Connect with Us

Denoncimi i “STOP” – Si organizohet prostitucioni?/ Zbulohet pazari dhe tarifat e shërbimeve seksuale

Denoncim

Denoncimi i “STOP” – Si organizohet prostitucioni?/ Zbulohet pazari dhe tarifat e shërbimeve seksuale

Publikuar

-

Me zë dhe me figurë, emisioni “Stop” në Tv Klan denoncon si organizohet prostitucioni në Korçë.

Një person i infiltruar i emisionit udhëtoi drejt Korçës ku kishte lënë takim me të ashtuquajturin Laci, i cili rezulton se është një tutor. Takimi me të u organizua në lagjen “1 Maji” pas Medresesë.

Sapo i infiltruari i emisionit “Stop” takohet me Lacin, ky i fundit e pyet nëse është polic.

Tutori 1: Ça bën?

Qytetari 1: Si jeni?

Qytetari 2: Ç’kemi byrazer?

Tutori 1: Ç’kemi? Si dukesh?

Qytetari 2: Hajt mo, mirë, mirë! Si ia kalon ti?

Qytetari 1: Si je ti?

Tutori 1: Mirë, mirë! Hë, fol e qesh!

Qytetari 1: Tani na gjeni nai goc, se kemi ardh gjithë atë rrugë.

Qytetari 2: Se më ka ardh nipçja nga Saranda.

Tutori 1: Po tashi, kush ta ka dhënë numrin ty?

Qytetari 2: Po ça ma kanë dhënë mua?! Shokët e mi, o burrë i dheut.

Tutori 1: Tashi të ndihmonim njëherë, tashi mos jeni gjë polici ore, se s’dihet, si është puna?!…

Qytetari 2: Po jo, jo ore, se s’jemi nga ata ne, ooouu…

Tutori 1: Se unë s’u njof dhe nuk po orientohem.

Qytetari 2: Po nuk jemi nga ata ne.

Tutori 1: Çfarë deshe ti?

Qytetari 1: Dua nai goc hë burrë, të kaloj nai dy orë, tre orë, për qejf tim dhe kaq hë burrë, është shumë e thjeshtë.

Pas takimit të shkurtër, ulen në lokal. Tutori Laci i ndërmjetëson takimin me tutorin tjetër, Marion, me të cilin bisedojnë për një takim tjetër me një vajzë.

Qytetari 1: Hej! Unë dua noi goc të njomë, noi kshu për qejfin tonë, të kalojmë bukur!

Tutori 1: Po ja t’i themi ktij çunit, se ky ka nja një 18-vjeçe, prit t’i them! Po hajde o, ktu!

Qytetari 1: Edhe më e vogël, po të jetë…

Tutori 1: Uuu si është ajo…!

Tutori 1: Marioooo, ore Mario, hajde o ktu, hajde mo ktu!

Tutori 1: Ja ky është si vllai tim, një shoku tem.

Tutori 2: Ça bëre?

Qytetari 1: Si ia kalon ti? Mirë?

Tutori 1: Ulu Mario!

Qytetari 2: Si ia kalon ti? Mirë? Hallet? Punët?

Tutori 2: Mirë, mirë!

Qytetari 2: Vetëm mos na gjej noi gjyshe, na gjej nai vajzë të re të njomë!

Tutori 2: Po re, të njomë kemi për momentin.

Qytetari 2: Po pra!

Tutori 1: Ça ke pirë, që i ke sy të kuq? Je…?

Tutori 2: Ju sot, ku rrini?

Qytetari 2: Ktu!

Qytetari 1: Ktu bre, jemi në Korçë!

Qytetari 2: Numrin e telefonit e ka ky dhe flasim!

Tutori 1: Me 203!

Qytetari 1: Dalim n’darkë!

Tutori 2: Nga ora? Sa është ora?

Tutori 1: Ja shikoje! Jepi numrin!

Tutori 2: Jo mo, se e kam numrin. Që ti bëjmë gjërat e pjekura, ora 1 e gjysëm, nga ora…,t’i kemi mbyll të tëra! Të vini ktu në shpin e ktij, ta gjeni në shtëpinë e ktij, nga ora 5. Në 5 aty takohemi!

Qytetari 1: Ne në 5 do vijmë!

Më pas, personi i infiltruar i emisionit “Stop” së bashku me dy tutorët Laci dhe Mario takohen në një lokal në Boboshticë me një vajzë 21-vjeçare që ushtron prostitucion. Me të bëjnë pazaret në këmbim të favore seksuale.

Prostituta i thotë se fillimisht e ka ushtruar profesionin jashtë Shqipërisë, ndërsa shprehet se tani punon për “pasion” pasi ka siguruar të ardhura të mjaftueshme. Lokali në Boboshticë, në katin e parë shërben për t’u organizuar takimet me prostitutat dhe në katin e dytë ka dhoma hoteli. Si për ironi të fatit, ky lokal quhet “Shën Maria”.

Qytetari: Si jeni?

Prostituta: Si jeni?

Qytetari: Mirë ti?

Prostituta: Ti sikur s’e di ti, sa vejmë ktu neve…

Qytetari: Ta dimë, se s’e dimë.

Prostituta: Është 50 mijë lekë, në dhomë të njëjtë paguajmë.

Qytetari: Për sa?

Prtostituta: Për një herë brenda 20 minutave!

Qytetari: Për një herë brenda 20 minutave?

Prostituta: Në qoftë se ti reziston, brenda 20 minutave…

Qytetari: Hë nuk rri 1 orë, ose 2 orë, ose kshu..?

LEXO EDHE:  Denoncimi i “Stop”/ Llalla pezullon nga detyra oficerin në video

Prostituta: Jo, ashtu, jo!

Qytetari: Hm…Sa vjeçe ishe ti? Sa vjeçe ishe ti? Më fal, që po të pyes!

Prostituta: 21!

Qytetari: Mos ma merr për ters, që po i thashë..!

Prostituta: Mos e vri mëndjen!

Qytetari: Të tjera gjëra?

Prostituta: Mos e vri hiç, unë një jam, vijnë s’vijnë unë një,njësoj i respektoj.

Prostituta: Të zë përshëmbull s’erdhi ky me mua dhe unë duhet t’i rri ktij tërë inat ose, ose s’e respektoj, ose…

Qytetari: Po ajo është me mirëkuptim.

Prostituta: Të them: nuk bëhet, të iki, të çohem nga tavolina, nuk…

Prostituta: Ashtu s’e vras mëndjen unë, kam punuar, i kam vënë gjërat time në vijë. Tashi jam për sport…(qesh)

Prostituta: Kam punuar po jo ktu, që t’i vëj gjërat në vijë. Punova jashtë ca kohë, i vura në vijë.

Qytetari: Po pse s’ikën prapë jashtë, apo?

Prostituta: Ujku qimen e ndërron, zakonin s’e harron.

Qytetari: Pse s’ikën prapë jashtë?

Prostituta: Sado të kesh, dua të punoj më shumë, sikur mos t’i kisha ato, që kam…

Qytetari (personi i infiltruar) bisedon me tutorët për “pazarin” me vajzat. Ata i tregojnë me fotografi një vajzë të mitur 16 vjeç që prostituon, për të cilën i premtojnë se do t’i mundësojnë takim. Tutorët thonë se pagesa është 50 mijë Lekë të vjetra, 15 mijë për hotelin dhe 35 mijë për vajzën.

Tutori 2: Ti, deri në sa e ke mëndjen o vlla?

Qytetari: Ore, po noi 2-orëshe, ore i jap 50 mijë lekë, ose më shumë, 70 mijë lekë, apo ku di gjë unë, po problemi është të rrijë dy orë, o vlla!

Tutori 1: Po, o vlla, po!

Tutori 2: Ja kjo është, që po themi neve!

Qytetari: Eh, pra kjo është e vogël, ia vlen!

Tutori 2: Kjo është e vogël!

Tutori 1: Epo kjo është, ktë tashi po kërkoj unë, që ta gjej!

Qytetari: Po pse nuk i shkuani?

Tutori 1: I kemi shkruajtur po s’është në linjë. I shkruajtëm qëparë dhe më shkruajti në orën 4, vajtëm në orën 4 kishte dalë, kishte lëvizur. Tha jam, vajti aty ku vajti…

Qytetari: Hajde vemi edhe njëherë hë burrë, mos e gjejmë!

Tutori 1: Vemi në shpi!

Tutori 1: Kjo është bre lalkë, kjo është!

Qytetari: E re mirë, në rregull!

Tutori 1: Kjo ktej!

Tutori 2: Është super p…

Tutori 1: Kjo është p….. e mirë lali, me gjokse, me syçka të bukura.., shumë p…

Qytetari: Sa merr ajo? 50 mijë lekë merr?

Tutori 2: Atë muhabetin bëje vet ti vlla! Shiko ç’syçka ka kjo?! Kjo është kukull!

Qytetari: Katin e dytë e ka vetëm hotel kshu?

Tutori 1: Hotel e ka!

Qytetari: E ka nanjë çikë të mirë brenda, apo?

Tutori 1: Të mirë e ka!

Tutori 2: Luks e ka, luks!

Qytetari: E ka luks?

Tutori 1: 15 mijë për një q…, ia merr ay ktyre…

Qytetari: Sa?

Tutori 1: 50 mijë i jep ti, 15 t’i merr ay vetë, që të çon lart (te dhoma)

Tutori 2: 35 merr femra!

Qytetari: 35 merr hë?

Tutori 2: 15 i do hoteli!

Tutori 1: Se ka ca brimka, që ia di unë..,kupton o vlla, që s’ka, ku të iki!

Qytetari: Vetëm të mbaroj!

Tutori 1: E ke parasysh ti, se mua, ka ndenjur me mua, rri ajo. Më kupton apo jo? Po ja unë e kam lëshuar atë pas geinave kshu, se ktu e mbanja në hotel vlla dhe e merrja unë, punoja kamarier unë ktu.

Qytetari: Ti s’merrje përqindje, apo jo?

Tutori 1: Po ç’i merrja asaj? Po unë merrja rrogën e kamarierllëkut, gjersa punonte ajo ktu. 10 orë nga mëngjesi deri në darkë, unë punoja kamarier shërbeja kamarierin, ajo…

Qytetari: Kishte punë?

Tutori 1: Ka o, ka punë ktu. Kur janë kto festat sidomos, festë e birrës, që kemi neve në Korçë.

Qytetari: Që vijnë kshu, si turistë…

Tutori 1: Lëshohen eh.., bravo…, full, full, full, s’kishte radhë…, i sharë me robt, zbrit e ngjitu njëra, zbrit e ngjitu…!/Klan tv

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Skandali në STOP-“Është mik i babait, s’më ka kërkuar seks…” / Avokati tenton të ndryshojë dëshminë

Publikuar

-

Nga

Një ditë më parë “Stop”transmetoi dy dëshmi të reja, që implikojnë profesorin e kantos në shkollën e mesme artistike “Jakov Xoxa” në Fier, Agron Bego.

Një djalë tregoi, sesi dy profesorë të shkollës kishin marrëdhënie intime me të njëjtën nxënëse të mitur. Ndërsa një vajzë dëshmoi, sesi e prekte profesor Agroni në mënyrë të papërshtatshme.

Madje ajo tha, se profesor Agroni i kishte rregulluar një nxënëse një kolegut të tij, që quhej Vasil.

Në të njëjtën ditë, që “Stop” transmetonte dy dëshmitë e reja, avokati i profesorit Agron Bego, Niko Bega, është filmuar duke i kërkuar një shokut të vajzës së parë të ngacmuar seksualisht, që ajo të ndryshojë dëshminë.

Ai i thotë se do t’i tregojë vetë se çfarë të dëshmojë, ndërsa shton se duhet të pohojë se po bisedonte në konfidencë, pasi profesori interesohej për mungesat e saj sepse e kishte porosi nga prindërit.

Për këtë skandal kanë reaguar sërish organizatat e shoqërisë civile. CRCA/ECPAT  i kërkon kryeministrit të shkarkojë ministren e arsimit, duke dëgjuar këmbanat e alarmit, që “Stop” transmeton prej ditësh.

Shoku i vajzës-Ça po bën? Si kalove?

Avokati i Agron Begos –Si je?Avokat Niko Bega!

Avokati i Agron Begos-Tani për të hyrë në temë!

Shoku i vajzës-Më thuaj!

Avokati i Agron Begos-Unë jam Avokati i Agron Begos.

Shoku i vajzës-Ëëë… po!

Avokati i Agron Begos-Tani..i vajza, që ka bërë filmimin, ka nxjerrë emrin tënd.

Shoku i vajzës-E kam mikeshë, e kam shoqe.

Avokati i Agron Begos-Ke ndonjë ide, se si mund ta ndihmojmë? Se kam informacion, që ti ke ide kështu… kee…

Shoku i vajzës-Po ç’ide mor burrë?!

Avokati i Agron Begos – Ke fantazi… Atëherë po ta them unë, çfarë mund të përmirësojmë… Nëse XXX … vetëm XXX, jo ti… XXX do vij të deklarojë para oficerit të policisë gjyqësore, ose para një noteri, që shiko unë me Agronin kam marrëdhënie shumë të mira, sepse kanë një, dy, ja them unë, se ca duhet të thotë, një, dy, tre, katër… Dhe këto që ka thënë Agroni, realisht nuk janë kështu siç… Nuk janë kështu kështu siç është interpretuar… Por Agroni m’i ka thënë në këtë kontekst… babai im e ka mik dhe ky ka bërë çmos për mua… Nuk më ka kërkuar afera seksuale… kaq mo kaq… nuk më ka kërkuar afera seksuale dhe këto, që i ka përmendur, i ka përmendur në konfidencë… Kaq mo! Mbyllet historia… Tani ne kemi mundësi t’i zvogëlojmë gjërat. Mua një deklaratë e kësaj dreqit… eeee XXX më mbyll shumë kyçe për Agronin… Kupton? Gjërat zvogëlohen dhe ne kërkojmë pushimin e çështjes. Kupton? Dhe nuk bëhet gjyq fare, nuk vjen asnjeri nga ju më në gjyq… Shiko! Synimi im, qëllimi im është të dali Agroni i pafajshëm. Nuk më interesojnë të tjerat fare… fare o absolutisht! Fol me Avokatin e Agron Begos thuaj, të Agronit, që gjërat mos të zmadhohen, se Avokati i Agron Begos ka në dorë, që t’i grumbullojë gjërat tak në një dorë dhe pap- pap-pap… e kupton? Që mos të përhapen, se po qe se do përhapen gjërat, s’di se ku merr ajo… se kyçi kryesor është XXX.

LEXO EDHE:  STOP publikon skandalin/ E reja bie në dashuri me Bushatin dhe Veliajn, shkon tek fallxhorja për…

LEXO EDHE:  "Ka prostitucion në media"/Gazetari shqiptar bën deklaratën e fortë

Shoku i vajzës- Po ajo është!

Avokati i Agron Begos-Ajo është autori kryesor. Atëherë, në qoftë se unë i marr një dëshmi XXX, thjesht XXX të thotë, që: Shiko, unë nuk jam në gjendje të mirë psikologjike dhe ashtu e kështu, kaq mbaroi filmi për të gjithë.

Shoku i vajzës – Ça thua, mo burrë?!

Avokati i Agron Begos- Dhe në aspektin… aspektin e etikës, që ka përdorur ato fjalë Agroni, pastaj le të marrë masë shkolla, siç mori në fakt.

Shoku i vajzës- Ça i bënë, ore?

Avokati i Agron Begos –Po e hoqën nga puna.

Shoku i vajzës– E përjashtuan, e hoqën?

Avokati i Agron Begos –Po pra! /tvklan.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Denoncimi/ Rrogat e ushtarakëve dhe mjekëve në Kosovë, dy herë më të larta se në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon rrogat e ulëta të ushtarakëve dhe mjekëve në Shqipëri.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha thotë se rrogat e ushtarakëve dhe të mjekëve në Kosovë janë dy herë më të larta sesa rrogat në vendin tonë.

Sipas tij, shtatë vite më parë rrogat në Shqipëri ishin më të larta se sa në 7 vende të rajonit konkretisht në Bullgari, Rumani, Serbi, Maqedoni të Veriut, Bosnje Hercegovinë, Mal të Zi dhe Kosovë.

Ish-lideri i demokratëve pretendon se me politikën e spastrimit etnik të shqiptarëve nga Shqipëria, kryeministri Edi Rama bllokoi për 7 vite rritjen e rrogave.

LEXO EDHE:  Tjetër rekord turpi i shqiptarëve në Angli

LEXO EDHE:  Ngacmim seksual në “petkun” e njeriut të Zotit

Berisha deklaron se shqiptarët kanë rroga më të ulëta se të gjitha vendet e rajonit dhe marrin 15% më pak krahasuar me çmimet e 7 viteve më parë.

Ish-kryeministri ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital, i cili tregon se sa paguhen Forcat e Sigurisë së Kosovës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Dëshmia shokuese e nxënëses në Fier/ “Bego ‘i bëri’ shoqen time Vasilit, mua më prekte në pjesët intime”

Publikuar

-

Nga

Të tjera dëshmi tronditëse kanë dalë në dritë për abuzimet e mësuesit “zhigolo” të shkollës së mesme artistike të shkollës në Fier.

Emisioni “Stop” transmeton me zë dhe figurë rrëfime ekskluzive të ish-nxënësve të kësaj shkolle, që implikojnë profesorin e kantos Agron Bego, por edhe disa kolegë të tij, të së njëjtës shkollë.

Dëshmia e dytë vjen nga vajzë e cila është ngacmuar nga pedagogu në fjalë. Po ashtu, ajo tregon edhe rastin e një tjetër nxënëseje në klasën e saj, që Bego është bërë “shkesë” për lidhjen intime të saj me një kolegun e tij.

Dëshmia e vajzës:

Nxënësja-Unë kam qenë studente e shkollës “Jakov Xoxa”. Kam bërë 9-vjeçaren dhe shkollën e mesme atje. Në 9-vjeçare kam qenë për xxxx dhe nuk kam patur asnjë lidhje me profesor Agronin. Ka qenë profesori i parë, në fakt, që kam takuar atje  ditën që jam regjistruar në klasë të 6-të dhe më ka thënë që ka qenë një privilegj për atë që të më kishte mua nxënësen e tij. Në vit të parë ishte dëshira ime të kaloja për Kanto dhe profesor Agron Bego ishte pedagogu i kësaj dege.

Saimiri-Kantos atje në lice?

Nxënësja-Po! Edhe që në ditët dhe në javët e para të shkollës, profesori na pyeste me pyetje të çuditshme, nëse kishim të dashur, nëse kishim kryer ndonjëherë marrëdhënie  seksuale.

Saimiri-Domethënë siç doli në rastin e transmetimit?

Nxënësja-Po! Nga mesi i vitit, arriti situata deri aty sa edhe na prekte, duke qenë se ne merreshim me Kanto, duhet të kishim të zhvilluar diafragmën, që ndodhet në bark. Mendonte se na kontrollonte diafragmën dhe na prekte në zonat intime.

Saimiri-Domethënë që të jemi të qartë… profesori ju prekte…

Nxënësja-Po! Po, edhe më sipër.

Saimiri-Me ju e ka bërë?

Nxënësja-Po!

LEXO EDHE:  STOP publikon skandalin/ E reja bie në dashuri me Bushatin dhe Veliajn, shkon tek fallxhorja për…

LEXO EDHE:  “STOP” zbardh vrasjen e vitit 2012

Saimiri-Si reaguat?

Nxënësja-Nuk pata mundësi të bëja ndonjë reagim, sepse isha vetëm me profesorin në klasë dhe… kisha frikë. Por, që pas asaj dite dhe 2 vite të tjera të shkollës, nuk shkova në mësim. Vitin e parë dhe vitin e dytë bëra shumë mungesa në orën e Kantos. Kur shkoja, shkoja e shoqëruar, por profesori na thoshte gjithmonë të shkonim vetëm, se gjoja shoqet nuk na linin të përqendroheshim në orën e mësimit.

Saimiri-Ju merrte secilën vetëm me idenë që të mos shpërqendroheshit?

Nxënësja-Në vit të tretë pastaj vendosa që të vazhdoja shkollën e lartë në Akademinë e Arteve dhe u lidha me një profesore në Tiranë dhe shumë rrallë e takoja profesor Agronin. Por, edhe kur e takoja, ai përsëri na bënte pyetje të çuditshme nëse kishim gjetur ndonjë të dashur.

Saimiri-Ju e njihnit atë? Kishit, familja ose… njiheshit apo jo?

Nxënësja-Po, familja ime njihej me profesorin.

Saimiri-Këtë dëshmi që sapo dhe, je e gatshme ta japësh para organeve të tjera?

Nxënësja-Po! Jam e gatshme!

Saimiri-Ka qenë vetëm profesor Agroni?

Nxënësja-Ka edhe profesorë të tjerë.

Saimiri-Mendon që janë të lidhur? Rakordojnë veprimet me njëri-tjetrin, apo secili….?

Nxënësja– Po, sepse në fakt kam patur një shoqen time, që profesor Agroni e kishte lidhur me një profesor tjetër.

Saimiri-E kishte lidhur profesor Agroni me një tjetër?

Nxënësja-Po!

Saimiri-Pra ishte bërë “shkesi”?

Nxënësja-Po!

Saimiri-E vërtetë kjo?

Nxënësja-Po!

Saimiri-E kishe në klasë këtë vajzën?

Nxënësja-Po!

Saimiri-Kundrejt çfarë, domethënë çfarë i ofruan vajzës, apo e gjetën të dobët dhe…

Nxënësja-Nuk e di! Unë nuk  mendoj se ajo ishte e dobët, se ajo ishte shumë e mirë në degën e Kantos.

Saimiri-Mund të ma thuash emrin e pedagogut tjetër?

Nxënësja-Vasil! /Tv Klan

LEXO TE PLOTE