Connect with Us

Aludimet për ngjarjen e Kavajës/ Kreshnik Spahiu: Marsida po krijon alibi

Kronika

Aludimet për ngjarjen e Kavajës/ Kreshnik Spahiu: Marsida po krijon alibi

Publikuar

-

Kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu teksa foli për ngjarjen e Kavajës, tha se grupet kriminale kanë tendecë për të përfshirë femrën në shitjen e doges.

“Është e pamundur që të armatoset gjysma e Kavajës për seks me Marsidën.

Marsida bën thirrje që kur të kthehet bashkëshorti nga nga Gjermania do bëjë hatanë.

Pse s’ka frikë Marsida që do vras të parën atë që e ka tradhtuar me gjysmën e Kavajës.

Grupet kriminale kanë një tendecë për të përfshirë femrën në shitjen e dogës, kjo për të minimizuar kontrollet.

Shikojeni në një këndvështim tjetër. Ka qenë për motive xhelozie apo të tjera.

LEXO EDHE:  Arrestohet 47-vjeçari shqiptar/ Ju gjend 16 kg marijuanë në makinë

Ajo jep deklarime të ndryshme. Në të gjithë përrallën ajo nuk arrin të shpjegojë kush janë motivet e vrasjes.

Nga një anë thoshte e kishte shok, pastaj thotë përdortë drogë, pastaj bëhej ndonjëherë çun i keq.Unë besoj gjithcka, por jo versionin për xhelozi. Kërcënimi, ngecja e armës, janë të paqarta.

Unë jam i mendimit që Marsida krijon një alibi. Vetëm të monitorosh udhëtimet luksoze, do e kuptonte policia.

Është e papranushem për vetë policinë që brenda 24 orësh të japë dy versione të ndryshme.”, theksoi Spahiu./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Detaje nga sekuestrimi i 1.3 tonëve kokainë/ Kamioni bëri dy ndalesa në Shqipëri, ndiqej me GPS

Publikuar

-

Nga

Dalin detaje nga aksioni në Maqedoninë e Veriut, në bashkëpunim me DEA-n amerikane, Guardia di Finanzan dhe policinë shqiptare, ku u kapën 1.3 ton kokainë

Mësohet se deri më tani janë shoqëruar 5 persona. Bëhet fjalë për dy vëllezërit që porositën kontenierët me banana nga Amerika Latine Sejdullah Hebibi dhe Enver Hebibi, shoferin e kontejnerëve Jovan Kosovic nga Mali i Zi, shoqëruesin e shoferit Jetmir Hebibin dhe shqiptaro-maqedonasin Rauf Ismani, i cili shoqëronte kamionin me një furgon.

Kompania e bananeve që transportoi drogën dhe që kishte si destinacion Koperin e Sllovenisë, është “Baniks LTD”.

Në media u tha se kokaina ka kaluar në Maqedoninë e Veriut përmes pikës kufitare të Hanit të Hotit në Shkodër dhe më pas ka dalë nga pika kufitare e Qafë Thanës, ndërkohë që autoritetet shqiptare kanë qenë në dijeni dhe kanë ndjekur kamionin në çdo lëvizje.

LEXO EDHE:  Plas skandali/Drogë në vilat qeveritare tek “Uji i Ftohtë” në Vlorë!

LEXO EDHE:  Plas skandali/Drogë në vilat qeveritare tek "Uji i Ftohtë" në Vlorë!

Raportohet se shoferi i kamionit ka bërë vetëm dy ndalesa në Shqipëri, një për t’u furnizuar me karburant dhe një tjetër për të konsumuar një kafe.

Ndërkohë autoritetet italiane kishin zëvendësuar pjesën e madhe të kokainës dhe kishin vënë GPS në njërën prej pakove, deri në mbërritjen e destinacionit final./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“U shit si meritë”/ Artan Hoxha i përvishet policisë për kokainën: E pritët me “nderime” dhe e përcollët me “respekte”

Publikuar

-

Nga

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar pas aksionit të sotëm në Maqedoninë e Veriut, në bashkëpunim me DEA-n amerikane, Guardia di Finanzan dhe policinë shqiptare, ku u kapën 1.3 ton kokainë.

Në media u tha se kokaina ka kaluar në Maqedoninë e Veriut përmes pikës kufitare të Hanit të Hotit në Shkodër dhe më pas ka dalë nga pika kufitare e Qafë Thanës, ndërkohë që autoritetet shqiptare kanë qenë në dijeni dhe kanë ndjekur kamionin në çdo lëvizje.

Droga u transportua me një kamion bananesh nga Amerika dhe u sekuestrua në një magazinë frutash, ku u arrestuan dy shoferë dhe një magazinier.

Hoxha thotë se ky aksion nuk duhet shitur si meritë e policisë shqiptare, pasi thekson se ngjason shumë me kapjen e kokainës te kontenierët e bananeve në Durrës.

“Pavarësisht tentativës për t’i veshur merita policisë sonë për pjesemarrjen e saj në një operacion ndërkombëtar kundër narkotrafikut, (të organizuar kryesisht nga agjensitë antidrogë të SHBA dhe Italisë), e vetmja gjë që të mbetet në mendje është fakti se:

LEXO EDHE:  Manjani shkarkon policin e burgut 313/ Shpërndante drogë në Farkë

LEXO EDHE:  Sekuestrohet 300 kg drogë/ Në pranga shtatë persona

Kamioni me 1.3 tonë kokainë, u prit me “nderime” në doganën e Hanit të Hotit në Shkodër, dhe u përcoll me “respekte” në doganën e Qafë Thanës në Pogradec, për tu arrestuar pastaj dy shoferë dhe një magazinier në një fshat të Maqedonisë së Veriut!!!

A nuk ngjan pak si historia e kontenierit me 613 kg kokainë të kapur në Maminas, ku u arrestuan vetëm dy shofera dhe një hamall magazine bananesh???!!!!”, shtron pyetjen gazetari investigativ./ CNA.al

Superaksion në Maqedoninë e Veriut/ Sekuestrohet 1.3 ton kokainë

Aksioni për kapjen e kokainës në bashkëpunim me DEA-n/ Klodiana Lala: Në MV kaloi përmes Shqipërisë

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthen bombola e gazit/ Lëndohen nënë e bir në Fier

Publikuar

-

Nga

Një shpërthim ka ndodhur rreth orës 17:30 të mbrëmjes së sotme në fshatin Libofshë të Fierit.

Nga informacionet paraprake mësohet se ka shpërthyer një bombol gazi në banesë dhe të lënduar kanë mbetur nënë e bir.

Policia bën me dije se shtetasi me inicialet M.Z. dhe nëna e tij kanë marrë lëndime të lehta në trup, ndërkohë janë transportuar në spital, për të marë mjekimin e duhur.

LEXO EDHE:  Plas skandali/Drogë në vilat qeveritare tek “Uji i Ftohtë” në Vlorë!

LEXO EDHE:  Arrestohet 47-vjeçari shqiptar/ Ju gjend 16 kg marijuanë në makinë

Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë neutralizuar flakët, të cilat kanë shkaktuar disa dëme materiale në banesë. Sakaq, policia ka hapur hetimet për zbardhjen e  shkaqeve të rënies së zjarrit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE