Connect with Us

I përfshirë në skema borxhesh e mashtrimesh/ Arrestohet djali i ish-prefektit të Shkodrës

Kronika

I përfshirë në skema borxhesh e mashtrimesh/ Arrestohet djali i ish-prefektit të Shkodrës

Publikuar

-

Arrestohet në Paraguaj djali i ish-prefektit të Shkodrës Paulin Radovani, Elton Radovani.
Radovani ishte shpallur në kërkim pasi ishte përfshirë në një skemë fajdesh.

Elton Radovani është arrestuar më 3 tetor në Paraguaj dhe tashmë pritet ekstradimi drejt Shqipërisë.

Ndaj tij, të vellait Bert Radovani dhe babait të tyre Paulin Radovani, vazhdojnë seancat dhe hetimet për mashtrim dhe borxhe të pashlyera që shkojnë në shifra shumë të mëdha./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident në aksin Korçë-Pogradec/ Makina përplaset me furgonin

Publikuar

-

Nga

Një aksident automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të hëne, në aksin rrugor Korçë – Pogradec. Mësohet se një makinë është përplasur me një furgon, ndërkaq bëhet me dije se nuk ka persona të plagosur, por vetëm dëme materiale.

Policia ka shkuar në vendngjarje për hetimin e rrethanave të aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Elbasan/ 71-vjeçari i jep fund jetës duke u vetëvarur

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit. Mësohet se një 71-vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvarur.

Policia njofton se kanë qenë familjarët e të moshuarit, që e kanë gjetur atë të varur, kur kanë hyrë në banesë.

Në lagjen “Shënkoll”, Elbasan, në banesën e tij është gjetur nga familjarët i vetëvarur shtetasi H.H., 71 vjeç.

LEXO EDHE:  Arrestohet 60-vjeçari për armëmbajtje pa leje

LEXO EDHE:  Arrestohet 60-vjeçari për armëmbajtje pa leje

Nga këqyrja paraprake, nuk janë konstatuar shenja të tjera në trup përveç atyre të shkaktuar nga vetëvarja. Nga hetimet paraprake dyshohet se ky shtetas vuante nga depresioni. Grupi hetimor po punon për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Motori humb kontrollin dhe përfundon në kanal/ Plagoset rëndë drejtuesi

Publikuar

-

Nga

Një aksident rrugorë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Mërqi të Lezhës.

Mësohet se një motor ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal.

Për pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit identiteti i të cilit nuk bëhet ende me dije.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, ndërsa  paraprakisht dyshohet se shkak mund të jetë bërë shpejtësia e madhe./CNA.al

LEXO TE PLOTE