarit

Publikuar

-

Nga

Gazetarja Klodiana Lala ka zbuluar një ngjarje të rëndë, që prek një prej njerëzve të sistemit të drejtësisë, që sipas saj ka ndodhur gjatë natës.

Në një postim në rrjetet sociale, Lala shkruan se një gjyqtari të Shkallës së Parë në Tiranë i kishin vjedhur makinën, ja kishin përdorur për një ngjarje dhe ja kishin kthyer sërish brenda natës.

Lala thekson se vetë gjyqtari, emrin e të cilit nuk e bën të ditur, nuk ka qenë në dijeni të ngjarjes, por shton se ka qenë policia që i ka shkuar në shtëpi, duke i bërë kontroll të imtësishëm, prej ku ka rezultuar se makina e tij ishte vjedhur.

LEXO EDHE:  “Shqiptarët po pushtojnë botën”/Revista e njohur artikull për suksesin e këngëtareve shqiptare

“Policia troket ne dyert e nje gjyqtari te shkalles se pare. Me argumentin se i kane vjedhur makinen policia i kontrollon imtesisht shtepine. Gjyqtari nuk kishte asnje dijeni qe i ishte vjedhur makina. Por doli ne fakt qe mjetin ja kishin vjedhur, ja kishin perdorur ne nje ngjarje dhe ja kishin kthyer prape. Kjo e gjitha brenda nates. Ngjarja eshte me fakte te verteta. Por ama me duket se skenar filmi”, shkruan gazetarja Lala./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ishte shpallur në kërkim/ Arrestohet 52 vjeçari

Publikuar

-

Nga

krimi i organizuar

Policia e Sarandës ka vënë në pranga një 52-vjeçar të shpallur në kërkim për veprën penale të vjedhjes.

Në pranga është vënë shtetasi G.L, banues në fshatin Bajkaj në Delvinë.

Ndalimi i tij u bë pasi ky shtetas ishte shpallur në kërkim për “Vjedhje”, vepër penale për të cilën Gjykata i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

18 ditë pas atentatit/ Arjan Ndoja dhe miku i tij lënë spitalin

Publikuar

-

Nga

Parditen e djeshme, prokurori i Durrësit Arjan Ndoja ka lënë spitalin dhe është rikthyer në shtëpi.

Ndoja la spitalin 18 ditë pas atentatit të ndodhur te mbikalimi i Shkozetit dhe u dërgua në shtëpi për të vazhduar rehabilitimin pas plumbave që mori të premten e 1 nëntorit.

Gjithashtu, edhe Landi Muharremi (Aleksandër Laho), doli dje nga spitali pasi qendroi 18 ditë në spital për shkak të plagës që mori në nofull teksa udhëtonte me Arjan Ndojën.

LEXO EDHE:  Itali, shkatërrohet rrjeti shqiptar i kokainës, ja personat e arrestuar

Kujtojmë se shoferi i Arjan Ndojës, Andi Maloku humbi jetën 1 javë pas ngjarjes për shkak të plagëve të marra në shtyllën kurrizore./CNA.al

LEXO TE PLOTE