Connect with Us

Sërisht ndryshime tek burgjet/ Gjonaj u ‘vë fshesën’ drejtuesve!

Politikë

Sërisht ndryshime tek burgjet/ Gjonaj u ‘vë fshesën’ drejtuesve!

Publikuar

-

Burgjet shqiptare janë prekur sërisht nga ndryshime të rëndësishme.

Sipas informacioneve, ministrja Etilda Gjonaj ka firmosur ndryshime të reja në varësinë e burgjeve të vendit tonë.

Nga sot, burgu i Fushë-Krujës ka kaluar në varësi Durrësit, ndërsa burgu 313 në Fushë-Krujë.
Lëvizje kanë ndodhur edhe në burgjet e Gjirokastrës dhe të Sarandës, të cilat do të kalojnë në varësi të njëra-tjetrës.

Ndryshimet kanë prekur edhe rangun drejtues, ku në burgjet Mine Peza dhe Jordan Misja janë emëruar drejtuesit e rinj. Aurel Jazxhi do të drejtojë IEVP Mine Peza, ndërsa Eduard Strugaj do të drejtojë IEVP Jordan Misja (313).

LEXO EDHE:  Sherri në Sarandë/ Si u qëlluan 3 personat në mes të bulevardit

Po ashtu, edhe Gëzim Selimi, është larguar nga drejtimi i burgut të Reçit duke u pasuar në këtë post nga Dedë Zhivani.

Sipas Shqiptarja.com, prezantimi i Drejtorit të ri Dedë Zhivani, është bërë një ditë më parë ku është njohur edhe me detyrat dhe përgjegjësitë në këtë institucion./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Presidenca paralajmëron fakte tronditëse/ Ftesë të hapur Manjës: Të bindur se do na bashkohesh

Publikuar

-

Nga

Zëdhënësi i presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, ka paralajmëruar fakte të reja tronditëse dhe i ka bërë një ftesë të hapur kryetarit të Komisionit të Ligjeve Ulsi Manjës.

Blushi fton Manjën të bashkohet me Metën në konferencën për shtyp në Presidencë, ndërsa me bindje thotë se socialisti do rreshtohet krah tyre.

“Ftohet zëdhënësi i Dosjes së Dibrës të marrë pjesë nesër në konferencën e radhës për shtyp në Presidencë, e madje të bëjë pyetje dhe debat para gazetarëve, jo vetëm si kryetar i Komisionit të Ligjeve dhe lider i reformës në drejtësi, por dhe si filozof i paparë që u shfaq sot.

Me qetësi dhe drejtësi!

LEXO EDHE:  Paketa anti korrupsion/ Ministrja Gjonaj njofton masat e reja

LEXO EDHE:  Sherri në Sarandë/ Si u qëlluan 3 personat në mes të bulevardit

Deri në 2 mars jemi të bindur se do bashkohesh me mbarë popullin kundër grushtit të shtetit. Se faktet e reja tronditëse do bëjnë të harrohet dhe Dosja 184. Presidenti të pret nesër në Presidencë, t’i dëgjojë këshillat e tua nga afër. Ai do të trajtojë me më shumë përulësi, se sa e trajtove ti në Komisionin Parlamentar. Të presim!”, shkruan zëdhënësi i Metës në një postim në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Aksioni për kapjen e kokainës në bashkëpunim me DEA-n/ Klodiana Lala: Në MV kaloi përmes Shqipërisë

Publikuar

-

Nga

Gazetarja Klodiana Lala ka dhënë detaje për operacionin ndërkombëtar në Maqedoninë e Veriut, ku u sekuestrua 1.3 ton kokainë.

Lala tha për BW se aksioni është zhvilluar në bashkëpunim me DEA-n amerikane, Guardia di Finanzan, policinë shqiptare dhe me forcat policore të disa vendeve të tjera.

Dyshohet se kokaina ka ardhur nga Amerika në Mal të Zi dhe kishte si destinacion Koperin e Sllovenisë.

Mirëpo, gazetarja deklaron se kokaina ka kaluar në Maqedoninë e Veriut përmes pikës kufitare të Hanit të Hotit në Shkodër dhe më pas ka dalë nga pika kufitare e Qafë Thanës.

LEXO EDHE:  Dokumentet/ Ministri i Ramës që bleu pronë te Balili

LEXO EDHE:  Donin të kalonin ilegalisht kufirin/ Arrestohen dy turq në Sarandë

Droga është transportuar me një kamion bananesh nga Amerika, ndërkohë që Lala pretendon se policia shqiptare ka qenë në dijeni të këtij mjeti.

Kujtojmë se kokaina u sekuestrua në një magazinë frutash dhe së bashku me të janë arrestuar edhe tre persona, dy shoferë dhe një magazinier./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Qetësohu “Gjeneral!”/ Presidenca i kthehet me të njëjtën monedhë Lleshajt

Publikuar

-

Nga

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, paralajmëroi pak minuta më parë se do të kornizojë institucionin e Presidentit dhe se Policia e Shtetit nuk do ta lejojë Ilir Metën të organizojë tubim më 2 mars kundër qeverisë.

Por ka qenë i menjëhershëm reagimi i Presidencës, e përfaqësuar nga zëdhënësi Tedi Blushi.

Blushi i kërkon me tone ironie Ministrit të qetësohet, ndërsa e akuzon se po e bën këtë paralajmërim nën urdhrat e kryeministrit Edi Rama. Zëdhënësi i Metës thekson se rendin në 2 mars do ta garantoje Presidenti në bashkëpunim me qytetarët.

LEXO EDHE:  Sherri në Sarandë/ Si u qëlluan 3 personat në mes të bulevardit

LEXO EDHE:  Paketa anti korrupsion/ Ministrja Gjonaj njofton masat e reja

“Asnjë sekondë për të humbur me “Gjeneralin” nën poture. Si mund të bëjë moral për Kushtetutën një gënjeshtar që donte të hynte në shkelje të Kushtetutës me kamuflazh në zyrën e ministrit?

Qetësohu “Gjenerali” nën poture: Rendin në 2 mars e garanton Presidenti bashkë me popullin!”, nënvizon Blushi./ CNA.al

Paralajmëron Sandër Lleshaj/ Policia barrikadë kundër Presidentit

LEXO TE PLOTE