Connect with Us

Aksident tragjik/ 18-vjeçari shtypet për vdekje nga ruli në punë

Kronika

Aksident tragjik/ 18-vjeçari shtypet për vdekje nga ruli në punë

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Bypassin e Fierit, pranë fshatit Pojan.

Mësohet se një 18 vjeçar, është shtypur aksidentalisht për vdekje nga një rrul në punë.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të fshatit Pojan, ndërsa viktimë ka mbetur shtetasi me inicialet M.K, 18 vjeç, banues në Tepelenë (punëtor).

Në vendengjarja ka shkuar grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj.

LEXO EDHE:  Lezhë/ Makina përplaset me një traktor, humb jetën një person

Njoftimi i policisë:

Sot rreth orës 16:15, në Bypassin e Fierit, në afërsi të fshatit Pojan, shtetasi K.N, 41 vjeç, banues në Memaliaj, duke drejtuar mjetin tip “Rrul” që ngjesh asfaltin, ka goditur shtetasin M.K, 18 vjeç, banues në Tepelenë (punëtor) i cili ka gjetur vdekjen e menjëhershme.Në vendengjarja ka shkuar grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Kërkohet “koka” e prokurorit të SPAK/ “Biznemeni i kokainës zbret” në KLP/ 

Publikuar

-

Nga

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, javën që vjen pritet të shqyrtojë kërkesën e Arbër Çekajt, i cili është pjesë e dosjes së kokainës së Maminasit.

Çekaj, biznesmeni i cili akuzohet për 613 kg kokainë të kapur në Maminas, ka kallëzuar penalisht në SPAK, prokurorin e çështjes Edvin Kondilli me pretendimin se ka manipuluar dosjen me të dhëna jo të sakta të sistemit TIMS.

Sipas Report tv, me 20 Janar, KLP, do të shqyrtojë kërkesën e Çekajt për shkarkimin e prokurorit Edvin Kondili./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përplasen dy automjete/ Humb jetën një person

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë është regjistruar në aksin rrugor Lezhë-Shkodër.

Dy automjete janë përplasur në fshatin Piraj dhe për pasojë një person ka humbur jetën.

Ende nuk dihen rrethanat dhe shkaqet në të cilat ka ndodhur aksidenti./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërndante drogë në kryeqytet/ Arrestohet 32 vjeçari

Publikuar

-

Nga

u kap duke trafikuar droge

Operacioni “SUPPLIER”, ka vënë në pranga një shpërndarës të drogave të forta, kryesisht heroinë.

Z., 32 vjeç, është arrestuar, ndërsa janë sekuestruar dhjetra doza heroinë, peshore elektronike, një sasi parash të dyshuara, të përfituara nga shitja e lëndës narkotike, telefona celular që i përdorte për të komunikuar me klientët dhe sende të tjera.

Gjithashtu nën hetime por në gjendje të lirë është vënë edhe një 32 vjeçar nga Tirana.

“Nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë ishin siguruar informacione në rrugë operative se shtetasi M. Z. merrej me shitjen e lendës narkotike të llojit heroinë, në zonën e sheshit Ëillson”, në rrugët “Grigor Heba” dhe “Margarita Tutulani”.
Ky shtetas mbante një sasi të konsiderueshme lënde narkotike të llojit heroinë, në banesën e tij. Gjatë kontrollit fizik të ushtruar, shtetasit M. Z. i janë gjetur në xhepin e xhupit disa doza me lëndë narkotike, e llojit heroinë. Gjatë kontrollit të kryer shtetasit K. T. i është gjetur në xhepin e xhupit 1 dozë me lëndë narkotike e llojit heroinë.
Në vijim është kryer kontroll në banesën e shtetasit M. Z., në rrugën “Gregor Heba”, Tiranë dhe si rezultat janë gjetur dhjetëra doza me heroinë, me peshë totale 44.5 gr., një peshore elektronike, një shumë parash e dyshuar e përfituar nga shtija e lëndë narkotike, aparate celular që i përdorte për të komunikuar me klientët dhe sende të tjera”, ka njoftuar policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE